li In één jaar 70 miljoenenwoningen erbij ZEELAND 3 blij dat er een einde kwam aan haar lij densweg." Gemeenten, opsporingsdiensten en zorg- en opvanginstellingen werken meer en meer samen om mensenhan del tegen te gaan. Alle gemeenten moeten in 2022 beleid hebben ont wikkeld tegen deze moderne vorm van slavernij. Alleen Goes heeft nu al een ambtenaar die zich speciaal met mensenhandel bezighoudt. Ook moet er regionale opvang, ondersteuning en nazorg zijn. In Zeeland wordt nog dit jaar besloten over een door alle ge meenten betaalde zorgcoördinator voor slachtoffers. Burgemeester van Sluis Marga Ver- mue, tevens bestuurlijk trekker van de aanpak van mensenhandel in Zeeland, opent vandaag om 16.00 uur de ten toonstelling, die tot 16 mei te zien is. Ook Ina Hut, directeur-bestuurder Dat is dan minimaal twintig ongewilde seksuele contacten, verkrachtingen dus, per dag Ik herinner me nog goed die twee 15-jarige Zeeuwse meisjes die elke ochtend voor school en elke middag direct erna klanten moesten afwerken van CoMensha, is daarbij aanwezig: ,,Het is belangrijk dat mensen alert zijn op mensenhandel in Nederland. Ook in Zeeland. De mannen, vrouwen én kinderen die hiervan slachtoffer worden, willen dat wij dit weten en uitbuiting tegengaan." De flinke stijging van het aantal ka pitale huizen blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van technologiebedrijf Calcasa, dat een eigen methode heeft ontwikkeld om de waarde van woningen te bepalen. Het aan tal miljoenenwoningen stijgt fors. Landelijk was er afgelopen jaar sprake van een toename van 34 pro cent, tot ruim 53.000. Zeeland kent relatief weinig van dergelijke huizen: 300 op ongeveer 120.000 koopwoningen. Dat komt neer op 1 op de 400 huizen. In Zeeuws-Vlaanderen zijn ze nog schaarser: 1 op de 2000. Ter vergelij king: in Amsterdam en omgeving is 1 op de 20 huizen minstens een mil joen waard. Rond Haarlem en in de Gooi en Vechtstreek zelfs 1 op de 12. Zeeuwse straten waar veel mil joenenwoningen zijn te vinden zijn onder meer de Torenweg en de Strandweg in Nieuw-Haamstede en de Reigerlaan en de Sternlaan in recreatiegebied de Schotsman bij Kamperland. Goedkoopste straat De goedkoopste straat van Neder land is en blijft de Tholensstraat in Terneuzen. Calcasa taxeert de hui zen daar op gemiddeld 90.000 euro. Dat is weliswaar ruim 10.000 euro hoger dan een jaar eerder, maar nog Op Funda worden momenteel 43 huizen in de provincie aangeboden met een vraagprijs van boven de miljoen altijd zijn er nergens voordeligere straten te vinden. De duurste straat van Nederland is de Konijnenlaan in Wassenaar. Daar zijn de woningen gemiddeld 2,5 miljoen euro waard. De meeste miljoenenwoningen staan in Am sterdam: 10.400, waarvan 415 aan de Keizersgracht en 336 aan de Prin sengracht. De Keizersgracht telt in totaal 915 koopwoningen, met een totale waarde van ruim 1,1 miljard euro. Volgens Calcasa blijft het aantal 'miljoenenbuurten' sterk stijgen. In 2014 waren nog maar 4 buurten in heel Nederland waar meer dan 75 procent van de huizen in die cate gorie vielen. Inmiddels is dat opge lopen tot 15. Deze liggen allemaal in de Randstad. Verkocht In 2018 werden landelijk 2520 hui zen verkocht voor een prijs van een miljoen of meer. Hoeveel dat er in Zeeland zijn, is niet duidelijk. Op Funda worden momenteel 43 hui zen in de provincie aangeboden met een vraagprijs van boven de miljoen: 16 op Walcheren, 12 in Zeeuws-Vlaanderen, 5 op Zuid-Be veland, 5 op Schouwen-Duiveland, 4 op Noord-Beveland en 1 op Tho- len. Duurste huizen De duurste huizen zijn nieuw- bouwappartementen in Cadzand- Bad, met prijzen tot 5,2 miljoen euro. Van de bestaande woningen zijn landhuizen aan de Strandweg in Koudekerke (2.600.000 euro) en de Catsweg in Groede (2.595.000 euro) en een villa in Noordgouwe (2.350.000 euro) momenteel het hoogst geprijsd. dinsdag 16 april 2019 misbruikt en uitgebuit -Ron Amperse, rechercheur -Ron Amperse, rechercheur Heeft u een vermoeden van men senhandel? Melden kan via wegwij- zermensenhandel.nl Esther is een gefingeerde naam. M ,,Als heel jong meisje ben ik ge trouwd met een man die mij zes jaar lang liet prostitueren in een ander land." Nina, een van de dertig slachtoffers van men senhandel die Co Mensha liet portrette ren. FOTO'S ERNST COPPEJANS ,,Na vier weken te zijn misbruikt, ben ik gevlucht en naar de politie gegaan om mijn verhaal te vertel len." Cristian, een van de dertig slachtoffers van mensenhandel die CoMensha liet por tretteren. Het aantal miljoenenwoningen in Zeeland is vorig jaar met 30 pro cent gestegen. In 2017 waren nog 230 koophuizen een miljoen euro of meer waard. Inmiddels zijn dat er 300. Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35