OZCAN AKYOL Oud-profbokser Rudi Lubbers stort zich op lezingen corendon nl ixoshotels 6 GRATIS entree THE LAND 0FLEGENDS1 Column Wie beroepsmatig met die ren werkt, weet dat er al tijd ontevreden mensen kunnen opduiken die zich nukkig en moreel verheven zorgen maken over het welzijn van de beesten. Dat ondervond attractiepark Ef- teling ook afgelopen weekend: vier dierenactivisten verstoorden met protestborden de Raveleijn- show, een act waarbij een paard met een brandende deken op zijn rug door de arena galoppeert. Het Openbaar Ministerie han delde snel en deelde taakstraffen van honderd uur uit aan de acti visten. Ze kregen van het pretpark bovendien een toegangsverbod van drie jaar. De demonstratiecultuur in Ne derland lijkt de laatste jaren steeds fysieker van karakter te worden. Recent hebben verschil lende belangenorganisaties voor boeren zich hierover ook beklaagd, iets wat nimmer tot een volwasse nen dialoog heeft geleid. Dat is te verklaren: wie de trend bekijkt, ziet dat protestgroepen de rechtspraak en allerlei democrati sche middelen overslaan en recht- streeks overgaan tot het uiten van hun ongenoegen, op een manier die wettelijk niet is toegestaan. Ik weet niet of het van deze tijd is om een show te organiseren met paarden die brandende dekens over hun rug gedrapeerd hebben gekregen. Volgens deskundigen kunnen de beesten op een uitste kende verzorging rekenen, veel beter dan een doorsnee paard op een boerderij. Maar als het allemaal niet klopt, zoals de activisten in de Efteling op een nogal rigoureuze wijze duidelijk pro beerden te maken, dan is het toch vooral raadzaam om een on afhankelijke rechter ernaar te laten kij- ken. 'i Wat ze nu deden - het onderbre ken van een show en kinderen angst aanja gen - is een werkwijze die niet op veel steun van de bevolking hoeft te rekenen. Als dan ook nog blijkt dat ze op Twitter door een mede werkster van de Partij voor de Die ren uit Den Haag zijn opgejut, wordt het verhaal erachter hele maal onsympathiek. Het is tekenend voor de wijze waarop wij in Nederland de afge lopen jaren veel debatten en dis cussies voeren. Er wordt veel ge schreeuwd en gekermd, maar wei nigen lijken zin te hebben in een constructieve oplossing die voor alle partijen zaligmakend is. In plaats daarvan zien we dat de dynamiek nu precies de andere richting opgaat: actievoerders worden weggehoond en verket terd. Hun boodschap raakt onder gesneeuwd door hun werkwijze. En als ze hun grieven dan wel rus tig willen delen, is niemand nog bereid te luisteren. Hun boodschap raakt ondergesneeuwd door hun werkwijze De oud-profbokser begint zijn 'college tour' op 7 juni tijdens het Rotterdamse boksgala Youphone Boxing in De Doelen. Vooraf gaand aan de bokswedstrijden wordt Lubbers door journalist Charles Groenhuijsen geïnter viewd over zijn indrukwekkende levensverhaal, aan de hand van de spraakmakende documentaire in Andere Tijden Sport in januari. Beelden van zijn carrière passe ren de revue, waaronder de legen darische bokspartij tegen Mo hammed Ali in 1973. Maar ook de vele tegenslagen die hij nd zijn sportcarrière in zijn leven onder vond, zoals de jaren dat hij in Por tugal in de gevangenis zat op ver denking van drugssmokkel. Rudi en zijn partner Ria leid den de laatste jaren een zwervend bestaan in Bulgarije. Twee maan den geleden werden ze gered uit een busje, waarin ze onder erbar melijke omstandigheden bivak- keerden met hun zwerfhonden. Ria is inmiddels met alzheimer opgenomen in een verpleeghuis in Nederland. De oud-bokser is nog steeds ontroerd door de hartverwar mende hulpacties, die vele dui zenden euro's opleverden. Een deel van het geld dat hij met de le zingen verdient, gaat naar de stichting Rudi Lubbers After Sport, die samen met oud-prof- W Lubbers is nog steeds ontroerd door de hulpacties wielrenner Rini Wagtmans is op gezet. Met de stichting worden aan lager wal geraakte topsporters geholpen. ,,Met deze lezingen wil ik de mensen meegeven respect te heb ben voor het leven'', zegt de oud bokser. ,,Niet alleen denken aan hebben, hebben, hebben. Wat is mooier en liefdevoller dan de me demens die het minder heeft, aandacht te geven en te steunen? Ik heb dat zelf ervaren. Over dat soort dingen wil ik praten. Dan vergeet je de ellende die je zelf hebt meegemaakt. Het verleden is bekend, de toekomst is geheim.'' Meer don 40 spectaculaire glijbanen, 24 spannende attracties en 6 zwembaden 0237510606 dinsdag 16 april 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Protest Rudi Lubbers keert terug in 'de ring'. Niet als bokser, maar als spreker. Zijn levensverhaal staat centraal in een serie le zingen die hij gaat geven. Tonny van der Mee Rotterdam corendon kijk voor alle voorwaarden op www.corendon.nl/rixoshotels. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6