7 Nancy de Klerk (50) is administratief medewerker bij Mulder Yachtservice in Zierikzee. Ze werkt voor twee bazen en heeft één collega: haar eigen man Ad. Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland Heel soms, maar dat is nu al lang geleden, gingen Nancy en Ad wel eens met de boot naar het werk. Hun zeilboot ligt in de haven van Co- lijnsplaat. De oversteek van Noord-Beveland naar Schouwen- Duiveland gaat sneller per auto en het is praktischer als je naar je werk moet. Daarom oefenen ze hun hobby vooral in de week enden uit. Want Nancy - van oor sprong Antwerpse - en haar man zijn gek van zeilen. ,,Mijn ouders zeilden, dus ik ben ermee opge groeid. En ik heb zo mijn man le ren kennen." Nu werken beiden dus bij een jachtwerf. ,,We werken hier met vier mensen in het bedrijf. Dat zijn de twee vennoten Ron Mul der en Jan Jacob Zoutendijk en mijn man en ik. We zijn met een klein clubje mensen, heel all round, maar we hebben ook ieder onze eigen taken. De één richt zich onder meer op motoren, de ander op houtwerk, boegschroe ven en apparatuur inbouwen - zeer gespecialiseerd werk. Mijn man doet hoofdzakelijk het kraanwerk: de boten in en uit het water takelen, schilder- en poly- esterwerk. Nancy de Klerk is verantwoor delijk voor de administratie, de telefoon, het magazijn en de win kel bij de werf. ,,De administratie houdt in: alles wat boekhoud kundig is, zoals crediteuren en debiteuren, bestellingen, maar ook mailings. Aan de telefoon heb ik direct contact met klanten en ledereen komt hier positief binnen. Mensen zijn met hun hobby bezig hè ik verkoop ook spullen aan hen." Omdat de mannen zich voor namelijk op het werk aan de bo ten richten, is Nancy een beetje de spin in het web. Ze gaat vaak poolshoogte nemen om te inven tariseren wat er bijvoorbeeld no dig is aan materiaal voor een be paalde klus en hoeveel uren erin gaan zitten. Zo kan ze een plan ning maken voor de verschil lende klussen die moeten gebeu ren. ,,We overleggen meestal in de pauzes en ik maak foto's van het werk. Die zet ik op de web site. Dat is ook reclame. Zo zien mensen wat je voor hen kunt doen." Na dertig jaar in deze branche, waarvan zestien jaar bij Mulder Yachtservice, weet Nancy wel waar ze het over heeft. ,,Ik weet van bijna alle spullen die we hier hebben, wat je er mee kunt doen. Bijvoorbeeld welk filter bij welke motorbeurt hoort." Toch leert ze nog bij. ,,De schepen veranderen. Ze worden luxer en zijn voorzien van meer elektronica. Er zit nu bijvoorbeeld ook vaak een douche of tv in. Die extra's geven meer complexiteit, ook voor een reparatie." Als nieuw Het watersportseizoen is weer begonnen en dat betekent dat er veel werk is om alle boten weer klaar te krijgen om het water op te gaan. ,,De mensen kunnen kie zen of ze hier zelf aan hun boot werken of dat ze het door ons la ten doen." Er is dus altijd vol doende reuring op de werf. ,,Ik ken zo goed als alle klanten. Ze moeten toch altijd wel een keertje bij mij passeren als ze iets willen hebben. En sommigen ko men even koffie drinken. In prin cipe komt iedereen hier positief binnen. Mensen zijn met hun hobby bezig hè. Als de boot is op geknapt, of de apparatuur is inge bouwd, geeft dat een voldaan ge voel. Je legt zo'n schip als nieuw weer in het water." dinsdag 16 april 2019 Nancy de Klerk houdt als administratief medewerker onder meer het magazijn bij en maakt afspraken met klanten. fotos ernesta verburg 'Van boegschroef tot boot' i In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In dezeaflevering: Nancy de Klerk van Mulder Yachtservice. Valeska Nastaly Zierikzee Nancy de Klerk neemt een kijkje bij het werk in de loods waar haar man Ad bezig is met het repareren van het polyester rond een boegschroef. - Nancy de Klerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50