Manhuistuin maakt zich op voor 47ste concertreeks Geen geld meer voor huur grond bij poeltje Twirlster Stephanie naar Cup Baton 6 Ruim twaalf jaar nadat het in ere werd hersteld, wordt het Vrouweputje bij 's-Heer Arendskerke opgedoekt. De huur van de grond wordt opgezegd. Het Vrouweputje bij's-Heer Arendskerke verdwijnt. Volgens Ginny Rentmeester, destijds de ini tiatiefneemster, is het geld op. Bo vendien is geen nieuwe aanwas voor het bestuur te vinden. ,,Het is ontzettend jammer, maar er zit niets anders op.'' Het Onze-Lieve-Vrouweputje (of Mariaputje) genoot tot in de ja ren zeventig van de vorige eeuw faam als bescheiden bedevaart plaatsje. Aan het water in het poel tje werden genezende krachten toegeschreven. De maagd Maria zou er verschenen zijn. Het putje werd destijds dichtge- reden tijdens de ruilverkaveling, maar ruim twaalf jaar geleden werd een nieuw poeltje gegraven. Niet exact op dezelfde plaats overigens, want dat bleek niet mogelijk. Het nieuwe putje ligt iets verderop, tus sen de Oostweg en Rijksweg A58, nabij 's-Heer Arendskerke. Aan be langstelling ontbreekt het volgens Rentmeester niet. ,,Het wordt goed bezocht door wandelaars en fiet sers.'' De vier overgebleven bestuursle den hadden gehoopt het 12,5 jarig bestaan van het hernieuwde Vrou weputje bescheiden te kunnen vie ren, maar in plaats daarvan geven ze nu de pijp aan Maarten. De ge meente Goes gaf destijds een sub sidie van ongeveer 8000 euro. Aan het Seniorenorkest Zeeland de eer om op zondag 5 mei de aftrap te verzorgen van de jaarlijkse concert serie. Die begint op de eerste zon dagmiddag in mei en loopt - met on derbreking van de zomervakantie - tot de laatste zondag van september. Op het programma staan optredens van muziekverenigingen, koren en ensembles. „We krijgen drie keer zo veel aanmeldingen als we kunnen plaatsen, dus we moesten keuzes maken", zegt voorzitter Joop Mul van de Manhuistuinconcerten. „We hebben geprobeerd een gevarieerd programma samen te stellen." Dat ,,Daar zijn we heel erg spaarzaam mee omgegaan'', vertelt Rentmees ter. ,,Maar nu is het geld echt op.'' Het aanschrijven van bijvoorbeeld fondsen had wellicht nog soelaas kunnen bieden, maar volgens de initiatiefneemster van destijds ont breekt het aan voldoende mensen om dat allemaal te regelen. ,,De paar bestuursleden die we nog hebben, zijn ook allemaal druk met hun ei gen bezigheden.'' Oproepen Daarom is besloten de huur van de grond op te zeggen. En dat besluit staat vast. ,,Zelfs al zou zich nu nog een geldschieter aandienen, dan nog stoppen we ermee'', legt Rent meester uit. ,,We zouden het dan fi nancieel misschien wel weer even redden, maar het moet ook gedra gen worden door mensen. Daar ontbreekt het aan. Eerdere oproe pen voor nieuwe bestuursleden hebben niets opgeleverd.'' De ge meente Goes is volgens Rentmees ter ook om financiële hulp ge vraagd. ,,Maar daar hebben we niets meer van gehoord.'' Volgens Rentmeester is het ver dwijnen van het spirituele plekje ook een gemis voor leerlingen van Praktijkschool De Wissel in Goes. Zij zorgden voor het onderhoud van het Vrouweputje. ,,Daar waren ze heel blij mee. Het was een leer project dat leerlingen de mogelijk heid bood om ervaring op te doen.'' lijkt gelukt: met nieuwkomers als De Bellringers en het Woens- drechtse Klarinetkwartet Konink lijke Luchtmacht en oude bekenden als brassband Excelsior en muziek vereniging Scheldegalm is er voor ieder wat wils. Twijfel De plannen met het aangrenzende Oude Manhuis brachten bij het be stuur enige twijfel teweeg over de toekomst van de concerten. De Pag- ter Vastgoed uit Middelburg kocht het zeventiende-eeuwse gebouw aan de Zusterstraat vorig jaar van de gemeente Goes en wil er een hotel van maken. Na gesprekken met de gemeente en De Pagter zijn de grootste zorgen bij het stichtingsbe stuur weggenomen. „Het lijkt er vooralsnog op dat alles bij het oude blijft", zegt Mul. „Wel moeten we op zoek naar een andere opslagruimte voor onze banken, stoelen, parasols, geluidsinstallatie en koffiezetappa raten. Die kunnen we straks niet meer in het Oude Manhuis stallen." IN DE REGIO Op zoek naar eetbare planten Paaszang in Westerkerk Fietstocht voor senioren MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 16 april 2019 Doek valt voor Vrouweputje Rob Paardekam 's-Heer Arendskerke 'S-HEERENHOEK De twirlsters Stephanie de Theye uit Wolphaartsdijk en Lieke van der Veeken uit Sint-Jansteen hebben zich gisteren tijdens de selec tiewedstrijd in Den Bosch weten te plaatsen voor de International Cup Baton twirlen. Deze internationale wedstrijd vindt in augustus plaats in Frankrijk en wordt gehouden onder toezicht van de World Baton Twir ling. Ze hebben zich indivi dueel gekwalificeerd én als duo. De Theye mag Neder land vertegenwoordigen op de onderdelen baton adult en Artistic twirl adult level A en Van der Veeken op de onderdelen baton senior en Artistic twirl senior level B. De beide dames zijn lid van The Showgirls in 's-Heerenhoek. Het Onze-Lieve-Vrouwe- putje genoot tot in de jaren zeventig faam als bede vaartplaatsje. Onder de eeuwenoude kastanje boom in de Goese Manhuistuin zijn dit jaar voor de 47ste keer de zondagse Manhuistuincon- certen. Als het aan het bestuur ligt, blijft dat nog heel lang zo, ook nu het aangrenzende Oude Manhuis een hotel wordt. Ellen Smaardijk-Jobse Goes GOES Grote Markt, 09.00 16.00 uur: Weekmarkt; Wijk centrum De Spinne, 09.30 11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor senioren, waaronder schilderen, biljarten en inter netcafé; Bibliotheek, 14.00 15.30 uur: Taalcafé; Gasthuis, Kievitlaan 64, 14.00 uur: Offici ële opening expositie 'De Ver wondering' 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND Hoefblad straat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten onder begeleiding KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00 17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandel- groep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, 14.00-16.30 uur: 'Kom uit je huis middag', activiteitenmid dag voor senioren; Den Inkel, 18.30 uur: Start ATB Zomer- cup (mountainbike) RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal voor senioren SINT-MAARTENSDIJK Haes- tinge, 20.30-21.30 uur: Zaal voetbal voor jongeren van 14 tot en met 21 jaar WEMELDINGE De Wemel, 20.00 uur: Bingo WAARDE Dorpshuis Meer Waarde, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband WOLPHAARTSDIJK Meule- weie, 09.30-16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren Wolphaartsdijk en Oud-Sab- binge; De Griffioen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party YERSEKE Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidingen door Ooster- scheldemuseum. BE KWADENDAMME Wandelaars kunnen vrijdag op zoek naar eetbare plan ten en kruiden tij dens een wandeling door de Zwaakse Weel. Deelnemers kunnen planten en kruiden die ze on derweg tegenko men, proeven. De wandeling begint om 14.00 uur bij in formatiepunt de Zwaakse Weel. De kosten bedragen zeven euro voor leden, niet-leden betalen tien euro. Kinderen tot en met twaalf jaar die lid zijn van Natuurmo numenten betalen vijf euro, anders be talen kinderen tot en met twaalf jaar acht euro. Aanmel den kan via natuur- monmenten.nl. GOES In de Westerkerk in Goes wordt zater dag een koor- en samenzangavond gehouden. Tijdens deze avond wordt er een geva rieerd programma ten gehore ge bracht van geeste lijke liederen, ge zongen door het acht leden tellende Mannen Ensemble Espressione. Het programma be gint om 19.30 uur en de toegang is gratis. WILHELMINADORP Het Goese Oude renwerk houdt don derdag een fiets tocht voor senio ren. Er wordt 26 ki lometer gefietst. De route voert deelnemers via We- meldinge en Ka- pelle naar Goes. De fietstocht begint om 13.30 uur, start punt is het Wilhel- minahuis. Deel name is gratis. PENNING VOOR GOUD WOLPHAARTSDIJK Ary Goud uit Wolphaartsdijk werd gisteren verrast door burgemeester Margo Mulder tijdens de algemene ledenvergadering van de Vereniging Gemeen schap Wolfaartsdijk. Goud (57) zet zich als secretaris al ja renlang in voor de dorpsvereniging. Dat was voor de ge meente reden om hem de Frans Naereboutpenning toe te kennen. Deze vrijwilligerslegpenning is bedoeld voor men sen die zich belangeloos hebben ingezet voor de Goese sa menleving. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51