T - Vli|r Huawei P30 Pro 15 GB 150 bel/sms 8 Stad in Groene Hart vindt de perfecte mix van Ketens als Intertoys, Op=Op Voordeelshop en CoolCat gingen vlak na elkaar failliet en vooral middelgrote steden hebben moeite de leegstaande winkelpanden op te vullen. In Woerden ligt de leegstand juist onder het landelijk gemiddelde. Hoe doen ze dat? dag PK°ranGg 1 3 dagen 4*-hotel in Twente incl. ontbijt en leuke extra's! 0 hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur t 088-0331506 KPN winkel I kpn.com I 0800-0115 Let op! Geld lenen kost geld maandag 15 april 2019 Sanne Schelfaut Woerden Woensdag markt dag. De kaas boer doet goede zaken, een paar meter verderop wordt bij de viskraam kibbeling gebakken. Het historische cen trum van de vestingstad is vol gens Gerard Kremers de beste plek voor een weekmarkt. ,,In het stadshart komt alles samen, de mensen kunnen hier boodschap pen doen, winkelen en daarna een lekker broodje eten. Alle on dernemers profiteren hiervan.'' Kremers wierp zich zeven jaar geleden op als bemiddelaar tus sen ondernemers, pandeigenaren en gemeente. Op zijn visite kaartje staat 'intermediair retail vastgoed binnenstad Woerden'. ,,Een soort stadmakelaar'', zegt Kremers. Sinds hij in 2012 samen met de gemeente, Woerden Marketing en de winkeliers vereniging aan de slag ging om ondernemers naar het stadje in het Groene Hart te trekken, is de winkelleegstand gehalveerd. ,,Ze- ven jaar geleden stond 12 procent leeg, nu 6 procent. En we hebben goede moed dat het percentage verder daalt. Komende week gaan er weer een paar winkels open.'' Kremers runde samen met zijn vrouw jarenlang een wijnwinkel in Papendrecht. Ook zat hij in de gemeenteraad. ,,Hierdoor spreek ik de taal van de ondernemer én van de lokale overheid.'' Zodra hij hoort dat iemand een winkel wil openen in Woerden, kijkt hij of hij kan helpen. ,,Advies geven kan nooit kwaad. Je kunt als startende ondernemer nog zo enthousiast zijn, je hebt toch echt geld nodig. Minimaal 50.000 euro. Daarnaast is het keihard werken.'' Zeker zestig winkels in het cen trum zijn van zelfstandige retai lers. ,,Dat draagt ook bij aan ons succes. Als je een eigen zaak hebt, stop je niet snel. Je winkel is je leven, dat merken klanten ook'', vertelt Richard Stouthart. ,,Wij hebben een drogisterij en wonen boven de winkel. Hierdoor kun je ook 's avonds nog medicijnen op- IK Zeven jaar geleden stond 12 procent van de winkelpanden leeg, nu 6 procent - Gerard Kremers, 'stadmakelaar' halen, zulke extra's worden ge waardeerd. En Woerdenaren zijn hondsloyaal. Die blijven komen.'' De eigenaar van Drogisterij Stouthart (de winkel bestaat al 115 jaar) is ook voorzitter van on dernemersvereniging Stadshart Woerden. ,,We hebben 250 leden, waaronder 100 horecazaken. De gemeente neemt ons serieus en we investeren in een schoon en veilig centrum. Mensen moeten hier graag terugkomen.'' Eigena ren van winkelpanden hebben zich ook georganiseerd. ,,Zij kij ken onder meer naar het soort winkels dat zich hier vestigt. Zo voorkomen ze dat er bij wijze van spreken tien belwinkels openen. Ook worden huurprijzen met el kaar vergeleken, want niemand heeft er baat bij dat de huren de pan uit rijzen.'' Steentjes scheppen Voor Jan Pennewaard en Sacha van Leeuwen breekt een span nende tijd aan. Het jonge koppel opent vandaag hun winkel, met de leus 'Jan's Steen heeft Lego voor iedereen'. Blikvanger is een hoek met bakken vol steentjes. Hier kun je steentjes scheppen, zoals je dat doet met snoep. Door bemiddeling van Gerard Kremers vond Pennewaard negentig vierkante meter om zijn droom waar te maken. ,,We heb ben al een webshop, maar een winkeltje is helemaal te gek. Eerst dachten we aan een pop-upzaak, EXTRA VOORJAARSVOORDEEL' op alle reizen in Europa City Hotel Hengelo 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Kop koffie bij 'Meesterlijke koffie en thee' Op Zoover beoordeeld met een 8,5 Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Tip: bezoek Enschede of Almelo Totale toestel kosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duurovereenkomst Debetrentevoet/JKP 696- 24,- 672,- 28,- 24mnd 0% PAPA PC Woerden houdt de winkelstraat wel in leven: 'Hier is alles' Boek nu op oad.nl, bel 0547 20 18 15 of ga naar uw reisbureau *kij k op oadn I/voorwaarde n O.v.v. typefouten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8