'Ik heb geen uitkering, dit is echt mijn werk' Wagen Fritureluur krijgt vaste grond onder de voeten Nieuwe rouwgroep in Zierikzee van start 6 Straatmuzikant Marin verdedigt zich Marcel Modde Zierikzee Het valt op als Marin een keer niet op zijn vertrouwde plekje zit in de passage van de Albert- Heijn in Zierikzee. Zeker vijf da gen per week is hij daar te vinden om klanten van de supermarkt te trakteren op een vrolijk deuntje. Maar zijn accordeon ging ruim twee weken gele den kapot en een goede tweedehands ('60 of8o bas') kost zeker drie- tot vierhon derd euro, rekent Marin voor. ,,Ik moet sparen'', zegt Marin en spreidt z'n armen. „Maar als ik geen muziek kan spelen, kan ik ook niet sparen." Een inwoonster van Zierikzee hielp hem uit de brand en schonk Marin haar oude instrument, om voorlopig te gebruiken. „Daar ben ik heel blij mee. Het is een kleintje, eigenlijk bedoeld voor kinderen. Maar voor nu is het prima. Beter iets dan niets", lacht de Bulgaar. Niet iedereen reageert even be gripvol en vriendelijk op het goed bedoelde bericht dat anderen over zijn zoektocht naar een vervan- m.ketting@smwo.nl of 0111 453444. gende accordeon op Facebook heb ben geplaatst. Mensen betichten hem van zwartwerken, uitkerings fraude en bedelarij. „Waarom zeg gen mensen dat over mij?'', vraagt hij zich verdrietig af. ,,Ik heb geen uitkering. Dit is mijn werk. Wie wat wil geven; hartelijk dank. Wie niets geeft, ook prima. Over wat ik verdien, betaal ik gewoon belasting. Net als iedereen." Om te bewijzen dat hij be roepsmuzikant is, heeft Marin een inkomensverklaring van de gemeente Rotterdam (hij woont in de Maasstad) meegenomen. In 2007, vier jaar nadat Marin in Zie- rikzee begon te spelen, trad zijn moederland Bulgarije toe tot de Eu ropese Unie en kon hij verder zon der probleem in Nederland blijven wonen en werken. Marin toont zijn belastingaangiften van 2017 en voorgaande jaren. Daaruit blijkt dat hij netjes inkomsten opgeeft. Me vrouw Vasilev werkt in de schoon maak, samen verdienen ze zo net genoeg voor het huishouden met hun twee schoolgaande kinderen van 15 en 13 jaar. „Sommigen zijn ook verbaasd dat ik een auto heb... Waarom? Die heb ik een paar jaar geleden voor 1200 euro kunnen ko pen, dankzij een lening via een paar lieve mensen hier. Mijn vader gaat ook vaak mee om te spelen in Zie rikzee. Met de bus heen en weer naar Zeeland is voor z'n tweeën veel duurder dan met de auto." Marin doet weer even een vrolijk deuntje tussendoor. Een wals, of tango, veel breder is het reper toire niet; wel altijd enigszins af gestemd op de periode van het jaar. „Mijn vader speelt beter", zegt hij met een brede grijns. Ma- rins zoon (15) ambieert het geens zins om als derde generatie de ac cordeon op te pakken. „Ik heb niet verder kunnen leren dan de lagere school. Mijn zoon hier nu ge lukkig wel. Hij wil iets in de techniek gaan doen, met computers." Marin glundert van oor tot oor. „Mooi toch?" Sabine vindt het hélemaal niets om nu nog gesloten te zijn. Voor het eerst in tien jaar is ze vrij met Pasen. ,,Ik ga toch echt niet stilzitten hoor. Terwijl de rest dan zo hard aan het werk is." Zelf kunnen Sabine en Mikèl nog even niets. Hun snackbar moet nog netjes worden afgewerkt en gebruiksklaar gemaakt. En ook de aansluiting op waterleiding en riool zijn nog niet geregeld. Charme De twee zijn wel iets gewend. Tien jaar lang sleepten ze, van april tot oktober, elke dag opnieuw hun snackwagen naar de Schelphoek en 's avonds weer terug naar huis. Met een j errycan met 30 liter water wis ten ze zich te redden. ,,De afwas deed ik daarna nog thuis. Het was omslachtig, maar het had ook z'n charme'', zegt Sabine. Fritureluur gaat er hoe dan ook enorm op voor uit. De dixie maakt plaats voor twee toiletten. En er komt een binnen ruimte van 70 vierkante meter met 20 zitplaatsen. Daardoor kan het ca fetaria, als er voldoende personeel is, jaarrond open. ,,Dat is toch wel heel leuk. We zijn ook een soort ontmoetingsplaats voor het dorp." Tijdelijk Vanaf dag één dat Sabine en Mikèl met hun Fritureluur aan de N59 neerstreken, was de snackbar een succes. Het gebouw dat er nu komt, is een stuk praktischer. Maar wel een tijdelijke oplossing. De Schelp- hoek wordt heringericht en in die plannen is ook Fritureluur meege nomen. IN DE REGIO