Kloetinge dankt gouden wissel akt na zege naar koningsbreak 3-1 Mi De Meeuwen blijft weer met lege handen achter 11 toKievit beeld van de wederopstanding van Bruse Boys. Hij kampte lange tijd met blessures aan beide knieën, maar is sinds de winterstop weer helemaal fit en sinds zijn terugkeer staat de teller alweer op acht tref fers. Hij is sterker dan ooit en blij dat hij eindelijk weer pijnvrij kan voetballen, maar dat is niet het enige. ,,Het vertrouwen in de ploeg is gigantisch. We hebben het gevoel dat niemand ons kan verslaan. Het is jammer dat we in de eerste sei zoenshelft zo weinig punten heb ben gepakt, anders deed je gewoon mee om de titel. Nu moeten we die periode pakken.'' Nacompetitie Zijn trainer, die volgend jaar actief is bij het Brabantse Rood-Wit, kon niet anders dan het roerend eens zijn met zijn topscorer. Hij sluit zijn periode bij de club graag af met iets moois. ,,We mogen hier even van genieten, maar dan moeten we weer door. Als voetballer wil je het hoogst haalbare, dat is nu waar schijnlijk de nacompetitie. Dus daar gaan we voor.'' Door de zevenklapper en de ne derlaag van concurrent Oostkapelle staat Bruse Boys nu gedeeld tweede in de competitie. De ploeg van Groeneveld voert ook de derde pe riode aan. Marcel Lourens was tevreden na afloop en trapte naar eigen zeggen graag wat open deuren in, na de mindere resultaten van de afgelo pen weken. ,,Dit komt voor ons op een goed moment. Prettig voor de sfeer en het vertrouwen, na twee nederlagen op rij hadden we dit even nodig. Een terechte over winning.'' Die belangrijke driepunter kwam er dus uiteindelijk, maar makkelijk ging dat allerminst. De ploeg van Lourens begon nog goed aan de wedstrijd, maar keek na een foute terugspeelbal toch te gen een 1-0-achterstand aan. Aan het begin van de tweede helft verving Xander van der Poel debutant Huub Wolters en die wissel bleek een gouden zet. De buitenspeler zorgde regelmatig voor gevaar en tekende een kwar tier voor tijd voor de gelijkmaker. Veel kansen konden er daarna niet meer genoteerd worden, wel Eersteklasser pakt met moeite weer eens een zege in de competitie veel gele en rode kaarten. Eerst mocht een speler van Poortugaal vertrekken met twee keer geel. Daarna kreeg Jeroen de Jonge zijn tweede gele kaart en moest Daan Esser met direct rood naar de kant. Toch viel er ook nog een goal, voor Kloetinge. Op aangeven van Van der Poel maakte Ramon Janson de beslissende 1-2. DEN HAAG De Meeuwen wacht ook na zaterdag nog al tijd op de eerste uitzege van het seizoen. De ploeg leek op bezoek bij Die Haghe lang op weg te zijn naar een gelijkspel, maar een treffer ruim tien mi nuten voor tijd betekende een nieuwe nederlaag: Na het verlies van vorige week tegen RVVH zijn de punten voor de ploeg van Daan Eikenhout harder nodig dan ooit, wil het de kans op lijfsbe houd in de eerste klasse levend houden. Op bezoek bij Die Haghe had aanvoerder Vin- cenzo Lorello (foto) lange tijd het gevoel dat er iets te halen was. ,,We waren zeker niet minder, stiekem hoop je dan drie punten mee te nemen.'' De verdediger sprak na af loop van een typische 0-0- wedstrijd, maar moest ander maal concluderen dat een ne derlaag voor de ploeg uit Zoutelande tot stand kwam door individu ele fouten. „Twee spe lers van ons liepen on gelukkig tegen elkaar aan, Die Haghe profï- teerde. We gaven nauwelijks wat weg en eigenlijk was er niks aan de hand, toch verlo ren we weer. Deze wedstrijd was, net als vorige week, teke nend voor dit seizoen'', aldus Lorello. Zijn laatste doelpunt? Poeh, daar voor moest Bannani even graven. ,,Niet bij Dordrecht, niet bij Jong PSV.Maar ja, wanneer