II Goal Van Fraeijenhove is voldoende voor Terneuzense Boys 13 Zeeuws-Vlaamse ploeg moet overleven en kijkt naar de toekomst Henu/I% Tweede klasse E ,,Ik moet mijn ploeg complimente ren voor de wijze waarop ze ge knokt hebben voor dit resultaat'', zei trainer Cees Houtepen na af loop. Tegelijkertijd realiseerde hij zich dat het voetballend niet altijd even mooi was. In de eerste helft viel het spel van de Zeeuws-Vla mingen nog wel mee. Er werden ook kansen gecreëerd. ,,Het had bij de rust 4-2 in ons voordeel kunnen zijn, maar we hadden ook op een 0- 2-achterstand kunnen staan'', keek Houtepen terug. Joris Corijn vergat al na twee mi nuten een fout van de Krabben- dijkse verdediging af te straffen. De Axel-speler schoot de bal voor een leeg doel in het zijnet. Bij de eerste goede aanval van Krabbendijke scoorde Danny Weber uit een vrije trap, die Axel-doelman Bart Monsi- eurs verraste. De thuisclub bleef onder aanvoering van Urmelon Martis, Ibrahim Eryürük en Tim de Feijter jacht maken op de gelijkma ker. Er volgden kansen voor Ivo Verstraeten, Corijn en Martis, na een prima actie van Roy van Ham. Krabbendijke beperkte zich tot het verdedigen van de voorsprong en bleefvia Rico de Putter, Elco Jansen en Weber op de counter loeren. Zo stond Rens Jansen oog in oog met Monsieurs, maar de doelman redde de inzet knap met de voet. Het zit de Axelaars in deze fase ook niet mee. Vooral in de verdedi ging moet er geschoven worden. Shurandall van Uytrecht, die tegen SSV'65 zijn rentree hoopt te maken, ontbreekt al zes weken en Nick van de Velde, die nog inviel, kampt met rugklachten. Bovendien viel vlak na rust Martis, die de verdediging van Krabbendijke herhaaldelijk op de proef stelde, geblesseerd uit. Hout epen: ,,Het uitvallen van Urmelon was een domper.'' Halverwege kwam Axel verdiend langszij. Eryürük werd neergelegd. De middenvelder schoot zelf de vrije trap via de vingertoppen van doelman Lorenzo Hoekman hard in de kruising. Die gelijkmaker was terecht. De talentvolle doelman van de bezoekers, die in de zomer naar Goes vertrekt, had daarna nog een prima reflex op een vrije trap van Eryürük. Een kopbal van Corijn raakte de lat, voor de rest gaven beide verdedigingen geen kans meer weg. Nieuwdorp lijkt de directe degra dant te worden. Volgens Van de Velde wordt het voor Axel wel nog een zware dobber om de nacompe- titie te ontlopen. ,,Het is niet te ge loven. Voor de start van het seizoen waren de verwachtingen hoogge spannen. We wilden meedoen aan de top. Met de versterkingen erbij leek het ook te kunnen, maar we moeten er alles aan doen om ons te handhaven. We hebben zelfs op de laatste plaats gestaan.'' Het seizoen verliep onrustig. Er moesten binnenbrandjes geblust worden en sommigen daarvan ble ken niet te blussen. Van de Velde hoopt dat het in de resterende vier duels nog goed komt. ,,Mocht het de nacompetitie worden, moet men er alles aan doen om Bart Rijc- kaert, Maik de Wolf, Marco Plas- schaert en Wouter Boeije - die in het tweede spelen - over te halen. Anders heb ik er een zwaar hoofd in. Het is in het belang van de club.'' Hij ziet weinig of niets in een be leid voor de toekomst. De Feijter en Eryürük vertrekken naar HVV'24. We moeten er alles aan doen om ons te handhaven, stonden zelfs laatste ,,Dat zijn niet de minsten. Gaan er nog weg en komen er spelers bij? Ik weet het niet. We hebben een paar jonge talenten, maar die trainen niet eens mee met ons, wat ik niet begrijp. Ik was vijftien jaar toen ik bij de eerste selectie kwam.'' Axel-voorzitter Nic Heijens spreekt van een lastig dilemma. ,,We zijn ambitieus, maar dat mag niet ten koste van alles gaan. Er zijn gesprekken geweest, de meesten blijven. Er zijn nog twee twijfelge vallen. We proberen jeugd in te pas sen en ik sluit niet uit dat de selectie wordt versterkt met enkele spelers. Het is de kunst om de goede balans te vinden.'' De voorzitter en Van de Velde vinden dat behoud in de tweede klasse de hoogste prioriteit heeft. Klaas Verspoor Terneuzen Het duel met Nieuwdorp was niet het meest opzienbarende van dit seizoen voor Terneuzense Boys, maar het eindresultaat was prima. ,,Ik weet ook niet waar dit eindigt, maar we hebben nog vijf wedstrij- Tweede klasse E den te gaan en ik blijf heel diplo matiek'', vertelde Boys-trainer Hubert van den Hemel na het duel. Hij vervolgde: ,,Er zat een bepaalde spanning op de groep. Misschien is het wel kampioens stress. Mijn spelers zijn ook heel snel geagiteerd in het veld. Je voelt het gewoon.'' Tegen Nieuwdorp begon Ter- neuzense Boys nog goed. Van de Hemel: ,,Wij stonden al in de eer- ste minuut met Bart van Fraeijen- hove alleen voor de keeper, maar hij schoof de bal er niet in. Na tien minuten krijgen we weer een goede kans.'' Via Van Fraeijenhove, die raak kopte op aangeven van Miroslav Peric, werd het na een halfuur wel 1-0. ,,Vlak voor rust misten wij dé kans op de 2-0. In de tweede helft pakten wij het meteen goed op. Wij kregen drie of vier kansen en de uitslag had wel wat hoger kun nen zijn, al kwam Nieuwdorp met De Goffau en Van Iersel ook een paar keer voor de goal. Volgende week moeten we naar Bru en die zitten in een flow. Als we daar winnen, zijn we een eind.'' maandag 15 april 2019 FC Axel knokt zich naar 'n punt FC Axel Krabbendijke 7 Weber 0-1 67. Eryürük 1-1 FC Axel moet in de slotfase van de competitie strijden voor ieder punt, wil het zich in de tweede klasse kunnen handhaven. De werklust leverde zaterdag tegen één van de concurrenten, Krab bendijke, een puntje op: 1-1. Aector Dooms Axel Ibrahim Eryürük (Axel, rechts) in duel met Rens Jansen van Krabbendijke. foto peter nicolai - Nick van de Velde Door een 1-0-overwinning op Nieuwdorp en het verlies van Oostkapelle tegen NSVV (3-6) liep Terneuzense Boys in de tweede klasse E alweer verder uit. Het gat met zowel Oostka- pelle als Bruse Boys bedraagt nu zes punten, met ook nog eens een duel minder gespeeld. I Terneuzense Boys J Nieuwdorp 30. Van Fraeijenhove 1-0 Bart van Fraeijenhove maakte zaterdag de enige treffer in het duel tussen Terneuzense Boys en Nieuwdorp. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60