Sander Rijk sluit huwelijksweek af met doelpunt in topper 13 Soepel seizoen, maar moeizame kampioenswedstrijd Slip mÊM Vierde klasse B Van tevoren was alles geregeld. De platte kar om de beste selectie van de vierde klasse B door het dorp te rijden. De geel-zwarte vlaggen. Ex tra biervaten. Gele rookbommen. DJ Pim. Voorzitter Hans van der Have had speciaal een gele trui aan getrokken. Later kwam daar een zwart leren jack overheen. Alles in de clubkleuren geel-zwart. De sce nario's waren uitgeschreven. Bij winst was Duiveland kampioen. Bij een gelijkspel of nederlaag afhanke lijk van de resultaten van FC de Westhoek en Vrederust. ,,We waren misschien wel té ge motiveerd", vertelde topscorer Jo- ran Maliepaard, die zijn ploeg met twee doelpunten aan een krappe zege hielp. ,,Bij sommige spelers proefde ik de zenuwen. Alles voor het feest stond klaar. Dan moet je hem nog wel winnen." Trainer Ro han de Geus zag dat ook. „Normaal beginnen we scherp. Nu veel te ze nuwachtig. Dat is er de laatste wed strijden ingeslopen. Alsof de jon gens naar het einde toe leefden. Het valt SKNWK te prijzen dat ze ge woon aanvallend wilden voetbal len." De ploeg van Ralph Zegers kwam vol bravoure naar deze kampioens wedstrijd toe. De historie gaf daar absoluut geen reden toe. In totaal speelden de clubs 46 wedstrijden tegen elkaar. Duiveland won er daar 29 van, SKNWK slechts acht. Ne gen keer werd het gelijk. De eerste M ÉÉÈKj wedstrijd dit seizoen eindigde in een 0-6-overwinning voor de geel zwarten. Maar kanonnenvoer? Dat niet, dacht SKNWK. De beginfase was juist voor de bezoekers. In de 18e minuut maakte Remco van de Berge bijna de 0-1. Het opgeschoten groepje jeugd uit Nieuwerkerk, staand achter het doel van Simon de Bruine, zong treffend; 'Keepertje wordt zenuw achtig'. SKNWK, met een uitblin kende Dominique Prins, speelde beter. Maliepaard deed bij zijn ei gen bank beklag. ,,Het liep niet bij ons. Zelf miste ik ook grote kansen. Normaal maak ik die wel." Toch maakte hij de openingstref fer. Robert Padmos zorgde zes mi nuten later alweer voor de gelijk maker. De ruststand deed het pu bliek, dat stond te vernikkelen aan de lijn, mopperen. 'Klote wedstrijd. Het zal toch niet?' Ook daar sloeg het bibberen toe. De platte kar was trouwens weer afbesteld door een dodelijk ongeluk van een familielid van het bedrijf dat de kar regelt. In de tweede helft moest het gaan gebeuren. De zucht van opluchting na de daverende knal van Joran Ma liepaard een kwartier na rust (2-1) was tot in Nieuwerkerk te horen. De wedstrijd was echter niet ge speeld. SKNWK drong aan, kreeg goede kansen, maar kwam niet tot scoren. Voor het eerst werd er ge trommeld. Het ging gebeuren voor Duiveland. Scheidsrechter Rob Houdé moest de touwtjes in han den houden, anders werd het nog een ordinaire schoppartij. De tac kles werden scherper. Maar geluk kig snerpte daar het eindsignaal Het liep niet bij ons. Zelf miste ik ook grote kansen door de Oosterlandse lucht. Einde. Kampioen. ,,Terecht", zei trainer De Geus, tien minuten na afloop met een biertje in de hand. ,,Een gelijkspel zat er ook in, maar de klus is ge klaard. Waar is de Bacardi? Dat vind ik lekkerder. Volgend seizoen gaan we in de derde klasse door met ons goede spel." Maliepaard had de blik een kwartier na afloop ook op vol gend seizoen. ,,Ik speel dan ook hier. De interesse van Kloetinge en Nieuwenhoorn heeft geen vervolg gekregen. Ik ben hier komen spelen om Duiveland kampioen te maken. Blij dat dat nu gelukt is. In de derde klasse wil ik dat ook. Het voelt nog niet als af." Matchwinnaar bij de bezoekers was Sander Rijk. Hij schoot een strafschop raak. Voor de verdedi ger van de fusieploeg was het so wieso al een topweek. ,,Afgelopen Vierde klasse A donderdag ben ik ook nog eens ge trouwd en ik maakte de enige, en dus winnende, treffer in de topper tegen Lewedorpse Boys'', zei hij. Het succesverhaal van de gefu seerde ploegen Hoedekenskerke en Kwadendamme begint een steeds mooiere wending te krij gen, want de titel lonkt. Rijk ver volgt: ,,Alles kan natuurlijk nog, maar we hebben het allemaal in eigen hand. Het team staat als een huis en we geven heel weinig weg. We werken voor elkaar en motiva tie heeft de ploeg niet meer nodig. Vier punten is veel.'' Voor de rechtsback, die tot nu toe nog geen strafschop miste, zijn het ook zijn laatste wedstrijden voor Hoedekenskerke/Kwaden- damme. Volgend seizoen speelt hij voor tweedeklasser Yerseke. ,,Ik ga het een stapje hogerop proberen. Sinds anderhalf jaar woon ik in Yerseke en kort geleden werd ik benaderd door de club. Het is een mooie kans en ik ga vechten voor een plek in het eerste. De wil en de motivatie zijn er zeker. Natuurlijk wil ik afsluiten met de titel. Dat moet een mooi feestje worden.'' maandag 15 april 2019 PM Duiveland krijgt het niet cadeau J Duiveland 1 SKNWK 25. Maliepaard 1-0 32. Padmos 1-1 59. Maliepaard 2-1 Het hele seizoen was het niet de vraag of, maar wanneer Duive land kampioen zou worden. Dat kon afgelopen zaterdag bijvoor beeld. Dan moest 'aartsrivaal' SKNWK nog wel verslagen wor den. De bezoekende buurman gaf het niet cadeau, maar de titel kwam er. Het werd een krappe 2-1. Gerrit van Loon Oosterland tïir': V, - •- TtTA-r*;- 44 Na de nipte zege op SKNWK kon Duiveland aan de cham pagne. foto marieke mandemaker - Joran Maliepaard Zaterdag stond in de vierde klasse A de topper tussen num mer twee Lewedorpse Boys en koploper Hoedekenskerke/Kwa- dendamme op het programma. Na negentig minuten stond er een 0-1-eindstand op het score bord, met als gevolg dat de num mer één nu vier punten voor sprong heeft. Robin Hamelink Lewedorp J Lewedorpse Boys Hoedekenskerke/Kwadendamme 40. Rijk (pen.) 0-1 Een beeld uit de topper tussen Lewedorpse Boys (rood) en Hoe dekenskerke/Kwadendamme, dat won. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41