dan wel? Toen wist hij het. ,,In de A's bij PSV, tegen Dordrecht.'' In dat oefenpotje in januari 2017 speelde hij met on der anderen Cody Gakpo en Michal Sadilek, nu spelers van PSV 1. Zijn goal tegen SJC was een be langrijke (de 1-0) en zorgde voor wat smaak aan een verder zouteloze eerste helft. Met een splijtende pass buitenkant voet stuurde invaller Daniel Akindayini zijn opsto- mende ploegmaat Bannani weg. En alsof het wekelijkse kost was, schoot hij laag in de verre hoek raak. Daarmee deed Bannani wat hij wil doen. ,,Belangrijk zijn voor Hoek.'' Met zijn verdedigende drive en aanvallende diepgang. ,,In de eerste twintig minuten speelden we niet lekker, we konden de ruim tes niet vinden. Met die goal werd de wedstrijd opengebroken.'' Het was een welkome stutpaal voor Hoek, dat momenteel een beetje met pleisters en tape aan el- W Karim Bannani helpt derdedivisionist tegen SJC aan tweede winst op rij kaar hangt. Vooral de hamstrings spelen op. Voor Rik Impens was het na ruim een halfuur einde oefe ning. Zowel Gert-Jan van Leiden als Ruben de Jager liet zich na rust - uit voorzorg - wisselen. ,,Er komen steeds meer kwaaltjes naar voren'', constateerde trainer Hugo Vandenheede. ,,We spelen nog één duel (bij Odin'59) en dan zijn we een week vrij (vanwege Ko ningsdag). Dat kan heilzaam wer ken. We zullen dan ook een plan maken hoe we iedereen fit kunnen krijgen voor de nacompetitie.'' Het goede nieuws is dat deze week Lionel Fitsch en Gianni Tie- bosch terugkeren op het trainings veld. De driepunter tegen SJC was zaterdag ook goed nieuws. Vanden- heede: ,,In april wilden we in elk geval 6 op 9 pakken (twee van de drie duels winnen).'' Dat is na twee duels al gelukt. Na de openingsgoal van Bannani (,,Ik voel me topfit'') als zeldzaam hoogtepunt voor rust bood de tweede helft meer plezier en ver tier. Een dubbele wissel van SJC- trainer Sjaak Polak bracht meer ge- vaar voor het doel van doelman Vin Vercouteren. Hij had vooral zijn handen vol aan de jeugdige invaller Chris Hoogervorst. De derde keer in korte tijd dat hij hem van scoren afhield ten koste van een corner, was het begin van het einde voor SJC. De corner smoorde en Bannani roeide de bal uit het eigen strafschopgebied hoog naar voren. De Jager joeg achter de bal aan en zorgde na goed doorzet ten voor de geruststellende 2-0. De 3-0 was de kroon op het werk. Een aanval door het midden ging via Fabian Wilson naar Kyle Does burg, die Akindayini in de diepte wegstuurde. De Engelse aanvaller maakte alleen voor de keeper geen fout. De eretreffer van SJC leidde een slotoffensief in, maar geen zor gen meer voor Hoek. maandag 15 april 2019 PM bij Bruse Boys Domenique van den Berge (paars shirt, links) en Mats Willemse (paars shirt, rechts) hielpen Bruse Boys aan een snelle, comfortabele voorsprong. fotomarieke mandemaker Het moest zaterdag van ver komen, maar na twee nederla gen op rij slaagde Kloetinge er op bezoek bij Poortugaal in om weer een competitiewedstrijd te winnen. Invaller Xander van der Poel zorgde met een tref fer en een assist voor de om mekeer, het werd 1-2. Daniel Wissel Poortugaal 1-0. 36. Bannani Hoek - SJC 1-0 66. De Jager 2-0 68. Akindayini 3-0 3-1 80. Van Dijk Opstellingen Vercouteren Haggerty Wilson Van Toor Van Leiden Van Stijn 75. Mbikulu Groot Van den Bergh Van Went Bannani 75. Vllasaku Vandepitte El Baouchi Constansia 57. Hoogervorst Impens Duindam 32. Akindayini Van Dijk Van Renterghem Van der Zalm De Jager El Tamimy 72. De Jonge Strojil Doesburg 57. Lovecchio Scheidsrechter: Sahiner Toeschouwers: 450 srpurjESQ! :an>angroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39