Clinge gaat nipt onderuit Van der Poel helpt Kloetinge aan zege Kruiningen wint ruim van concurrent Meijer hoopt nog op 'een paar leuke wedstrijden' 11 maandag 15 april 2019 Na de openingsgoal van Bannani (,,Ik voel me topfit") als zeldzaam hoogtepunt voor rust bood de tweede helft meer plezier en ver tier. Een dubbele wissel van SJC- trainer Sjaak Polak bracht meer ge vaar voor het doel van doelman Vin Vercouteren. Hij had vooral zijn handen vol aan de jeugdige invaller Chris Hoogervorst. De derde keer in korte tijd dat hij hem van scoren afhield ten koste van een corner, was het begin van het einde voor SJC. De corner smoorde en Bannani roeide de bal uit het eigen strafschopgebied hoog naar voren. De Jager joeg achter de bal aan en zorgde na goed doorzet ten voor de geruststellende 2-0. De 3-0 was de kroon op het werk. Een aanval door het midden ging via Fabian Wilson naar Kyle Does burg die Akindayini in de diepte wegstuurde. De Engelse aanvaller maakte alleen voor de keeper geen fout. De eretreffer van SJC leidde een slotoffensief in, maar geen zor gen meer voor Hoek. „Terwijl het voor ons eigenlijk vol gens een perfect scenario ging'', vertelde Vermeirssen. ,,Thomas Leegwater werd na 35 minuten nét buiten de zestien neergelegd door de keeper, wat hem rood opleverde. In de rust voorspelde ik al dat die mannen er echt een schepje bo venop gingen doen en dat gebeurde ook. Wij speelden niet 'des Clinges'. We misten de honderd procent Derde klasse A J Clinge Gastel 66. Dierks scherpte.'' En zo kon het gebeuren dat Gas tel na 66 minuten via een uitbraak scoorde, met een mooi schot vanaf randje zestien. ,,We hebben eigen lijk maar één kans gecreëerd en dat was uit een vrije trap, die via een rug van de tegenstander net naast ging. Deze nederlaag is aan onszelf te danken.'' De teleurstelling was na afloop dus ook enorm in het Clinge-kamp. ,,Het was de ideale gelegenheid om wat afstand te nemen van de on derste ploegen, maar in plaats daar- van zijn de rollen nu omgekeerd.'' Zo gingen MOC'17, Schijf en Victo- ria'03 de Zeeuws-Vlamingen voor bij op de ranglijst en pakte ook hek kensluiter SAB een punt. Clinge staat nu samen met Victoria'03 en Schijf op een gedeelde voorlaatste plaats. Vermeirssen zag na afloop dat ook de resultaten op de andere vel den niet in het voordeel van zijn ploeg waren. ,,Ik had stiekem een beetje op HVV'24 gehoopt, dat he laas verloor van MOC'17'', zei hij daarover. ,,Volgende week moeten we dat zelf dus maar proberen recht te zetten tegen HVV'24.'' In de derby kan Clinge aantreden in de sterkste formatie. De gisteren ge schorste Dominique de Burger is dan namelijk ook weer van de par tij. moest zaterdag van ver komen, maar na twee nederlagen op rij slaagde Kloetinge er op bezoek bij Poortugaal in om weer een com petitiewedstrijd te winnen. Inval ler Xander van der Poel zorgde met een treffer en een assist voor de ommekeer, het werd 1-2. Voor rust was Kloetinge op ach terstand gekomen, maar met Van der Poel binnen de lijnen werd de schade hersteld. Hij maakte zelf de 1-1 en was aangever bij de win nende 1-2 van Ramon Jansons. Er vielen bovendien drie rode kaarten. Bij de thuisploeg kreeg en speler twee keer geel, bij Kloe- tinge kregen Jeroen de Jonge (twee keer geel) en Daan Esser (direct) rood. het verlies van vorige week tegen RVVH zijn de punten voor de ploeg van Daan Eikenhout