24 ZEELAND ABBA-FANCLUB ROOSENDAAL Voor de enkele duizenden fans wereldwijd is de muziek van Abba nog altijd springlevend. Jaarlijks komen de fans in Roosendaal bijeen om materiaal uit te wisselen en even bij te kletsen. Heel weekend Abba in Roosendaal maandag 15 april 2019 Coen Hagenaars Roosendaal Gimme, gimme, gimme', denkt de man aan het tafeltje van diehard- Abba-verzamelaar Stephan Verhees uit het Duitse Kleef, net over de grens bij Nijmegen. 'Money, money, money', denkt Verhees. En binnen de kortste keren is de deal beklonken. ,,Een singeltje van Abba dat vorig jaar speciaal voor de Record Store Day werd uitgebracht, in een beperkte oplage. Iets van 2000 stuks of zo. En ik had er toch twee van, dus ik kan er wel eentje missen'', lacht Verhees. Wat brengt zo'n plaatje dan in het laatje? Verhees: ,,65 euro. Ik had 'm eigenlijk wat duurder staan, maar ik zag dat iemand 'm even ver derop ook te koop had staan voor een lagere prijs. Toen ben ik ook maar ge zakt.'' Verhees is één van de Abba-verza- melaars die zaterdag naar Roosen daal is afgereisd voor het internatio nale Abba-fanclubweekend. Om hun eigen Abba-collectie compleet te maken, wat bij te kletsen met andere Abba-fans, langs de tentoonstelling met bijzondere foto's van Abba-hof- fotograaf Rob Verhorst te lopen of om zich te vergapen aan andere (zeldzame) memorabilia van de le gendarische muziekgroep. Wie effe bij wil komen, kan neerploffen in een stoel om naar een marathon van concerten, interviews en andere be wegende beelden van de band te kij ken die op hoog volume door de zaal schalt. Zelf hoopt Verhees een deel van al les wat ie dubbel heeft in Roosendaal te slijten. ,,En dan met name tij d- schriften, dat is mijn specialiteit. Ik heb zeker 850 verschillende bladen thuis met Abba op de cover. Van over de hele wereld.'' Niet dat dat het enige is wat er in zijn huis aan Abba- spul te vinden is. ,,Nee, ik heb echt een hele kamer vol: shirts, mokken, platen, boeken, poppen... alles!'' Roosendaal - waar de Internatio nal Abba Fan Club huist - is al jaren het decor voor dat jaarlijkse Abba- fanweekend. Het epicentrum is - ook al jaren - dansschool Rottier. Nor maal het decor van Dancing Queens (én Kings) uit de hele regio, maar voor dit weekend tot de nok toe ge vuld met Abba-fans. Van over de hele wereld. En van dat laatste is absoluut geen woord gelogen, weet Helga van de Kar uit Roosendaal. Als voorzitster van de International Abba Fan Club kent ze 'haar' 2100 clubleden name lijk redelijk goed. ,,We hebben leden uit Amerika, Argentinië en de Filipij- nen die er altijd wel zijn. En eigenlijk hebben we ook ieder jaar een aantal clubleden uit Australië over de vloer, maar die heb ik nog niet gezien.'' Voor de dansschool wemelt het in ie der geval van de auto's van fans die Roosendaal wél aan konden rijden: Duitsers, Fransen, Belgen. Samen al lemaal goed voor een slordige 400 bezoekers, schat Van de Kar. ,,Daar zitten we eigenlijk ieder jaar wel op.'' Het bewijst dat de Zweedse band zelfs bijna veertig jaar na het uitbren gen van de laatste single nog steeds springlevend is. Van de Kar: ,,Het ge heim? Ja, het zit gewoon goed in el kaar. Het is tijdloos.'' Overigens zit ten er wel twee nieuwe singles van Abba aan te komen: I still have faith in you en Don't shut me down. Van de Kar had stiekem gehoopt dit jaar met andere fans van gedachten te kunnen wisselen over dat nieuwe materiaal, maar helaas: ze zijn nog steeds niet uitgebracht. ,,Ze brengen namelijk al leen iets uit als het écht goed is.'' Bang dat die nieuwe nummers tegen gaan vallen? ,,Welnee, ik weet wat ze kunnen.'' Ook de Roosendaalse Ciska Teunis kijkt reikhalzend naar dat nieuwe materiaal uit. Zelfs in een zee van een paar honderd andere Abba-liefheb- bers met allerlei Abba-bandshirts valt Teunis op als megafan. Met dank Abba-fan Ciska Theunis bladert in een Abbamagazine bij een van de vele stands op de fandag bij Rotier. fotos peter van trijen/pix4profs aan de spierwitte Abba-cowboyhoed en de Abba-tattoo op haar arm. Zelfs aan de details is gedacht: de nagels van allebei haar handen zijn van wijsvinger tot pink voorzien van een letter van de bandnaam. Inclusief de B in spiegelbeeld, zoals in het band logo. ,,Dat was niet zo moeilijk als het lijkt, hoor. Het zijn plaknagels, dus ik kon ze van tevoren makkelijk zo lak ken.'' Haar oogst deze dag? Een singletje van de hit One of us. ,,Nog niet veel, maar dat geeft niet. Dit is ook een dag om eens lekker met alle andere fans bij te kletsen.'' De fans rusten even rusten tijdens de ma rathondocumentaire. Ik heb wel 850 verschillende bladen met foto's Abba op de cover - Stephan Verhees ROOSENDAAL Hoewel het zwaartepunt van het Abba-fan- clubweekeinde op zaterdag ligt, waren veel fans vrijdag al in Roosendaal te vinden. Die ont moetten elkaar allemaal in De Moriaan voor een praatje en een heuse Abba-quiz. De beursdag van zaterdag werd afgesloten met de traditionele disco. Giste ren konden de fans terecht in de bioscoop, waar achtereenvol gens de twee Mamma Mia!- films werden vertoond, de sing- along-versies uiteraard. VL 'Het geheim van Abba? De muziek is gewoon tijdloos'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55