eS Sprint beslist marathon Boston Giro dltalia 22 V CHAMPIONS LEAGUE JUVENTUS-AJAX Ajax hoort dit seizoen weer bij de elite van Europa. Vanavond gaat het na de 1-1 thuis tegen Juventus op jacht naar wat onmogelijk leek: de halve finale van de Champions League. In 'de roes van Real' kan het lukken. Kort rn*m Twee duels voor J0rgensen Feyenoord moet het twee duels doen zon der spits Nicolai J0rgensen (foto). De 28-ja- rige Deen kreeg tegen Heracles rood van wege natrappen. Hij werd bovendien beboet door zijn club. Dat geldt ook voor Jordy Cla- sie, vanwege zijn misbaar na zijn wissel. FC Twente vangt bot bij Ajax Ajax werkt niet mee aan het verzoek van FC Twente om de competitiewedstrijd vrijdag tegen de Amsterdamse beloften van sport complex De Toekomst naar de Johan Cruijff Arena te verplaatsen. ,,De Arena is niet eens van ons, die moeten we huren'', aldus de club. Vanwege de beperkte capaciteit van De Toekomst zijn slechts 185 kaartjes beschik baar voor de fans van Twente, dat vrijdag kampioen kan worden. 'Dakar' naar Saudi-Arabië De Dakar Rally verlaat na een decennium Zuid-Amerika en verhuist in 2020 naar Saudi-Arabië. De Franse organisator ASO sloot een contract voor vijfjaar met de auto riteiten van het land in het Midden-Oosten. Haase/Koolhof klopt nrs. 1 Robin Haase (foto links) en Wesley Koolhof (rechts) zijn sterk begonnen aan het dubbel spel in Monte Carlo. Zij klopten in de eerste ronde het als eerste geplaatste Franse duo Nicolas Mahut en Pierre-Hugues Herbert: 7-6 (4) 7-6 (2). Flitsen Quote van de dag 'Ik heb te weinig spelers. Met veertien of vijftien spelers win je niet altijd' Spelen Giro 2020 Honkbal In de gangen van het gelikte Allianz Stadium van Juventus hangt een megafoto van Zinédine Zidane, vastgelegd in die voor de Fransman typerende gracieuze stijl. Iets ver derop zien we Michel Platini wij zen. Alessandro Del Piero tilt een Europacup in de lucht. Een deur verder wappert de paardenstaart van Roberto Baggio voor de spier witte wand. Wéér is Ajax beland bij de crème de la crème van het Euro pese voetbal. Je ruikt de grandeur van een absolute topclub. Zoals dat op die legendarische 5de maart ook het geval was. Toen bij het grote Real Madrid in het machtige Estadio Santiago Berna- béu. Nu is de opdracht ongeveer vergelijkbaar en tegelijkertijd ont stellend zwaar: wéér zorgen voor de grootste verrassing van deze ronde in de Champions League. Wéér ervoor zorgen dat voetbal- minnend Europa niet over de geijkte topclubs praat, maar over dat gekke elftal uit Amsterdam dat de naam van Ajax weer aanzien be zorgt. Het uitgangspunt van nu (1-1 in Amsterdam) is zelfs iets rooskleu riger dan toen. In Madrid poetste Ajax een 1-2 nederlaag weg. Nü kan de ploeg aan één doelpunt genoeg hebben. Maar coach Erik ten Hag, uiterst ontspannen voor een batte rij aan verslaggevers in de perszaal van het stadion, is ook realistisch. ,,Dit Juventus is sterker dan het Real Madrid van toen. Spelend bin nen een andere voetbalcultuur ook.'' Oftewel: niet naïef aanvallen, maar het uiteindelijke resultaat bo ven alles zetten. Natüürlijk zal het We hebben in Madrid een grens overwon nen. Dat moeten we hier weer doen Lelisa Desisa, de winnaar van de marathon van Boston in 2013 en 2015 en het afgelopen jaar ook nog de winnaar van de marathon van New York, leek gisteren op weg naar de zege. De 29-jarige Ethiopiër had in de laatste honderd meter een heel kleine voorsprong op de vier jaar oudere Lawrence Cherono. De Keniaan, op zijn beurt de winnaar van de marathon van Amsterdam in 2017 en 2018, haalde hem vlak voor de finish nog in. De 28-jarige Ethiopische Work- nesh Degefa maakte het bij de vrouwen in de Noord-Amerikaanse stad een stuk minder spannend. Ze liet de concurrentie al vroeg achter zich en liep het grootste deel van de 42 kilometer en 195 meter alleen. Ze finishte in 2.23.31, iets minder dan een minuut voor de Keniaanse tweevoudig wereldkampioene Edna Kiplagat. dinsdag 16 april 2019 M VOETBAL VOETBAL RALLYSPORT TENNIS Scheidsrechter Richard Liesveld (45) stopt. Hij kampt met een rugblessure en floot in 2016 zijn laatste wedstrijd. Danny Mak- kelie (36) leidt morgen de return tussen FC Porto en Liverpool in de Champions League. De FIFA heeft de voormalige baas van de Braziliaanse voetbalbond, José Maria Marin (86), levenslang geschorst én beboet met 880.000 euro vanwege omkoping. - PSG-coach Thomas Tuchel, wiens selectie zo'n 900 miljoen euro waard zou zijn. H De 10-jarige Sky Brown heeft de Britse nationale titel veroverd in het skateboarden. Brown pro beert zich te kwalificeren voor de Spelen van 2020 in Tokio. De Britse tiener kan de jongste olympiër ooit worden. 14 De Ronde van Italië start vol gend jaar in Boedapest. Na de 'Grande Partenza' zijn er nog twee etappes in Hongarije. Het is de veertien de keer dat de Giro buiten Italië start. 4 Xander Bo- gaerts was belangrijk voor Boston Red Sox met een homerun. De 26-jarige Aru baan tekende onlangs een zevenjarig con tract voor 117 miljoen. GO Op zoek naar 'de roes van Real' Daniël Dwarswaard Turijn Die onvergetelijke 5de maart 2019: een euforisch Ajax betrekt de fans in het Bernabéu Stadion in de festiviteiten na de sensa tionele zege op Real Madrid. FOTO'S PIM RAS - Erik ten Hag (49) o a 0) De Keniaanse atleet Lawrence Cherono heeft gisteren de marathon van Boston gewon nen. Hij versloeg in een span nende eindsprint de Ethiopiër Lelisa Desisa op de streep. Cherono kwam binnen in een tijd van 2.07.57. ANP Boston Na ruim 42 kilometer sprint Cherono (l) in Boston naar de zege, net voor Desisa. foto ap ntlrid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22