Ze zijn er weer Wielrenner Jarno Mobach Francois Ryckhals Het aspergeseizoen is weer begonnen. Zoals alle aspergertelers gaat ook Bart Dekker uit Westkapelle het veld weer in. Hij verwacht een goed seizoen. ,,We zijn drie weken eerder begonnen ten opzichte van vorig jaar. Door de relatief warme winter kreeg de aspergeplant wat meer temperatuur in de grond en daardoor groeit-ie eerder." krijgt de tijd om zich te ontwikkelen Zeeuwse meester uit de Gouden Eeuw Luc Oggel Vlissingen Van Schouwen-Duiveland tot aan Zeeuws-Vlaanderen is bijna geen plek meer te krijgen, blijkt uit een belronde langs campings en vakan tieparken in alle delen van de pro vincie. ,,We zaten twee weken gele den al vol en komend weekeinde dus ook", zegt Ellie Fokke, beheerder van camping De Zandput in Vrou wenpolder. ,,Het is bijzonder, want dat is nog niet eerder voorgekomen." Volgens Fokke is sprake van een 'en en-en-situatie'. ,,De Duitsers heb ben vakantie, het is Pasen en er is mooi weer voorspeld." Er komen re gelmatig lastminutetelefoontjes binnen, maar die mensen moet De Zandput teleurstellen. Doorsturen Ook bij Strandcamping Groede in Zeeuws-Vlaanderen staat de tele foon nog roodgloeiend, meldt Mar tin de Jonge. ,,We zijn volledig vol geboekt, nu al. Dat heeft met de weersvoorspelling te maken." Een deel van de vakantiegangers uit Duitsland is al gearriveerd. ,,Ook na het paasweekeinde blijft het druk", zegt De Jonge. Mensen die in Groede achter het net vissen, worden door gestuurd naar zustercamping Wul pen in Cadzand. Ook die stroomt in middels aardig vol. Op Villapark De Paardekreek in Kortgene klinkt eenzelfde geluid. ,,Vanaf de 19de zitten we vol", zegt Petra van Gelder. Dat Pasen dit jaar laat valt, is volgens haar het grootste voordeel. ,,Dus ook wij moeten nee verkopen aan mensen die nu nog iets willen boeken." Op camping Scheldeoord in Baarland kan het nog, maar 'het gaat snel richting vol zijn', zegt Mariska ('achternaam hoeft niet'). ,,Sinds afgelopen week end gaat het heel hard. ,,Pasen valt laat, dat is gunstig, en qua weer ziet het er heel goed uit. Wel leuk." Dat het mooi weer wordt is een kers op de taart, maar het is voor camping Wijde Blick in Renesse niet de reden dat nee moet worden De Duitsers hebben vakantie, het is Pasen en er is mooi weer voorspeld verkocht. ,,We zijn met Pasen al ja renlang volgeboekt", weet Miryea Burger-Koster. De ruim tweehon derd plaatsen worden bezet door een gemêleerd gezelschap. ,,We hebben een mix van Nederlanders, Duitsers en Belgen." Ook wie online speurt naar een verblijf aan de Zeeuwse kust vindt nog maar zeer mondjesmaat plek voor komend weekend. En zo lijkt de recreatiesector opnieuw af te stevenen op een vliegende start van het toeristisch seizoen. In de eerste helft van vorig jaar was voor de eer ste keer ooit sprake van vier miljoen overnachtingen in huisjes, hotels en op campings. Volgens Weeronline.nl bestaat de kans dat Pasen 2019 een plekje gaat krijgen in de toptien warmste paas dagen ooit gemeten. Er is veel zon voorspeld, met temperaturen van 19 tot 22 graden. Warm weer met Pasen is volgens Jaco van Wezel van Weer- online bijzonder. ,,Vaak is het juist koud." It pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl dinsdag 16 april 2019 ZEELAND8 ZEELAND10 Warme Pasen: kust volgeboekt Wie komend weekend nog wil komen kamperen aan de Zeeuwse kust, heeft pech. De vakantieparken zitten bijna alle maal tjokvol. Desondanks staat de telefoon overal roodgloeiend. De lastminuteboekers krijgen vrijwel zonder uitzondering 'nee' te horen op hun vraag of er nog plek is. - Ellie Fokke, De Zandput

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33