Online op kosten baas:211.000euro €49 Paa^eserva Gran Reserva f Pakket I f 10 NIEUWS gratis thuisbezorgd ^WIJNBEURS WIJNBEURS.NL/PAAS Dat blijkt uit een overzicht van in- tegriteitsschendingen bij het mi nisterie van BZK in 2018 dat in han den is van deze krant. Meer dan tien ambtenaren hebben hun werktele- foon of-tablet gebruikt om te bel len en te internetten in privétijd, wat leidde tot torenhoge rekenin gen. De schade loopt van 628 euro tot 14.000 euro per persoon. Daar bovenop heeft één ambte naar het wel heel bont gemaakt. In het buitenland leende die mobiele apparaten uit aan familieleden. De ambtenaar legde onder meer een hotspot aan, waarmee het gezin ge bruik kon maken van de databun del van het ministerie. Na drie we ken liep de rekening op tot 211.000 euro, inclusief btw. Na deze astronomische telefoon nota zijn op het ministerie alle alarmbellen afgegaan. ,,De afgelo pen jaren is een toename van exces sief datagebruik en telefoniemis- bruik geconstateerd'', schrijft de Centrale Integriteitscoördinator van BZK. Na dit 'grote incident' zijn de contracten met de provider, het technisch beheer en de bedrijfsvoe ring verbeterd. ,,Het lijkt nu be heersbaar'', aldus de coördinator. De ambtenaar is voorwaardelijk ontslagen: als hij nog eens de fout in gaat, moet hij vertrekken. Ook moet de man twee jaar lang zijn pe riodieke salarisverhoging inleveren Een collega die voor bijna 1200 euro privédata verbruikte, kreeg ook voorwaardelijk strafontslag. An dere meldingen werden wegens 'gebrek aan onderzoeksperspectief afgesloten of afgedaan met een schriftelijke waarschuwing. In totaal zijn vorig jaar 53 meldin gen van integriteitsschendingen gedaan, iets minder dan in 2017. Het ministerie telt 8300 medewerkers. Tien meldingen gaan over onge wenste omgangsvormen, zoals sek suele intimidatie. ,,Wij zien dit als een zorgpunt en zouden graag zien dat hier meer aandacht voor komt, bijvoorbeeld in verplichte opleidin gen voor leidinggevenden'', aldus de integriteitscoördinator. Zo werd vorig jaar melding ge maakt van een ambtenaar die bui ten werktijd meerdere collega's seksueel had lastiggevallen. Hij werd berispt en is overgeplaatst naar een andere afdeling. MET 50% KORTING INCLUSIEF VIER KRISTALLEN GLAZEN T.W.V. 34,- BDLGT6 Profiteer nu van een wijnpakket met drie flessen Reserva drie flessen Gran Reserva van Baron de Lión, de populairste Spaanse wijnen van De Wijnbeurs. woensdag 17 april 2019 Sjoemelende ambtenaren op het ministerie van Binnenlandse Zaken (BKZ) hebben vorig jaar voor tienduizenden euro's privé gebeld en internetdata ver bruikt. Eén ambtenaar verbraste in het buitenland 211.000 euro met zijn werktoestel. Peter Winterman Den Haag Klimaatactivisten hebben hun kampement opgeslagen in het centrum van Londen. Demon stranten blokkeren al twee dagen belangrijke verkeersknooppunten. Tot nog toe zijn ruim twee honderd mensen opgepakt. Actiegroep Extinction Rebellion wil sneller maatregelen. foto afp ftARÓN pf r Nu voor slechts per pakket* Gebruik kortingscode' SCHOTT Beide wijnen zijn boterzacht van karakter en nu perfect op dronk. Ideaal voor bij uw lamsbout uit de oven met Pasen of heerlijk bij een kaasplankje. Nu samen in één pakket met 50% korting van 99t94 voor slechts 49,- per pakket. Inclusief 4 stijlvolle kristallen Schott Zwiesel wijnglazen t.w.v. 34,-! Dit pakket voor Pasen ontvangen? Bestel dan voor a.s. vrijdag 16.00. Niet ekker? Geld terug! Betrouwbare levering Bestel gemakkelijk online op Aanbod geldig t/m 30 april 2019 Telefonisch bereikbaar ma. t/m vrij. 8.00 -20.00 uur, za. 10.00 -16.00 uur (0294 - 788 103) geproefd Art. 3369001 Maximaal 2 pakketten 100 jaar proefervaring

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10