Ad Lijnse stopt met 'zijn' muziekzolder Razzmatazz Meedenkende Vlissingers presenteren plan Transvision opnieuw in het ongelijk gesteld 6 Niemand wil het Vlissingse Nollebos volbouwen met vakantiehuisjes, bleek gisteren tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis. Maar de huidige ondernemers van de Kanovijver en de sauna willen hun bedrijf na jaren afwachten wel graag moderniseren. Dennis Boots gezel, die met zijn vader Peter de Kanovijver exploiteert, wil niet zo zeer een groter bedrijf. De familie Bootsgezel zet in op een onderne ming die zowel veel verblijfstoeris- ten en -recreanten als dagjesmen sen kan aantrekken. Het recreatiebedrijf moet activi teiten bieden als wandelen, boom- klimmen, bos-golf, speurtochten, een speciale 'bos-escaperuimte', blote-voetenpad en/of boomkro- nenpad. Verbindingen Ook kunnen - in samenwerking met andere ondernemers - strand- activiteiten op het programma ko men. Om dat soort plannen te ver wezenlijken, moeten er uitste kende, 'natuurlijke' verbindingen tussen de Kanovijver en het strand, de duinen én de boulevard komen. De sauna, gelegen bij het Nollebos, is mede door concurrentie van ho recagelegenheden uit de omgeving, Met mos begroeide gebouwen worden door de omgeving opgenomen al een tijd dicht. De exploitanten zien mogelijkheden voor het uitba ten van een modern wellnesscen- trum met een aantal verblijfsappar- tementen. Woordvoerder Paul van de Moos- dijk betoogde dat de sauna-onder nemers de te bouwen accommoda tie zoveel mogelijk in de natuurlijke omgeving wil laten opgaan. Hij liet een aantal voorbeelden zien van ge bouwen met veel glas en hout, die het Nollebos zo weinig mogelijk ge weld aandoen. Dat paste in het straatje van een initiatief van drie 'burgerpartici- Hans Hoogeboom, die vorig jaar zijn eigen Blues&Roots-programmering in 's-Heer Hendrikskinderen beëin digde, neemt de programmering van Lijnse over. De komende tijd buigen ze zich samen over de optre dens in Razzmatazz voor de tweede helft van dit jaar. In september treedt een deels nieuw bestuur aan. Op de website van Razzmatazz staat de lange lijst met illustere ar tiesten die Lijnse sinds 1968 naar de kleine Souburgse muziekzolder aan de Middelburgsestraat 113-boven panten'. Met de kunstenaars Leon Riekwell en Hans Bommeljé be dacht Frans van der Geest gebou wen in de vorm van vliedbergen: 'cultuurhistorische monumenten, die in het landschap passen'. Door met gras en mos begroeide, pirami devormige gebouwen te bouwen, waarin appartementen en well- nessvoorzieningen een plek vin den, worden de recreatieve voorzie ningen perfect door de omgeving opgenomen. Infrastructuur Door de vliedberg op de plek van het huidige saunacomplex neer te zetten, hoeft geen nieuwe infra structuur met wegen, kabels en lei dingen te worden aangelegd, be dachten Van der Geest en de zijnen. De burgers dachten ook nog met de ondernemer mee, want ze hadden ruimte gevonden voor eventueel een tweede vliedberg als zo'n ge bouw nodig is voor een rendabel bedrijf. De aanwezigen, veelal ook bij vo rige 'meedenksessies' present, wil den voor een deel meegaan met de plannen. Maar de meesten waren het eens met een insprekende Vlis- singer dat het bestaande bos in elk geval niet kleiner mag worden. Wethouder Rens Reijnierse be nadrukt nog eens dat de gemeente raad én het geldende bestem mingsplan een beperkte uitbrei ding van de bedrijven toestaan. wist te lokken. In het gastenboek roemen zij de sfeer en het team, maar vooral voor het luisterende, aandachtige publiek dat het podium trekt. Lijnse was sinds het begin van de optredens van de vroegere jeugd soos actief met programmeren en presenteren, het voorzitterschap van het bestuur, de kaartverkoop, publi citeit, scouting, bezorging, fotografie en wat er nog meer hoort bij de or ganisatie. Zijn vrouw Loes Lijnse ondersteunde Razzmatazz al die tijd met het regelen van de bardiensten, de schoonmaak en logistieke zaken. Halve eeuw Razzmatazz is een akoestisch po dium voor uiteenlopende muziek soorten. De vereniging telt ruim 220 leden. Jaarlijks zijn er zeker tien op tredens en kleine festivals, vooral in najaar en tegen het einde van het jaar. Het podium vierde vorig jaar het halve-eeuwfeest, met een optre