Meijer slaat toe op 'een mooi moment' Problemen Noad'67 nemen toe na derby Hoek sn< Kruiningen toont in kraker weer eens wat bravoure 10 TWEEDE KLASSE E OPMARS Formatie uit Bruinisse won zeven van de laatste acht wedstrijden. Zaterdag moest ook MZC'11 er in de Schouwse derby aan geloven. In Zierikzee werd het 1-7. Klaas Verspoor Serooskerke Arnemuiden bezet in de strijd om de derde-perio- detitel met twaalf punten uit vijf duels de tweede plaats, achter Bruse Boys (één punt verschil). „Stel je voor dat we nog een periode kunnen pakken. Dat zou ons nog een paar leuke wedstrijden ople veren", weet de 24-jarige Meijer, die na dit seizoen de overstap maakt naar eersteklasser Kloe- tinge. Hij verkeert de laatste we ken, net als zijn ploeg, in een goede vorm. Meijer: ,,Ik ben blij dat het bijmijpersoonlijk ook weer een beetje gaat draaien.'' Tegen Serooskerke speelde Ar- nemuiden, net als de thuisploeg, voor rust vooral erg rommelig. Na een rode kaart voor Cores Siwa- bessy (Meijer: ,,Een stomme over treding.'') in de 35e minuut vreesde Meijer toch even, maar in de rust sprak trainer Nick Corré zijn manschappen moed in. „Wij speelden compact en ge concentreerd en konden op de counter gaan spelen", aldus Meijer. „We streden er met zijn tienen voor en de goal kwam op een mooi moment. Zo'n tien minuten voor tijd. Ik had de bal en kwam vanaf links naar bin nen dribbelen. Ik ging een één tweetje aan met Joey dos Santos en kwam alleen voor de keeper. Ik kon door zijn benen heen spelen en de bal viel er zo in. Ik was echt zó blij met die goal.'' ,,Als wij deze hadden verlo ren, was het gat met Vlissin- gen nog maar twee punten ge weest'', besefte De Ridder zich. De 1-0 zege van VC Vlis singen op GPC Vlissingen zorgde er wel voor dat Dau- wendaele nog moet vrezen voor rechtstreekse degradatie. Kruiningen zal lijfsbehoud moeten gaan afdwingen in de nacompetitie, denkt De Rid der. ,,Als je realistisch bent: als je in de eerste twintig wedstrij den veertien punten haalt, ga je in de laatste vijf wedstrijden normaal gesproken geen ne gen punten meer halen. We richten ons natuurlijk nog wel op plaats elf, maar ik hoop in elk geval op plek twaalf, want dan hoef je in de nacompetitie een wedstrijd minder te spe len'', aldus de trainer. Tegen Dauwendaele leidde Kruiningen bij rust met 2-1. In de tweede helft bouwde de ploeg de voorsprong uit naar 4-1. ,,We speelden weer met wat bravoure'', had De Ridder gezien. ,,Het geloof en een stukje vertrouwen waren er weer.'' Het streekduel begon spetterend, met meteen twee open kansen voor de bezoekers. Na de missers van Arvin en Jeremy de Witte sloeg aan de overkant Noad'67- topscorer Joost de Witte in de derde minuut wel toe: 1-0. WHS was beter, kreeg ook kan sen, maar was lange tijd niet effec tief genoeg. Pech was er ook, bij een kopbal van de vrijstaande Ar- vin de Witte op de lat. In de extra tijd van de eerste helft kwam WHS langszij, met een benutte strafschop van Jeremy de Witte: 1-1. De penalty werd toegekend na een wilde trap van Rob den En gelsman die, behalve de bal, ook Peter Hage raakte. In de tweede helft viel er min der te beleven, hoewel WHS de betere ploeg bleef. Halverwege het tweede bedrijf zorgde Jeremy de Witte voor de beslissing, na een steekbal van neef Arvin: 1-2. Noad'67-coach Perry Snoep noemde het verlies terecht. ,,We hadden vandaag gewoon de over tuiging niet.'' WHS-trainer Leon de Witte: ,,We hadden het voor rust al moeten beslissen.'' Zierikzee De opmars van Bruse Boys duurt voort. Op bezoek bijMZC'11 haalde de ploeg van Marco Groeneveld hard uit na een vroege voorsprong, het werd in de derby uiteindelijk 1-7. Het betekende de zevende overwinning in de laatste acht wedstrijden voor de formatie uit Bruinisse. ,,Begin nou gewoon goed.'' Het waren de eerste, ietwat geïrriteerde woorden van Groeneveld toen zijn ploeg in de eerste 30 seconden tweemaal balverlies had geleden op eigen helft. Die woorden waren niet aan dovemans oren gericht en waren vooral