Rijckaert volgt het spoor van Leonhart 8 ZEELAND Go Ahead onderuit op De Toekomst Maureen Arens slaat slag in tweedaagse Otte neemt record over van Markusse Wielrenner uit Philippine voelt veel vertrouwen, bij zijn ploeg én bij de nationale selectie. ,,Ik denk dat ik op de goede weg ben'', zegt de 20-jarige belofte. Quote van de dag Met Istvan Bakx in de basis en Julius Bliek als invaller moest Go Ahead Eagles gisteravond een flinke nederlaag slikken. Op bezoek bij Jong Ajax ging de nummer drie van de Keu ken Kampioen Divisie met 5-2 onderuit. Hal verwege stond het 2-1, door goals van Ver- heydt (0-1), Traoré (1-1) en Schuurs (2-1). In de tweede helft helft kwam Go Ahead via Verheydt langszij (2-2), maar daarna nam Jong Ajax afstand. Danilo schoot de derde Amster damse treffer binnen, daarna maakte Traoré de 4-2 en bepaalde Danilo met zijn tweede van de avond de eindstand op 5-2. Maureen Arens schreef afgelopen weekend in Luxemburg en Duitsland de tweedaagse Saar- Lux Challenge op haar naam bij de nieuwelin gen meisjes. De wielrenster uit Kruiningen stond na de proloog tweede en wist vervol gens beide omlopen over heuvelachtig terrein winnend af te sluiten. Wesley Mol uit Kapelle eindigde bij de beloften als zesde in het eind klassement. Mol, die uitkomt voor de Luxem burgse ploeg Differdange-Geba, werd vijf tiende in een korte tijdrit en eindigde in de eerste rit in lijn als zevende. In de slotetappe kwam hij vervolgens als negentiende binnen. Zijn ploeggenoot Cameron Beard pakte de eindzege in de Saar-Lux Challenge. Jan Otte werd zondag na afloop van het com petitieduel met Te Werve geëerd door zijn ploeggenoten van Tovaal. Hij speelde het re cord van vriend en ploeggenoot Rik Markusse, waarvan niemand verwachtte dat het ooit ge broken zou worden, uit de boeken. Markusse (33) speelde tussen 2 april 2008 en 27 september 2015 126 opeenvolgende compe titieduels voor Tovaal. Het daaropvolgende weekend miste hij de thuiswedstrijd tegen Delft 2 wegens een bezoek met broers, ooms en vader aan het World Cupduel tussen Nieuw-Zeeland en Georgië in Cardiff. De eve neens 33-jarige Jan Otte is hem inmiddels ge passeerd. Hij startte zijn reeks op 9 maart 2012. Van de Ven Rugby Het is goed dat Jesse Bank in de derde divisie zulke fouten kan maken. Roemeratoe OPLEIDINGSPLOEG TEAM SUNWEB Het is maar weinig renners gege ven om als junior Parijs-Roubaix te winnen. Jarno Mobach uit Phi lippine behoort tot het selecte groepje Nederlanders dat daarin is geslaagd. Sindsdien wordt hem een gouden toekomst voorspeld als wielrenner. ,,Natuurlijk wil ik graag prof worden, maar zo ge staag mogelijk en ik ben blij dat mijn ploeg Team Sunweb me daarin ondersteunt", aldus de ta lentvolle Zeeuws-Vlaming. Zes oud-winnaars van Parijs- Roubaix voor junioren stonden gisteren aan het vertrek bij de 'Hel van het Noorden' voor profs. Het onderstreept andermaal uit wat voor hout de winnaars gesneden zijn. ,,Het was een fantastisch mo ment in mijn carrière", kijkt Jarno Mobach terug op zijn overwin ning. ,,Maar als belofterenner be gin je weer opnieuw en moet je je zelf wederom bewijzen." Ondanks een knieblessure aan het begin van zijn eerste jaar als belofte, is hem dat goed gelukt. ,,Ik won de koninginnenrit in Olym- pia's Tour en dat was natuurlijk geweldig. Het eerste jaar als be lofte was voor mij echter vooral een