Ons Genoegen maakt twaalf uur muziek BEVELANDEN EN THOLEN 19 m: KINDERKAMP BORSELE Wie zin heeft in Kinderkamp Borsele, kon zaterdag tijdens de festivalmiddag op het dorpsplein in Nisse vast in de stemming komen. Tientallen kinderen deden mee aan een speurtocht en konden griezelen in het spookhuis. Moeilijk bereikbaar brandje geblust maandag 15 april 2019 Super spannend", zegt Rik van Antwerpen (12). Hij komt net met zijn vriendje Wisse Voet (12) uit het spook huis. ,,Je loopt in de rook door een tent en plotseling komt er een vrouw achter je aan. Dat is best wel eng." Dit jaar gaat het ventje voor de derde keer mee op kamp. ,,Jam- mer dat het de laatste keer is." Kinderkamp Borsele is voor kin deren uit de bovenbouw van de basisschool, vertelt kampvrijwilli- ger Marloes van Outheusden. Niet eerder heeft de organisatie een dag als deze op poten gezet. ,,Vandaag mikken we ook op de ouders. Veel vaders en moeders weten niet pre cies wat we tijdens het kamp doen. Daar komen ze nu achter." Net als tijdens het kinderkamp, kunnen kinderen heel de dag spel letjes spelen. In het dorp is een speurtocht uitgezet. Kinderen kunnen zich laten schminken, ringsteken vanaf een bolderkar en er is een 'museum' ingericht waar de geschiedenis van 45 jaar kinder- ■pqkv-v'T J5TÏ kamp de revue passeert. Ooit op gezet voor boerenkinderen zodat ze op vakantie konden. Een dagindeling van jaren terug trekt de aandacht van enkele be zoekers. Heel veel is er niet veran derd, merkt een moeder op. ,,Klopt", zegt Van Outheusden. „Spelletjes als spijkerbroek han gen, levend stratego en de bonte avond doen het nog altijd goed bij de kinderen." Dat blijkt wel uit de belangstelling. Nog bijna ieder jaar zit het kamp vol. ,,De eerste veertig aanmeldingen zijn binnen", zegt Van Outheusden. Verspreid over Dat vergeet je nooit. Voor het eerst zonder ouders op vakantie drie weken, gaan een slordige 165 kinderen mee op kamp. Vond dat in de beginjaren nog plaats in de bossen van Huijbergen en later Os- sendrecht, de laatste tien jaar gaan de kinderen naar Wintelre, bij Eindhoven. Waar een tentenkamp wordt opgezet. Inclusief keuken. ,,Elk jaar hebben we een ander thema", legt Van Outheusden uit. Zelf is ze drie keer mee op kamp geweest en kan het thema Afrika nog goed herinneren. ,,Toen gin gen we op zoek naar het hart van een Afrikaanse stam. Dat was plot seling verdwenen en vonden we terug in de bossen." Het thema van dit jaar is nog in de maak. Martijn van Hekken uit Baarland kijkt vanaf de zijlijn toe hoe de kinderen op het dorpsplein plezier maken. Zelf ging hij met een van de eerste edities mee. ,,Dat vergeet je nooit. Voor het eerst zonder ou ders op vakantie. Spannend hoor. En nu ben ik een van de vaste be geleiders en heb ik een rol als pen ningmeester in het bestuur." Kinderkamp Borsele vindt dit jaar plaats van 8 t/m 13 juli, 15 t/m 20 juli en van 22 t/m 27 juli. In to taal zijn die weken een kleine vijf tig vrijwilligers zoals Van Ou- theusden in touw als begeleiding. ,,We kunnen altijd enthousiaste mensen gebruiken", zegt Van Hekken. ,,We hebben de interesse gewekt bij een aantal bezoekers. Hopelijk zien we ze terug als nieuwe leden", zegt voorzitter Jacomien Burgs. Hoewel de muziekvereniging honderd le den telt, en daarmee tot een van de grootste van Zeeland behoort, kan het nog wel nieuwe muzikanten ge bruiken. ,,Jongeren zien we graag komen", zegt Burgs. ,,Dat is toch de toekomst van je vereniging." En dat is meteen de reden dat Ons Genoegen uitpakt met een muziek- marathon. Om het grote publiek te laten zien waartoe de muziekver eniging in staat is. ,,Heel de dag kwamen er mensen een kijkje ne men", zegt Burgs. ,,Zelfs van buiten Kapelle kwam interesse." De muziekmarathon zat al in het vat. ,,Met het 110-jarig bestaan is het idee ontstaan voor een 24-uurs ma rathon", zegt Burgs. ,,Dat bleek bij nader inzien niet haalbaar voor onze jongste leden. Twaalf uur mu ziek maken is lang genoeg." Na een ontbijt, stonden een play inn, waar oud-leden aan deelnamen en een maestro-sessie op het pro gramma. Bij die laatste konden de muzikanten ervaren hoe het is om in de schoenen van de dirigent te staan. De twaalf uur durende mara thon is afgesloten met een concert. Zwaakse Weel aan de Lenshoek- dijk heeft zaterdagmiddag een brand gewoed. Het vuur laaide op in een gebied van ongeveer 150 bij 10 meter. De brandweer werd rond 16.00 uur opgepiept. Het duurde lang voordat de brandweer bij het vuur aangekomen was: de brandweermannen moesten zo'n 2,5 kilometer lopen, meldt 112 Midden-Zeeland. Aangekomen bij het vuur kon de hulpdienst het vuur met vuurzwepen doven. De brand weerlieden konden na ongeveer drie kwartier weer terugkeren naar de kazerne. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend. BE Festival is voorproefje kinderkamp Timo van de Kasteele Nisse JfcKéw 'v p^s- WShT: W&. - #E5«Mr ■BESOTS Het spookhuis was een van de activiteiten tijdens de festivalmiddag op het Dorpsplein in Nisse. foto ernesta verburg - Martijn van Hekken, begeleider kinderkamp-borsele.nl Met een twaalf uur durende mu- ziekmarathon heeft muziekver eniging Ons Genoegen uit Ka- pelle zaterdag het 111-jarig ge vierd. En laat de vereniging zien dat ze springlevend is. Timo van de Kasteele Kapelle 'S-GRAVENPOLDER In De Jrtnr- antain» Clapping music met Albert-John Vervorst. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52