aangekomen bij spits Domenique van den Berge. Nog geen 15 seconden na de uitbarsting van zijn trainer tekende de aanval ler met een prachtige volley voor de 0-1. Die droomstart werd tien minu ten later nog meer kracht bijgezet, toen Mats Willemse met een vrije trap zorgde voor de 0-2. Vanaf dat moment leek de wedstrijd eigenlijk al gespeeld, zag ook de trainer van Bruse Boys. ,,De start was natuur lijk fantastisch, daarna bleven we goed voetballen en kwamen we niet in de problemen.'' Flow Tijdens de opkomst van beide teams staken supporters van MZC'11 vuurwerk af, maar dat fana tisme leek niet echt over te slaan op de thuisploeg. Bruse Boys speelde bij vlagen verzorgd voetbal en de ploeg uit Zierikzee kwam maar weinig in de duels. Sven Heijboer was vlak voor rust nog dicht bij de aansluitingstreffer, maar zijn inzet werd knap gepareerd door doelman Julian Vane. Veel verder dan een af gekeurde goal kwam de ploeg van Edwin Kriens daarna eigenlijk niet. In de tweede helft liep de score verder op. Johan Vroegindeweij was twee keer trefzeker vanaf elf meter, Van den Berge tekende voor zijn tweede treffer en ook Julian Nieuwland en Rick Jonker deden nog een duit in het zakje. Heijboer zorgde aan de andere kant vanaf elf meter nog voor de eretreffer. We willen leuk voetbal spelen. Soms draven we daar nog wel eens in door - Marco Groeneveld Acht doelpunten dus, maar ge zien de laatste vijf wedstrijden mag het geen verrassing heten dat de goals in een wedstrijd van Bruse Boys makkelijk vallen. Met de wed strijd tegen MZC'11 staat de teller op 32 treffers in vijf wedstrijden. Groe- neveld heeft een verklaring voor dat hoge aantal. ,,We zitten in een goede flow, scoren makkelijk, maar maken het onszelf ook vaak te las tig. We willen leuk voetbal spelen, dat is waarom mensen naar een wedstrijd komen kijken. Soms dra ven we daar nog wel eens in door.'' De club uit Bruinisse degra deerde vorig seizoen uit de eerste klasse en iedereen ging er eigenlijk vanuit dat de ploeg van Groeneveld mee ging doen om de bovenste plaatsen. De start van het seizoen voldeed echter niet aan die ver wachtingen en dus stond de ploeg voor de winterstop op een elfde plaats. Na de 8-1-nederlaag bij Oostkapelle ging de knop om, ver telt Van den Berge. ,,We trainden amper, daar hadden we te weinig spelers voor. Nu zijn we completer, is het niveau op trainingen hoger en is er meer concurrentie.'' De 26-jarige spits is het toon- Bannani eiste tegen SJC een hoofd rol voor zichzelf op. Met een doel punt en een assist (niet helemaal als zodanig bedoeld, maar hij telt wel) zorgde hij voor eindelijk weer 's een relatief rustige overwinning bij Hoek. De tegenstander uit Noord- wijk werd met 3-1 op de bus gezet. maandag 15 april 2019 PM Arnemuiden zette in de tweede klasse E de goede reeks voort en won zaterdag de Walcherse derby bij Serooskerke met 0-1. Ronaldo Meijer (foto) maakte de enige goal van het duel, waarin Arnemuiden 55 minu ten lang met een man minder speelde. KRUININGEN De 4-1-zege van Kruiningen op FC Dau- wendaele kwam voor trainer Thomas de Ridder en heel Kruiningen als geroepen. De zege in het degradatieduel zorgde er in ieder geval voor dat de ploeg in de derde klasse A in punten gelijk kwam met Dauwendaele en de marge met hekkensluiter Vlissingen be houdt. Noad'67 zag de problemen za terdag weer wat toenemen in de derde klasse B. De derby tegen WHS ging met 1-2 verlo ren. Ben van den Aarssen Sint Philipsland De knop is om Daniel Wissel Op aangeven van Karim Bannani zorgt Ruben de Jager voor de geruststellende 2-0-voorsprong van Hoek. foto peter nicolai Het geblesseerd uitvallen van Rik Impens zette zaterdag de deur open voor Karim Bannani. Door een tactische aanpassing kreeg de 20-jarige linkspoot plots praktisch de hele linker flank te bespelen bij Hoek. Laat hij dat nu net dolgraag doen. „Want ik kom er liever dan dat ik er al sta'', zei hij na afloop. Rudy Boogert Hoek ■""loigroep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38