Nijhuis begint YouTube-show De Rijdende Scheidsrechter 23 CHAMPIONS LEAGUE Programma geblesseerde Frenkie de Jong ter sprake komt. Maar dan, na wat aan dringen, zegt hij alsnog: ,,We staan er op een positieve manier in. Fren kie zelf is ook optimistisch.'' Dan schakelt hij weer snel terug naar de teamprestaties, daar praat de trainer nu eenmaal liever over. ,,We heb ben in Madrid een grens overwon nen. Dat moeten we hier weer doen.'' Het is niet voor niets dat Ten Hag juist nu het teamgevoel benadrukt. Juist dat heeft Ajax zo ver gebracht dat het nu mag strijden voor een plek bij de beste vier ploegen van Europa. Typerend in dat verband volgens de trainer: de geschorste Nicolas Tagliafico wilde per se mee reizen met Ajax. Hij staat bij de afsluitende training gewoon op het veld. Daar staat Edgar Davids toe te kij ken. De oud-speler van Ajax én Ju- ventus is op uitnodiging van de Amsterdammers meegereisd. Hij babbelt wat met Edwin van der Sar en de spelers. Maar de meest opval lende ontmoeting is die met Ten Hag. De twee stoeien en knuffelen. Ontspanning voor de spanning. Op weg naar een nieuwe stunt. ook een tactisch verhaal worden vanavond tussen die twee klassieke grootmachten. Maar bovenal een mentaal spel. Na een seizoen vol dalen en veel meer pieken toewer ken naar weer een wedstrijd voor de eeuwigheid. De 'roes van Real'. Daar moet Ajax in zien te raken om Juventus in het uitverkochte Allianz Sta dium, ver buiten het centrum van Turijn, uit te schakelen. Hoe doe je dat? Kun je dat opwekken? Kun je dat forceren? Of gaat het vanzelf? Dat laatste wil Ten Hag niet per se zeggen. Maar toch: ,,Na het laatste fluitsignaal tegen Excelsior voel je iets in de groep. Dat we weer naar Het zijn termen die passen bij deze Europese tour van Ajax, die al meer dan geslaagd is. Het verklaart misschien ook wel de ontspannen oogopslag van Ten Hag. Nooit in zijn loopbaan zat hij voor meer snorrende camera's dan hier op dit moment in Turijn. Hij knikt vrien delijk en dan droogjes: Buongiorno. Genietend van de reis die ook hij persoonlijk maakt in zijn eerste volle seizoen als trainer van de grootste club van het land. In de eerste aflevering ging Nijhuis onder meer in op de overtreding van Tom Beugelsdijk op Mats Seun- tjens. De verdediger van ADO Den Haag kwam na zijn charge tegen de AZ-speler weg met een gele kaart. ,,Dat had natuurlijk rood moeten zijn'', vond Nijhuis. ,,In het veld kan ik me goed voorstellen dat je denkt dat het geel is, maar als ik de VAR was geweest, dan had ik Bjorn Kui pers geroepen om de rode kaart te geven aan Beugelsdijk.'' Nijhuis is in het algemeen zeer tevreden over de videoscheids- rechter 'maar de missers moeten we eruithalen.' De Tukker vertelde ook over zijn rentree in de eredivisie. Nijhuis was lange tijd uitgeschakeld van wege een blessure en kreeg het afgelopen weekeinde de derby SC Heerenveen - FC Groningen voor zijn kiezen. Daar legde hij het spel even stil vanwege het vuurwerk, waarmee in het stadion werd ge gooid. ,,Ik heb duidelijk aangege ven dat het niet kan. Je kinderen zullen er maar zitten. Het is hart stikke gevaarlijk. Ik laat normaal veel gaan, maar dit kon ik absoluut niet laten gaan'', aldus de scheids rechter. De Rijdende Scheidsrechter gaat gedurende het voetbalseizoen elke maandagochtend de weg op. Rond 13.00 uur verschijnt dan de betref fende aflevering online. NIJHUIS dinsdag 16 april 2019 GO KWARTFINALES, RETURNS Vandaag 21.00 uur Juventus - Ajax (1-1) 21.00 uur Barcelona - M. United (1 -0) Morgen 21.00 uur Porto - Liverpool (0-2) 21.00 uur M. City - Tottenham (0-1) (Tussen haakjes uitslagen heenduels) Halve finales: 30 april/1 mei en 7/8 mei Finale: 1 juni in Estadio Metropolitano, Madrid De vermoedelijke opstelling van Ajax (4-2-3-1): Onana; Veltman, De Ligt, Blind, Mazraoui; Schöne, De Jong; Ziyech, Van de Beek, Neres; Tadic. Juventus (4-3-3): Szczesny; Can- celo, Rugani, Bonucci, Sandro; Can, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Mandzukic, Ronaldo. die vibe gaan. Weer in die flow ko men.'' Zoals altijd doet Ten Hag wat Erik ten Hag en Edwin van der Sar in het Allianz Stadium met de geheimzinnig over de opstelling. meegereisde ex-Ajacied én ex-Juventus-speler Edgar Davids. Zeker als de in het weekeinde licht- ROTTERDAM Bas Nijhuis is gis teren begonnen met een eigen YouTube-programma: 'De Rij dende Scheidsrechter'. De 42-ja- rige arbiter uit Enschede wordt wekelijks geïnterviewd door jour nalist Eddy van der Ley en geeft in het programma commentaar op zijn eigen beslissingen en an dere zaken in de wereld van de scheidsrechters. M Bas Nijhuis geeft com mentaar op zijn eigen beslissingen en die van collega's. FOTO BSR AGENCY Real Madrid Real Madrid oal Madrid De scheidsrechter (links) met zijn vaste interviewer Eddy van der Ley voor hun wekelijkse studio op wielen. foto youtube

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23