Grondspeculatie bij Terneuzen aangepakt 5 mogen om een schok af te geven. Het komt, vertelt Janssens, in werking als er een totale wanorde aan stroom in het hart is en het niet meer mooi samentrekt. ,,Bij hoeveel mensen het voorkomt weten we niet precies. We heb ben alleen al in Zeeuws-Vlaande- ren zo'n 400 mensen rondlopen met een ICD." Mensen komen voor een ICD in aanmerking als ze bijvoorbeeld al een keer een hartinfarct of een hartstilstand hebben gehad en de oorzaak niet bekend is. ,,Of als mensen een aandoening aan het hart hebben en we weten dat de kans groot is dat ze te maken krij gen met hartfalen." De implantatie gebeurt (nog) in ziekenhuizen buiten Zeeland vanwege de strenge eisen die worden gesteld. ,,Een ICD wordt meestal onder het linker sleutel been aangebracht. Achter het sleutelbeen loopt een bloedvat, waardoor de draden via de ader worden doorgeschoven naar het hart en daar worden vastgezet", legt Janssens uit. Controle Elk kwartaal moet de ICD wor den gecontroleerd. Tot nog toe moesten mensen naar ziekenhui zen buiten Zeeland. Sinds kort kan het ook in ZorgSaam. Het Erasmus MC in Rotterdam houdt supervisie. ,,We lezen de ICD uit vanaf de buitenkant. Als je terecht een schok hebt gehad, zorgen we met medicijnen ervoor dat de rit mestoornis niet meer voorkomt. Heeft de ICD onterecht ingegre pen, dan moeten we hem herpro grammeren. De kunst is om de ICD te leren wanneer die een schok moet afgeven, zodat het niet reageert als iemand even hard de trap op rent", zegt de car dioloog. Lex en Tanja zijn blij dat ze voor de controles voortaan niet meer naar Gent hoeven. ,,Dat vond ik een ramp", zegt Lex. ,,Het is vijf minuten werk en je moet er drie kwartier heen en dan weer drie kwartier terug." ,,Zij boden die grond aan met de suggestie dat de waarde ervan bin nen enkele jaren sterk zou stijgen, omdat er gebouwd zou worden", geeft Van Mieghem aan. ,,In de meeste gevallen was bekend dat dit helemaal niet of pas op heel lange termijn zou kunnen gebeuren. In die zin zijn de kopers misleid." De Rotterdamse advocaat wil in naam van de kopers via een rechtszaak de verkopende partijen dwingen de grond weer terug te nemen. ,,De komende dagen doe ik onderzoek hoeveel belangstelling hiervoor bestaat." Het Financieele Dagblad maakte gisteren in een uitvoerige publica tie melding van de grote schaal waarop bedrijven gronden ver kochten aan particuliere beleggers. De investering door particuliere beleggers bedraagt in heel Neder land bijna 700 miljoen euro, aldus het FD. De stukken landbouw grond werden na aankoop van een landbouwer veelal in kleine kavels Dat laat onverlet dat de verkopende partij deze mensen heeft misleid opgeknipt, waarvoor veel meer werd betaald dan de landbouw- waarde. Het idee erachter was dat de grond bij verkoop voor bebou wing nog veel meer in waarde zou stijgen. Het dagblad stelt dat in Terneu- zen, op de westelijke kanaaloever rondom buurtschap Wulpenbek in de richting van Hoek, het meest met grond is gespeculeerd van heel Nederland. Via de website grond- kopeninterneuzen.nl werden daar zo'n tien jaar geleden kavels aange boden. Achter de site ging het be drijf Veldmaarschalk NV uit Zaan dam schuil. Verwerpelijk Toenmalig directeur Hans van der Hart van havenbedrijf Zeeland Seaports waarschuwde juni 2010 in deze krant voor deze activiteiten. Hij noemde die 'verwerpelijk', om dat er voorlopig geen ontwikkelin gen in het gebied te verwachten zijn. Advocaat Van Mieghem re ageert hierop: ,,De kopers hadden het dus kunnen weten en zelf beter op moeten letten, maar dat laat on verlet dat de verkopende partij deze mensen heeft misleid." Veldmaarschalk NV dat op de site enige tijd zelfs het logo van de gemeente Terneuzen gebruikte, is 24 juni 2014 in de persoon van een leidinggevende nog veroordeeld door de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het zonder AFM-vergunning beleggingsob jecten aanbood. De boete bedroeg 24.000 euro. Het bedrijf was 28 december 2011 al gestopt met het aanbieden van beleggingsobjecten in Ter- neuzen. dinsdag 16 april 2019 GO schok als een paardentrap De verkoop van landbouwgrond aan particuliere beleggers op de westelijke kanaaloever bij Ter- neuzen kan voor de verkopende partij nog een vervelend staartje krijgen. De Rotterdamse advo caat Bert van Mieghem van Wy- benga Advocaten bereidt een collectieve claim tegen deze partij en andere bedrijven voor die in Nederland zulke grond aanboden. Harmen van der Werf Terneuzen - Bert van Mieghem, advocaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37