bolderman.nl Voor fantastische reizen NIEUWS 15 Voor zijn 'gebabbel' over de beveiliging van Geert Wilders moet 'kletsmajoor' Faris K. vijf maanden de cel in, vindt het Openbaar Ministerie. ,,Het was een stommiteit.'' Hij kreeg begin 2017 een storm van kritiek over zich heen, toen openbaar werd dat hij tegen vriendinnen had gekletst over de beveiliging van PVV- leider Geert Wilders. Over welke au to's werden gebruikt om de zwaar be dreigde politicus te vervoeren. Over de woning van Wilders. En over de bewapening van eliteclub Dienst Be waken en Beveiligen (DBB), die altijd in het kielzog van de PVV'er is. K. was deel van het zogenoemde Iristeam dat voorverkenningen deed. Daarbij had hij, zo erkende hij giste ren bij zijn strafproces, inderdaad wel eens te veel gezegd. Zelfs eens tijdens een klus, tegen zijn vriendin. ,,Tja, om het saaie werk..Weet u, het was soms gewoon om interessant te doen.'' Maar schuldbewust klinkt het ook: ,,Het is een stommiteit. Zonder slechte bedoelingen. En waar ik ach teraf veel spijt van had.'' Punt is juist dat het niet één stom miteit was. K. kletste bij herhaling. Hij kwam nota bene ternauwernood door de screening bij het Iristeam, vanwege eenzelfde soort vergrijp. In 2008 werd K. al eens veroordeeld voor I offitiervaiwiw het doorspelen van politie-informa- tie naar vrienden, maar de politie was coulant en hield hem in dienst. Erg veel inkeer leverde dat niet op, K. ging zelfs verder nadat hij in 2013 promotie naar het beveiligingsteam maakte. Twee jaar later zette een tip de politie op het spoor van nieuwe misstappen. Zo klepte K. tegenover zijn vrien din over Wilders. Hij somde het aan tal beveiligers op dat betrokken was bij een bezoek van de dochter van president Obama aan ons land. Sprak over de dienstwapens van zijn colle ga's, net als over de inzet van Israëli sche agenten. En hij zat geregeld met zijn neus in de politiesystemen voor privézaken. Over wat er van hemzelf te vinden was, bijvoorbeeld. Of toen zijn vrien din een dure camera ging kopen, om te zien of de verkoper deugde. Net als die keer dat hij bij de auto van een buurvrouw een verpakking van co caïne vond. Of toen hij zocht naar ge- Weet u, het was soms gewoon om interessant te doen gevens van een vrouw waar hij 'iets' voor zou 'hebben gevoeld'. En naar een klant met wie een garagehouder die hij kende, mot had. K. wisselt op die feiten excuses af met de verklaring dat hij 'soms als agent naar dingen keek'. ,,Dat ben je 24 uur per dag. Ik heb in mijn vrije tijd ook wel eens een inbreker gepakt.'' Dat hij ook collega's had kunnen tippen, erkent hij. En het zoeken naar informatie over zijn vriendin had 'geen enkel' politiedoel. Maar, zegt hij op enig moment: ,,Dit is mijn waarheid.'' Het Openbaar Ministerie gaat er min der losjes mee om. Dat K. zijn baan ver loor, is terecht na de 'reeks van ambts misdrijven'. En was hij al niet een ge waarschuwd mens, na zijn eerdere ver oordelingen? Zijn teamleider had in functioneringsgesprekken nog gewaar schuwd dat K. een 'babbelaar' werd ge noemd. Justitie wil hem dus vijf maan den in de cel. ,,Waarom geen vijf jaar?,'' vroeg een nog boze Wilders zich direct via Twitter af. 29 april is de uitspraak. Verdachte reed eerst langs Supporters Ajax opgepakt 5 dagen Drielandenreis Valkenburg 5 dagen Odenwald, Main- en Neckerdal 10 dagen Dolomieten en meren 10 dagen Hoogtepunten van Noorwegen 10 dagen Schotse Hooglanden en de noordkust 10 dagen Westkust Ierland, Wild Atlantic Way HbM 499,- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! ks&t ÜWUErman.ni boekingen: www.bolderman.nl dinsdag 16 april 2019 GO Beveiliger van Geert Wilders strooide met politiegeheimen Tobias den Hartog Den Haag Soms was het voor privézaken. Dan weer om op te scheppen tegen vrou wen. Of gewoon uit verveling of nieuwsgierigheid. Faris K. (37) kon het in ieder geval niet laten in politie systemen te grasduinen en erover te praten. Farik K. hoorde vijf maanden cel tegen zich eisen. ill. anp -Farik K. fd-riskj- Rb JW J LANDGRAAF De verdachte van een dodelijk ongeluk na Pinkpop vorig jaar, was de groep festivalgangers die hij aanreed eerder al op de andere weghelft gepas seerd. Dat bevestigt diens advocaat. De bestuurder van een busje reed eerst langs de groep richting Kerkrade, keerde aan het eind van de weg en reed de groep aan. Er vielen een dode en drie zwaargewon den. Volgens de advocaat heeft zijn cliënt de groep in beide gevallen niet gezien. Het Openbaar Ministerie verdenkt de Heerlenaar van onvoorzichtig dan wel onoplettend rijgedrag. TURIJN De Italiaanse poli tie heeft gistermiddag vijf supporters van Ajax gear resteerd. Volgens verschil lende Italiaanse media zaten ze in een bus die werd aangehouden bij een afrit naar Turijn. Agenten vonden onder meer boks beugels in het voertuig. Ajax speelt vanavond de return van de kwartfinale van de Champions League. Rond het eerste duel (1-1) van vorige week in Amster dam arresteerde de politie 185 supporters van beide clubs. Italiaanse fans had den vuurwerk, uitschuif- bare wapenstokken en pepperspray bij zich. v.a. slechts Éfe Vertrekdata: 13,27 mei 717 juni/ 1,22 juli/26 aug/l6septetc. Vertrekdata: 2 7 mei /24 juni 7 22 juli 719 aug/16 sept/14 okt 1 Vertrekdata: 20,27 mei 73,10,17, 1 24juni 71,15,29 juli 719 aug etc. Vertrekdata: 20 mei 7 3,17 juni/ 1,15,29 juli 712,26 aug 79 sept Vertrekdata: 29 april/27 mei/ 24 juni 722juli 719 aug 716 sept Vertrekdata: 27 mei 724juni 7 22 juli719 aug 716 sept/14 okt Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Êm mm mbmb b mm mm Brochure en (0318) 58 09 58 Vöpuo Prijs p.p. o.b. v. 2 pers. kamer exct. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15