den van zangeres Mathilde Santing die met gitarist Bastiaan Mulder songs bracht van Joni Mitchell. AAGTEKERKE IN DE REGIO Lezing over cartograaf Foto-expositie Repair Café MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 16 april 2019 Krijgt het Nollebos een 'vliedberg'? René Hoonhorst Vlissingen Ad en Loes Lijnse stoppen na 51 jaar bij muziekpodium Razzma tazz in Oost-Souburg. Lijnse (72), oprichter en programmeur van het muziekpodium, neemt zaterdag 20 april afscheid met een laatste, door hem geboekt optreden: de close-harmo- nygroep The Midnight Blue Birds Their Sentimental Gentlemen. Claudia Sondervan Oost-Souburg Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00-16.30 uur: Soos voor se nioren met onder meer biljar ten, kaarten en koersballen GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmerdor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaar ten, sjoelen en spelletjes; 18.30-19.30 uur: Activiteiten avond jeugdnatuurclub De Vleermuis voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor sociaal contact, waar gehand werkt wordt MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Padma, Verwerijstraat 51, 09.00-17.00 uur: Expositie vo gelaar Arjen van Gilst; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'Lazzaro Felice' OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15-11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle houdt Dynamic Tennis; 14.00-16.30 uur: Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maan den; 10.15-11.45 uur: Spel- en sport- morgen voor 55+'ers VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerk- café VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, Troel- straweg 473, 16.00 uur: Kleu- tergym; De Herberg, 19.00-21.00 uur: Mantelzorgcafé WESTKAPELLE Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor ouderen; Vuurtoren 't Hoge Licht, 18.00-20.00 uur: Expositie Adri Karman VLISSINGEN Het Rotter damse vervoersbedrijf Transvision heeft bij het ge rechtshof in Den Bosch weer ongelijk gekregen in het conflict met de Wal- cherse gemeenten. Het be drijf voert sinds 2015 juri disch strijd tegen de gun ning van het doelgroepen- vervoer op Walcheren aan TCR/Hala Zeeland. In plaats van de geëiste schadever goeding te krijgen, moet Transvision 20.000 euro ju ridische kosten vergoeden aan de Walcherse gemeen ten. Na kort gedingen, hoger beroep en bodemprocedu res rest Transvision alleen nog beroep in cassatie. WA MIDDELBURG Ilja Mostert verzorgt morgen op verzoek van de Heemkun dige Kring Walche ren een lezing over Cornelis Bastiaensz Goliath (1617-1660), de maker van de meest bekende his torische kaart van Middelburg (de Kaart van Goliath). Naast cartograaf was Goliath onder meer bestuurder in de Nederlandse ko lonies in Zuid-Ame- rika. Hij kreeg te maken met ontvoe ring, oorlog, slaver nij en moord. Hij be leefde ook een rus- tige periode met zijn gezin aan de kerkring van Oost- kapelle, alhoewel die ook wreed werd verstoord. De lezing begint om 20.45 uur in het Betje Wolff Auditorium van de ZB Middelburg. Niet-leden betalen 2 euro. VLISSINGEN De Vlissingse foto grafe Marianne Pennarts exposeert vanaf morgen een serie foto's van veertien kleurrijke bloemen in ZB| Bi bliotheek Vlissin- gen. De foto's zijn tot 12 juni iedere dag gratis te be zichtigen tijdens openingstijden (10.00 tot 22.00 uur) van de biblio theek. De foto's zijn te koop via marian- nepennarts.word- press.com. MIDDELBURG In de Kruitmolen wordt donderdag een Repair Café gehouden. Vrijwilli gers repareren onder meer fietsen, kleding en appara ten. Alleen de materi aalkosten worden berekend. Van 19.00 tot 22.00 uur is iedereen welkom. KLAAR VOOR KONINGSDAG RITTHEM Het duurt nog ruim anderhalve week voor het Koningsdag is, maar Ritthem is er al weer klaar voor. Het hele dorp vlagt sinds gisterenavond voor de koning. Afgelo pen weekend leek het even of de Zuidwateringstraat en de Dorpsweg vlagden voor het nieuwe kunstgrasveld van KV Atlas. Maar gisteren hingen leden van Oranjevereniging Oranje Boven ook andere straten vol rood-wit-blauwe vlag getjes. Het oranje zonnetje scheen deze avond - in tegen stelling tot vrijdag - over het goede werk. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38