'De champagne vloeide alsofhet water was' Lijfsbehoud voor HWP 17 De dressuuramazone uit Serooskerke delft bij Zeeland Outdoor International tweemaal het onderspit. Bij het slotnummer wint ze wel. Het laatste woord „Zondagochtend om acht uur kwam ik pas thuis aan. Dat zegt genoeg, haha. De champagne vloeide over het grasveld alsof het water was. We hadden so wieso al een prachtige grasmat en die is nu alleen nog maar mooier geworden. Het mag ook goed gevierd worden, want het is een geweldig seizoen ge weest. Nadat ik de club heb overgenomen, is er geen wed strijd meer verloren. Voorlopig ben ik volgens mij dan ook de enige voorzitter in België en misschien wel daar buiten die nog nooit een wedstrijd verlo ren heeft." „Mensen denken vaak dat je met geld succes kan kopen. Dat vind ik een misvatting. Het gaat erom dat je mensen kunt moti veren en vertrouwen geeft. Ik vind dat ik daar sterk in ben en het goed op mensen kan over brengen. Cruciaal is ook dat je nakomt wat je beloofd hebt. Dat Op de lange termijn willen we om de twee jaar promoveren heb ik dan ook altijd gedaan. Net als keihard werken overi gens, want succes komt niet zo maar aanwaaien. Ik heb nachten tot vijf uur zitten werken voor de club. Dat je dan op zo'n ma nier kampioen wordt, zonder een enkele nederlaag, geeft een werkelijk machtig gevoel." ,,Dat vind ik in principe lastig om te zeggen, omdat veel af hangt van de spelersgroep die er dan staat. Ik ben in ieder geval niet van plan om heel veel aan de selectie te wijzigen. Ik heb alle vertrouwen in de huidige groep jongens. Natuurlijk zul len er gerichte versterkingen komen, maar het zal niet al te gek zijn. Laten we het qua doel stelling voorlopig houden op een plek in de top vijf met een periodetitel erbij. Op de lange termijn willen we om de twee jaar promoveren. We liggen nu dus al voor op schema." „Jazeker! We promoveren nu naar de hoogste afdeling onder het niveau van de profs. Dus het is absoluut realistisch. Patro Eis den speelde vroeger ook al op het hoogste niveau, maar de club was ver weggezakt door onder andere mismanagement. Duizenden supporters hebben de club verlaten, maar de poten tie is nog steeds enorm. Het is een echte traditieclub met men sen die zich vol voor de vereni ging inzetten. Ik heb er dan ook alle vertrouwen dat we het einddoel gaan halen. We heb ben de zaakjes ook goed op orde. Want als je iets doet, dan moet je het goed doen ook." Evenals bij de vorige editie van Zeeland Outdoor International was Jeanine Nieuwenhuis uit Se- rooskerke de winnares van de 'Grand Prix Freestyle to Music U25'. De nummer één van de FEI wereldranglijst, die met TC Athene reed, nam daarmee spor tieve revanche op haar rivale Jas- mien de Koeyer uit Sint Jansteen, die zich eerder in Nieuw- en Sint Joosland met de merrie Esperanza in de Grand Prix en Intermediate II de beste had getoond. Met fraaie vliegende galopwis sels, een schitterende passage en soepel uitgevoerde zijgangen dansten Nieuwenhuis en haar toppaard door de arena van het Hippisch Sportcentrum De Kroo. Hun winnende score was 74,725 procent. Met fraaie changementen, een imponerende piaffe, fraaie dub bele pirouettes en een totale kür met een hoge moeilijkheidsgraad leek De Koeyer het feestje van Nieuwenhuis nog te gaan beder ven. Maar de Zeeuws-Vlaamse kwam voor haar derde zege op rij één tiende van een procent tekort. ,,We zijn aan elkaar gewaagd. We beschikken allebei over een supergoed paard. Dan is het meestal beslissend wat de jury het meest aanspreekt: de krachtpatser of de ballerina", zei Nieuwenhuis. Zij