II Dreigt uw trap een obstakel te worden? 4 ,,Dit is onze 11 september. Het symbool van deze stad staat in brand", zegt een verbijsterde toeschouwer. Duizenden Parijzenaars en toeristen kunnen niet geloven wat ze zien. NOTRE-DAME VERWOEST Een traplift van thyssenkrupp is dé oplossing 0800-5003 Eerst was er zwarte rook tegen een blauwe lucht. Nu is een gloeiende gloed zichtbaar. En het gaat van kwaad tot erger, een van de iconi sche torens, de noordelijke, vat vlam. Een van de symbolen van de Lichtstad, samen met de Eiffelto- ren en de Arc de Triomphe, staat in lichterlaaie. Het doet denken aan de Twin Towers in New York in 2001. Vooral het moment dat de torenspits omlaag dendert, doet niet alleen Parijzenaars en de Fransen rillen. Niemand die de emoties beter kan weergeven dan kunstliefheb ber Stéphane Bern. Frankrijks po pulaire presentator die de afgelo pen jaren de televisiekijkers over zo veel historische gebouwen heeft verteld, huilt als hij zijn eer ste reactie geeft. ,,Ja, ik huil, ik huil. Ik had nooit gedacht dat ik dit zou meemaken. Het symbool van onze natie staat in brand. Duizend jaar om te bouwen, nu gaat onze natio nale schat in rook op. Hier brandt onze geschiedenis." Vlak bij de kathedraal, aan de achterzijde, staan bij de Pont Saint-Louis duizenden toeristen en Parijzenaars. Ongelovig kijken ze zij aan zij hoe een van de be kendste kerken ter wereld brandt. De monumentale kathedraal ken nen ze allemaal uit films, uit boe ken, van de foto's en ansichtkaar ten en de selfies van iedereen die ooit in Parijs was. Je was er niet echt als je niet voor het majestu euze gebouw hebt geposeerd. Voor zover bekend zijn er geen persoonlijke ongelukken. De brandweer staat er vrij hulpeloos bij. „Waarom sturen ze geen blus vliegtuigen", gonst het door de menigte. Donald Trump zou zoiets op Twitter hebben geroe pen. ,,Blusvliegtuigen kun je niet zomaar tonnen water laten dum pen boven een stad", reageert een commentator. Er heerst een druk kende stilte. Verbijstering heerst. Omdat iedereen het grote nieuws Ja, ik huil, ik huil. Onze nationale schat gaat in rook op. Onze geschiedenis brandt wil delen met bekenden zijn de netwerken overbelast. ,,Het is verbazingwekkend: in 1163 werd de eerste steen gelegd, nooit schade", zegt een historicus op de Franse radio. Terreuraansla gen werden de laatste jaren voor komen. Nu lijkt een stom ongeluk bij een niet zorgvuldig uitge voerde restauratie de oorzaak van de ellende. Anne is naar buiten gekomen. Ze woont in een zijstraat schuin tegenover het ïle de la Cité. ,,Lang- zaam zag ik de vlammen en de rook. Het werd steeds groter. Ik heb het meteen naar mijn familie in Amerika geappt. Ze zijn er doodziek van. Het is alsof een oude dame lijdt, het doet pijn dit te zien. Die kerk is bijna een per soon voor ons." Het is de kathedraal van pel grims, voor de ingang ligt het fa meuze point zéro. Het beginpunt van alle wegen in Frankrijk. Het is de kathedraal waar uitvaartdien sten voor staatshoofden werden gehouden als Charles de Gaulle en Francois Mitterrand. Hier huist de ziel van katholiek Frankrijk. Michel Zink, hoogleraar middel eeuwen, is aangeslagen. ,,Ik voel een oneindige triestheid", zegt hij. Advertentie trapliften.nl dinsdag 16 april 2019 GO FOTO'S AFP A.A Een van de symbolen van Parijs, het symbool ook van de Franse natie, staat in lichterlaaie. Hier brandt de ziel van Frankrijk Bob van Huët Parijs - Stéphane Bern, presentator Veel senioren vrezen dat ze hun eigen huis moeten verlaten als het traplopen lastiger wordt. Bij thyssenkrupp realiseren we ons als geen ander dat trappen een obstakel kunnen zijn, maar we weten ook dat geen enkele trap een onoverkomelijk probleem hoeft te vormen. Met een goede traplift op maat kunt u gewoon zelfstandig blijven wonen, in uw eigen huis. Traplift voor iedere trap Onze Swing-traplift is de steun en toeverlaat in steeds meer woningen. Deze traplift past op iedere trap en kan zelfs naar de zolder worden doorgetrokken. Met behulp van de innovatieve HoloLinc-technologie wordt de trap tot op de millimeter nauwkeurig ingemeten, waarna de traplift op maat wordt geproduceerd. En het mooiste: binnen twee weken* wordt de Swing bij u thuis gemonteerd. Obstakel opgeheven De Swing-traplift heeft al veel mensen hun mobiliteit in huis teruggegeven. Een tevre den gebruiker vertelt: "Onze trap werd een steeds groter obstakel voor mij, de treden leken steeds verder uit elkaar te liggen. We hebben een huis met twee verdiepingen, en mijn hobbykamer is op zolder. Een aantal keer per dag de trappen op- en aflopen ging echt niet langer. Toen hebben we een Swing aangeschaft. Ik ga nu moeiteloos met mijn traplift naar boven en weer te rug en geniet weer volop van mijn hobbykamer." 800 Koninklijke korting U ontvangt de hele maand april een koninklijke korting van maar liefst 800 korting* op de aan schaf van een Swing-traplift! Vraag een gratis en vrijblijvend gesprek aan met een van onze adviseurs. U kunt hiervoor gratis bellen naar of uw gegevens invoeren op En wist u dat u op een nieuwe thyssenkrupp traplift levens lange garantie heeft? Bekijk onze voorwaarden op onze website. *Actie onder voorwaarden, zie trapliften.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4