harder nodig dan ooit, wil het de kans op lijfsbehoud in de eerste klasse le vend houden. Op bezoek bij Die i Voor De Meeuwen ziet het er na de nederlaag van zaterdag niet best uit Haghe had aanvoerder Vincenzo Lorello lange tijd het gevoel dat er iets te halen was. ,,We waren ze ker niet minder, stiekem hoop je dan drie punten mee te nemen.'' Maar zo ver kwam het niet. Hoewel het lang 0-0 stond, bleef de eerste uitoverwinning voor De Meeuwen uit. Tien minuten voor tijd werd het 1-0. SEROOSKERKE Arnemui- den zette in de tweede klasse E de goede reeks voort en won zaterdag de Walcherse derby bij Serooskerke met 0-1. Ro- naldo Meijer (foto) maakte de enige goal van het duel, waarin Arnemuiden 55 minuten lang met een man min der speelde. Arnemuiden bezet in de strijd om de derde-periodetitel met twaalf punten uit vijf du- els de tweede plaats, achter Bruse Boys (één punt ver schil). ,,Stel je voor dat we nog een periode kunnen pakken. Dat zou ons nog een paar leuke wedstrijden opleveren'', weet de 24-jarige Meijer, die na dit seizoen de overstap maakt naar eersteklasser Kloetinge. Hij verkeert de laatste weken, net als zijn ploeg, in een goede vorm. Meijer: ,,Ik ben blij dat het bij mij persoonlijk ook weer een beetje gaat draaien.'' Tegen Serooskerke speelde Arnemuiden, net als de thuisploeg, voor rust vooral erg rommelig. Na een rode kaart voor Cores Siwa- bessy (Meijer: „Een stomme overtreding.'') in de 35e minuut vreesde Meijer toch even, maar in de rust sprak trainer Nick Corré zijn manschappen moed in. Meijer maakte in de tweede helft zelf de winnende goal. ren, was het gat met Vlissingen nog maar twee punten geweest'', besefte De Ridder zich. De 1-0 zege van VC Vlissingen op GPC Vlissingen zorgde er wel voor dat Dauwendaele nog moet vrezen voor rechtstreekse degradatie. Kruiningen zal lijfsbehoud moe ten gaan afdwingen in de nacom- petitie, denkt De Ridder. ,,Als je realistisch bent: als je in de eerste twintig wedstrijden veertien punten haalt, ga je in de laatste vijf wedstrijden normaal gesproken geen negen punten meer halen. We richten ons na tuurlijk nog wel op plaats elf, maar ik hoop in elk geval op plek twaalf, want dan hoef je in de nacompe- titie een wedstrijd minder te spe len'', aldus de trainer. Tegen Dauwendaele leidde Kruiningen bij rust met 2-1. In de tweede helft bouwde de ploeg de voorsprong uit naar 4-1. VL koningsbreak Kyle Doesburg kreeg zijn zevende gele kaart van het seizoen. Hij is zaterdag ge schorst tegen Odin'59. Na drie wedstrijden op rij onge slagen te zijn geweest, lukte het derdeklasser Clinge gisteren niet daar tegen Gastel een ver volg aan te geven. De ploeg van trainer Mario Vermeirssen ver loor op eigen veld met 0-1. Jruiën Dam Clinge 0-1 Kloetinge boekte in de eerste klasse B zaterdag op het nip pertje een zege. Bij Poortugaal werd het 1-2. De Meeuwen ging bij Die Haghe met 0-1 onderuit en zag de problemen verder toenemen. Daniel Wissel Vlissingen Poortugaal-Kloetinge 1-2: Het Die Haghe-De Meeuwen 1-0: Na De 4-1-zege van Kruiningen op FC Dauwendaele kwam voor trainer Thomas de Ridder en heel Kruiningen als geroepen. De zege in het degradatieduel zorgde er in ieder geval voor dat de ploeg in de derde klasse A in punten gelijk kwam met Dauwendaele en de marge met hekkensluiter Vlissingen be houdt. Klaas Verspoor Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58