roemde de kwaliteiten van haar veertienjarige vosruin. ,,Athene is een fijn paard om mee te werken", vertelde ze. ,,De piaffe We zijn aan elkaar gewaagd. We beschikken allebei over een supergoed paard was lang een probleem. Daar heb ben we de laatste tijd hard aan ge werkt en het gaat nu goed. Athene heeft hier ook drie dagen super gelopen. Hij kende geen zwakke punten. Het is nog vroeg in het seizoen en dit was pas de eerste observatiewedstrijd.'' ,,Ik word binnenkort vieren twintig. Dus kan ik Athene, als hij fit blijft, nog twee jaar in de U25 rijden", vervolgde de amazone. ,,Maar er zit nog meer in het vat. Ik rijd voor Tim Coomans nog twee jonge paarden, die potentie heb ben voor het grote, internationale werk. Daar ben ik van overtuigd. Zulke wilde plannen durf ik met Athene niet te maken." De Koeyer kon met de tweede plaats goed leven. ,,Esparanza heeft hier goed gelopen. Maar het concours duurde misschien net iets te lang voor haar. Ze is ook nog jong, ze moet nog tien worden. Het was allemaal wat minder sprankelend dan de eerste twee dagen. Met bondscoach Monique Peuts wil ik in de kür nog enkele details veranderen." Oranje-internationals Marlies van Baalen uit Brakel nam in de 'Grand Prix Freestyle to Mu sic' bezit van de hoogste trede van het met Oranje-internationals ge vulde erepodium. Zij liep met de imponerende ruin Ben Johnson met de megascore van 77,025 pro cent naar een overtuigende over winning. Daniëlle Heikoop uit Rotterdam eiste met de ruin Ba- dari de tweede plaats op (74,450). Thamar Zweistra uit Schore stuurde haar expressief bewe gende hengst Hexagon's Double Dutch naar een fraaie derde plaats VLISSINGEN De schakers van Het Witte Paard verzekerden zich zater dag van nog een jaar in de meester klasse. De Sassenaren verloren wel in Bunschoten-Spakenburg met 6-4 van En Passant, maar de concur renten Charlois Europoort en Zuid Limburg gingen ook onderuit. De wedstrijd zelf begon prima. Teamleider Hans Groffen won snel met een sterk loperpaar tegen twee wankele paarden en Adrian Roos wist te profiteren van de open lijnen die zijn tegenstander op het bord gecreëerd had. Daarna ging de wedstrijd de an dere kant op. Warre de Waele had weliswaar een stuk meer, maar kon de sterke Manuel Bosboom niet van de zege houden. Glen de Scham- pheleire kon het ook niet bolwer ken, Koen Leenhouts had in een be hendige Friso Nijboer een ver keerde tegenstander en Simon Pro voost moest eveneens een neder laag incasseren. maandag 15 april 2019 PM Nieuwenhuis weet: smaken verschillen Toen Aardenburger Salar Azimi in oktober vorig jaar de Belgische voetbalclub Patro Eisden Maasmechelen over nam, stond de club op ge paste afstand van koploper Hasselt. Nu, zo'n zeven maan den later, is het toch Patro Eisden dat zich mag kronen tot kampioen van de Tweede Klasse amateurs. Promotie naar de Eerste Klasse is nog wel afhankelijk van het toege kend krijgen van een licentie, maar de vooruitzichten zijn goed. Met gepaste trots ver telt Azimi over het succesver haal van de club uit Belgisch Limburg. Bas Dingenouts Maasmechelen Dat moet vast een flink feest geweest zijn, zaterdag? Heb je een verklaring voor het succes? —Salar Azimi Salar Azami. FOTO ETIENNE CLAESSENS En nu? Is er al een doelstelling voor volgend jaar? Je denkt dus ook aan rentree op het hoogste niveau? Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland - Jeanine Nieuwenhuis (73,835). ▲Jeanine Nieuwenhuis danst op TC Athene door de arena. Het levert haar op zaterdag de overwin ning op. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45