Klassiek Sicilië Schatten van Sardinië 27 Amerikanen putten zich uit in loftuitingen voor golfer die terug is aan de top - VOORDEUG RONDREIZEN... Bi ISIBB dinsdag 16 april 2019 De comeback van Tiger Woods wordt bejubeld. Van Barack Obama tot LeBron James, tot zelfs Bette Midler. Maar er knaagt ook iets aan al die loftuitingen. Lisette van der Geest Rotterdam Tiger Woods is geweldig. De golfer is God, volgens sommige Amerika nen. Woods is de ware kampioen en hij is de 'goat' - naar het acro niem van de 'Greatest Of All Time'. Althans, zo luidt de mening van ve len. Aan bewonderende kreten na de recentste triomf van de inmid dels vijfvoudige winnaar van de Masters geen gebrek. Woods schreef in het Ameri kaanse Augusta zijn eigen sprook je, nadat hij eerst deels zelf een nachtmerrie had gecreëerd. 43 jaar oud inmiddels, met een lijf dat in de afgelopen jaren zo vaak haperde en meerdere operaties onderging. De golfer met zijn enorme palmares stond eind 2017 nog op plek 1199 van de wereldranglijst, zondag avond boekte hij zijn eerste major zege sinds 2008. Enerzijds is het een iconisch mooi sportverhaal. Woods zag beelden waarin hij de afgelopen ja- ren veelvuldig genadeloos werd af geschreven, niet alleen door diverse Amerikaanse presentatoren, zelfs tot een pornoactrice aan toe. Hij liet zich twee jaar geleden al eens ont vallen zelf ook te geloven dat de winst op een groot toernooi er niet meer inzat. Sponsors liepen mas saal bij hem weg. Maar afgelopen zondagavond liet Woods, de man door wiens toe doen de status van de golfsport ooit veranderde van louter elitair naar toegankelijk voor het brede pu bliek, zien dat de aanhouder wint. Sindsdien bejubelt het gros van Amerika hem. En toch knaagt er iets. In tranen Tennisster Serena Williams, be vriend met de golfer, twitterde in tranen te zijn: 'This is Greatness like no other'. De lijst met topsporters en hun dwepende uitlatingen is lang. Van Kobe Bryant tot LeBron James en van Tom Brady tot Stephen Curry. Acteur Hugh Jackman maakte met beelden van Woods op zijn televisie een selfie. En zelfs de (oud-)presidenten Barack Obama en Donald Trump deelden hun be wondering met de buitenwacht. Nike, een van de weinige spon sors die Woods niet lieten vallen in S. I m At M Het publiek bij de Masters gaat net zo uit zijn bol als winnaar Tiger Woods. foto reuters het verleden, lanceerde na zijn winst zondag prompt een nieuwe reclame, die ongetwijfeld al langer klaarstond. 'Stop nooit met het ach tervolgen van je dromen', stond er bij in het Engels. Campagne Het sportmerk liet al vaker zien sporters in opspraak niet uit de weg te gaan. Zo startte men een cam pagne met Colin Kaepernick. Hij was in 2016 de eerste NFL-speler die bij het volkslied voor de wedstrijd knielend protesteerde tegen het po- litiegeweld tegen zwarte burgers. Met succes, na eerst juist iets in te leveren op de Amerikaanse beurs, schoten de verkoopcijfers van Nike vervolgens omhoog. En Woods was de afgelopen jaren verre van onomstreden. Tot voor kort stond hij bekend als de succes volle sportman die een enorme puinhoop van zijn leven had ge maakt. Hij raakte verslaafd aan drank, medicijnen en seks. Hij ging veelvuldig vreemd tijdens zijn hu welijk met zijn inmiddels ex- vrouw en moeder van zijn twee kinderen. En hij kwam in aanra king met de politie na het onder in vloed rijden met pijnstillers. Sceptisch Geen beroemdheid die daar mo menteel nog van rept. Een enkele onbekende twitteraar reageert sceptisch. Maar beschuldigingen als 'leugenaar', 'bedrieger' of het sar castische: 'Ik hou ervan hoe men sen dat gedrag opzij schuiven als het aankomt op sport', worden vaak gepareerd met het stempel 'hater'. In Amerika leeft het sprookje, van de gevallen sportheld die opstond, zijn leven beterde en het onbereik baar geachte waarmaakte. Het blad Sports Illustrated om schrijft Woods als de voorheen on bereikbare topsporter op een voet stuk, die tijdens zijn mindere jaren transformeerde tot een vriendelijk, beleefd en dankbaar persoon. Ie mand met wie mensen zich plots konden identificeren. Feit is: Woods staat er weer. Gro ter dan ooit. Als beter mens dan ooit, zo lijkt het. y/ Vliegreis en transfers NL-sprekende reisleiding y/ Verblijf o.b.v. All Inclusive Verlenging mogelijk! Ontdek net charmante Sardinië! Proef het échte Siciliaanse leven! Verblijf in het 4* Eloro Hotel O.a. de Etna, Taormina, Nota, Syracuse Ragusa Vertrek april t/m oktober nu v.a. Verblirf in het 4* Castelsardo Resort village O.a. Castelsardo, Sassan, Martis het Stenen Woud Vertrek apr. jun. t/m okt zie stipreizen.nl/itslkls zie stipreizen.nl/itsasvs GO Woods staat er weer als held Al lusive Italië! Santa Teresa ^Catania Ortigia di Noto Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van 2,50 reserveringskosten 35,- per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27