f x3 Gaaf, alsof de verf net is opgedroogd NIEUWS 3 Vier demonstranten van Vegan Strike Group opgepakt Kinderen bij show Raveleijn schrikken van protest tegen dierenmishandeling. Het pretpark noemt de actie 'ontoelaatbaar'. S. Demonstranten van de Vegan Strike Group klommen gisteren tijdens een voorstelling van de paardenshow Ra veleijn in de Efteling over de hekken en sprongen de arena in. Dat deden ze toen de paarden met vuurdekens voorbijkwamen. De actievoerders hadden spandoeken bij zich en riepen leuzen. De Efteling-acteurs probeer den de activisten te verjagen. De groep streamde de actie via Facebook. Kinderen die op de tribune zaten re ageerden geschrokken en huilden, zeggen ooggetuigen. Via de omroep installatie kregen bezoekers te horen dat de show werd stopgezet. De Efteling noemt de actie 'ontoe laatbaar'. ,,Wij vinden het heel verve lend. Vooral omdat het gebeurde voor de ogen van onze gasten, die met hun gezin genoten van een dagje uit", zegt woordvoerder Mariëtte Siezenga. ,,De demonstranten brachten de veiligheid van zichzelf, de bezoekers en onze medewerkers in gevaar." De demonstratie kwam echter niet uit de lucht vallen. Partij voor de Dieren- lid Leonie Gerritsen stuurde afgelo pen dinsdag een tweet waarin ze de Efteling beschuldigde van dierenmis handeling door paarden rond te laten rennen met een brandende deken op de rug. ,,De hitte van het vuur veroor zaakt stress en angst bij paarden. Dat ze er na jaren gewenning en training aan gewend zouden zijn, weten we niet." Het bericht ontstak het vuur bij dierenactivisten. Toch hield de Efteling geen reke ning met een actie. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWa) oordeelde vrijdag juist dat de show aan alle regels voldoet, nadat de paar den voor, tijdens en na de voorstelling waren gecontroleerd. Siezenga: ,,We dachten er met Kamervragen vanaf te komen, om het zo maar te zeggen." De vier demonstranten zijn aange houden door de politie. De Efteling doet aangifte van het verstoren van de openbare orde. ,,Ik heb begrepen dat er ook gasten zijn die aangifte willen doen, maar ik weet niet waarvoor", vertelt de woordvoerder. Door het protest werd de show niet af gemaakt. De eerstvolgende voorstel ling ging gewoon door. Wel stond er extra beveiliging paraat. Siezenga: ,,We wilden zo snel mogelijk over gaan tot de orde van de dag. Om deze figuren vooral geen groter podium te geven dan ze nu toch al krijgen. En om onze gasten een leuk dagje weg te bieden." De Efteling blijft Raveleijn opvoeren zoals de voorstelling nu is. ,,We gaan de show niet heroverwegen door deze harde schreeuwers." Overigens is de Efteling vaker het mikpunt van activisten. Actievoerders vonden poppen in Carnaval Festival racistisch. Er staan onder meer figuren met kroeshaar en een grote neusring. De Efteling past enkele poppen ko mende zomer aan. Ook is er ophef over het vermeende racistische karak ter van Monsieur Cannibale. EXECUTIEVERKOOP maandag 15 april 2019 GO GRAFTOMBE Archeologen in Egypte gelo ven hun ogen niet. Zij hebben in Saqqara, ten zuiden van Caïro, een 4300 jaar oude graftombe ontdekt waarvan zelfs de kleurrijke tekeningen op de muren nog bijna hele maal intact zijn. Alsof de verf net is opgedroogd. Egypte heeft er maar één kwalificatie voor: een grote archeologi sche vondst. Ook de inscrip ties hebben niets geleden. Het graf is van een hoge amb tenaar, Khuwy, uit de vijfde dynastie. ,,Het graf begint met een kleine gang die naar be neden leidt, naar een kamer en van daaruit naar een tweede, grotere kamer met geschilderde reliëfs van de eigenaar van het graf'', zegt Mohamed Megahed, hoofd van het opgravingsteam. Bij Saqqara worden meer ont dekkingen verwacht. foto epa Kijk op de site bij /video hoe goed de graftombe bewaard is gebleven Efteling zwicht niet voor activisten die paardenvoorstelling verstoren Paul Driessen Sebastiaan Quekel Kaatsheuvel -TTELING: TOONT GEEN 4RESPECT VOORPAARD Beelden van de protestactie tijdens een paardenshow met brandende dekens in de Efteling. Kijk voor de video op de site van deze krant. fotos judith de hoog en vegan strike group vdlingdeurwaarder.nl Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst: kijk op www.veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3