leerjaar. Je merkt dat er veel tactischer gekoerst wordt dan bij Het doel is om prof te worden. Het is de kunst om niet te snel de overstap te maken de junioren, waar het toch voorna melijk ieder voor zich is. Dat ik in mijn eerste jaar als belofte dan meteen zo'n resultaat kon behalen, is natuurlijk mooi meegenomen." Mobach behaalde vorig jaar als tweedejaars belofte weliswaar geen overwinningen, maar wel mooie ereplaatsen. ,,Ik stond in de slotetappe van de Ronde van Bre- tagne aan de leiding, maar helaas moest ik uiteindelijk genoegen ne men met een vijfde plaats in het eindklassement. Toch werd ik ook elfde in Parijs-Roubaix en vierde op het NK tijdrijden. Dat was voor mij een bevestiging dat ik ook op dit niveau vooraan kan meedoen." In dit prille seizoen liet de 20-ja- rige renner zich ook al opmerken in de belofte-edities van Gent- Wevelgem en de Ronde van Vlaanderen. ,,Ik heb vooralsnog weinig wedstrijden gereden dit Bij de Belgische club gaat trainer Michel Leonhart komend seizoen aan de slag; twee jaar geleden was hij er ook actief. Leonhart was in het verleden ook trainer van onder meer RCS, GPC Vlissingen en Ter- neuzen. Rijckaert vertelde benaderd te zijn door de zondag-derdeklassers Philippine en HVV'24, waarvoor hij eerder speelde. Hij nam niet te snel een besluit. ,,De derde klasse is met Zeeuws-Vlaamse clubs best aan trekkelijk en dichtbij voor mij. Uit eindelijk heb ik me laten overhalen door Michel.'' Het is voor de 28-ja- rige Axelaar de eerste kennisma king met het Belgische voetbal. De routinier, die op het middenveld het beste tot zijn recht komt, stelde zich na interne conflicten niet meer beschikbaar voor de hoofdmacht van Axel. Na de winterstop komt hij uit voor het tweede team. Het vertrek van Rijckaert, die na het ontstaan van de fusieclub FC Axel een waar devolle speler was voor het eerste team, kwam daardoor niet echt als een verrassing. Wel de keuze voor het Belgische Sinaai, dat op een ni veau speelt, vergelijkbaar met de eerste klasse in het Nederlandse amateurvoetbal. Rijckaert ziet zijn uitstapje als een uitdaging. ,,Ik wil het in België eens proberen.'' dinsdag 16 april 2019 presen VOETBAL WIELRENNEN Jan Otte (links) is Rik Markusse (rechts) voorbij. RUGBY 1 Bij een club cross in Bleis- wijk is Nancy van de Ven uit Vlissingen zon dag eerste ge worden in de 250cc. Er waren drie manches; Van de Ven won er twee. Het vrouwen team van Oe- moemenoe/To- vaal raakte in het thuisduel met REL/RCC Bekaro de kop positie in de Plate Poule van de derde klasse kwijt. De Zeeuwse vrou wen kwamen er niet aan te pas en verloren met 20-60. - Barry van der Hooft in gesprek met tator Juriën Dam (links), tijdens de dertiende aflevering van de PZC Vodcast. Godfried Roe- meratoe boekte gisteren een zege met de beloften van FC Twente. Het uitduel met Fortuna Sittard eindigde in 1-3. De Souburgse middenvelder hoopt vrijdag kampioen te worden met de hoofdmacht van FC Twente. GO 1-3 Mobach bouwt in Sittard aan zijn toekomst Job de Feijter Sittard -Jarno Mobach (20) Bart Rijckaert kreeg aanbiedin gen van Zeeuws-Vlaamse voet balclubs, maar heeft voor een overstap naar België gekozen. De voetballer van FC Axel speelt met ingang van volgend seizoen voor KFC Sinaai, dat in de tweede provinciaal uitkomt. Aector Dooms Axel Bart Rijckaert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40