Gastexpositie bij orelio-art Paaszang in Westerkerk In de Westerkerk in Goes wordt zater dag een koor- en samenzangavond gehouden. Tijdens deze avond wordt er een gevarieerd programma ten ge hore gebracht van geestelijke liederen, gezongen door het acht leden tellende Mannen Ensemble Espressione. Het programma begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Lezing over cartograaf Ilja Mostert ver zorgt morgen op verzoek van de Heemkundige Kring Walcheren een le zing over Cornelis Bastiaensz Goliath (1617-1660), de maker van de meest bekende his torische kaart van Middelburg (de Kaart van Goliath). Naast cartograaf was Goliath onder meer bestuurder in de Nederlandse ko lonies in Zuid-Ame- rika. De lezing be gint om 20.45 uur in het Betje Wolff Au ditorium van de ZB. MIJN DORP, MIJN STAD Tonnenmagazijn, 19.30-21.45 uur: Oefenavond Brassband Apollo, 20.00-22.00 uur: Boogschieten dames; Boerderij Molenberg, 12.30 uur: Paaslunch Vrouwen van Schouwen; Dorpshuis de Schutse, 09.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur: Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Pelgrimskerk, 20.15 uur: Yoga; Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Badminton Senior en BC Noordgouwe; Dorpshuis, 10.00 uur: Bewe gen voor ouderen; 19.00 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; Blikmuseum, 10.00-12.00 uur: Expositie de Zoete Zonde; Dorpshuis, 19.15-20.15 uur: Yoga Steffine; Dorpshuis, 14.00 uur: Bewe gen op muziek, 15.15 uur: Koersballen; FiZi, 14.00 uur: Green Book; Stadhuismuseum, 18.00 uur: Ondernemersborrel. dinsdag 16 april 2019 SD Voor iedereen die langs loopt, heeft Marin Vasilev een glimlach en een groet over. Meestal krijgt hij die vriendelijkheid retour. Maar sommigen spreken kwaad over hem en dat maakt hem ver drietig, vertelt de Bulgaarse straatmuzikant. ZIERIKZEE Moeite om je leven op te pakken na een verlies door overlijden van een dierbare? Via de rouw- belevingsgroep van SMWO Schouwen-Duiveland krijg je handvatten aangereikt die kunnen helpen door te gaan. Bij voldoende aanmeldin gen start woensdag 8 mei, na een stuk of vijf eerdere groepen, een nieuwe rouw- belevingsgroep. De bijeen komsten zijn in het Oden- sehuis in Zierikzee. Elke groep komt acht keer bij el kaar. Aanmelden Deelname is zonder kosten en kan zonder doorverwij zing. Voor aanmelding of informatie: W$g\ M Marin Vasilev in de passage bij Albert Heijn in Zierik zee. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Tien jaar lang stonden Sabine en Mikèl van der Salm met hun snackwagen Fritureluur bij de Schelphoek bij Serooskerke. Binnenkort serveren zij hun pa tatje speciaal in een écht cafeta ria. De unit is gezet. Rond half mei gaat het nieuwe Fritureluur open. Esme Soesman Serooskerke BURGH- HAAMSTEDE Tina Gehlen en Anko Holthuis ex poseren vanaf vrij dag bij Daniëlle Orelio in Burgh- Haamstede. Gehlen maakt sie raden in zilver, geïn spireerd door Zee land en de zee. Holthuis maakt foto's, waaruit hij details verwerkt op dibond. Atelier en Beeldentuin zijn ge opend van 19 tot en 22 april tussen 11.00 en 17.00 uur. Verder is een be zoek mogelijk op af spraak en als het hek openstaat. Meer informatie is te vinden op orelio- art.com. GOES MIDDELBURG JEU DE BOULES ZIERIKZEE Het idee kwam van Leen Paauwe, bezoeker van het Odensehuis in Zierikzee. Daar ligt nu een pracht van een jeu de boulesbaan, zodat bezoekers van dit ontmoe tingshuis voor mensen met ge heugenklachten en dementie ook buiten actief kunnen zijn. Met dank aan Rotary- club Zierikzee en medewerkers van de ge meente. Zij offer den hun kerst pakket op om de baan van 3000 euro te realise ren. BROUWERSHAVEN BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 20.00 uur: Yoga door de Toermalijn; BURGH-HAAMSTEDE GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Gasthuis, Kievit laan 64, 14.00 uur: Opening expositie 'De Verwondering' KERKWERVE Dorpshuis,14.00-16.00 uur: Workshop Bloemschikken, 14.00-16.30 uur: Koersbal en soos; NOORDGOUWE OUWERKERK RENESSE SCHARENDIJKE Dorpshuis de Putmeet, 13.00 16.00 uur: Tekenen en Schil deren; SEROOSKERKE SIRJANSLAND Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Schilderclub, 19.15 uur: Bewust en ontspannen bewegen; ZIERIKZEE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49