5-1 Vlissingen richt zich op degradatiekrakers O O) CD O 9 Derde-periodetitel blijft in zicht voor ploeg van Veenstra Eredivisie Zege De derde Goese treffer - een paar tellen voor het rustsignaal - was eveneens van grote schoonheid. Nguyen lepelde een vrije trap met veel gevoel achter de ver dediging van de bezoekers. Erwin Franse nam de bal in één keer op de pantoffel. Het projectiel verdween a la Marco van Basten in de verre hoek. De buitenspeler bekende dat hij over geluk niet te klagen had. ,,Ik wilde de bal bij de tweede paal leggen'', zei hij eerlijk. Nguyen reageerde verbaasd. ,,Was het niet de bedoeling? Dat moet je niet zeggen!'', zei hij lachend. De middenvelder herinnerde Franse aan een conversatie tussen de twee van voor de wedstrijd. ,,Je zei dat ik nog geen één keer een assist op je had gege ven.'' De buitenspeler richtte zich la chend tot de middenvelder. ,,Daarom zei je na het doelpunt: 'nu wel'. Ik snap 'm nu pas.'' Biljartlaken Trainer Rogier Veenstra kon gisteren geen beroep doen op Sherief Tawfik. De verdediger ontbrak vanwege privé- omstandigheden. Ook Remon de Vlie ger (enkelblessure) was niet inzetbaar. J elle Klap speelde in het hart van de de fensie en Klaas van Hecke bekleedde de rechtsbackpositie. Roycel James kampte met hamstringklachten. De thuisploeg dacht al na twee mi nuten de score te openen. Steve Schalk wijk raakte de lat. Tim de Winter pro fiteerde. De scheidsrechter consta teerde een overtreding en keurde de treffer af. Het doelpunt in de twintigste minuut was wel geldig. Erwin Franse schoot de bal tegen de arm van een te genstander aan. De leidsman wees naar de stip. Mart de Kroo benutte het bui tenkansje: 1-0. Veenstra genoot van zijn ploeg. ,,Dat we in vorm zijn, is duidelijk. Ik weet niet of ik Goes ooit zo goed heb gezien. Het druk zetten lukte en er werden al leen maar goede keuzes gemaakt. Het leek wel ofwe op een biljartlaken speel den. Ik kan me bijna geen enkele ver- Was het niet de bedoeling? Dat moet je niet zeggen! keerde bal herinneren.'' Nguyen: ,,We voetbalden erg zake lijk.'' Franse constateerde hetzelfde. ,,Soms zoeken we te snel de diepte. Vandaag waren we geduldig.'' De bui tenspeler was vooral te spreken over de effectiviteit voor het vijandelijke doel. ,,We hebben niet echt kansen gemist.'' Na iets meer dan een uur tilde Goes de stand naar 5-0. Schalkwijk en Franse waren trefzeker. Een mislukte terug speelbal van invaller Jesse Bank be paalde de eindstand op 5-1. De treffer was tekenend voor de offensieve on macht van HSC'21. Veenstra voerde twintig minuten voor tijd zijn laatste wissel door. Ruben Besuyen verving Franse. Eerder maak ten De Kroo (blessure) en Jarreau Ma- nuhuwa - die zijn contract bij Goes verlengd heeft - plaats voor Ray Kroon en Bank. ,,Als je bepalende jongens fit wilt houden, moet je dit soort momen ten aangrijpen. We hebben nog een druk programma voor de boeg'', aldus de trainer. Door de overwinning van gisteren blijft Goes koploper in de derde peri ode. Het verschil met HSC'21 is nu vier punten. Eerste achtervolger UNA, dat nog geen periodetitel pakte, volgt op twee punten. De beslissing viel pas in extre mis, toen Agit Sahin met een intikker doelman Karim Ben Sellam verschalkte. De ope ningstreffer werd na 25 minu ten spelen gemaakt door Ri chard Hannon. Volgens Schouten was de nederlaag onnodig. ,,Meerssen heeft mij niet overtuigd'', zei de trainer na afloop. Toch staat Meerssen op plek zeven en vecht Vlissingen te gen degradatie. ,,Dat zegt ge noeg over de minimale ver schillen in de hoofdklasse'', re ageerde Schouten. ,,Buitenom de top drie kan iedereen het el kaar heel moeilijk maken.'' Schouten koos voor een ver sterkt middenveld. Menancio Weeda kreeg op 10 de voorkeur boven Raymond Wolff. Daar naast stond de kopsterke Vjeko Krezo, die vorige week als in valler uitstekend speelde, op het middenveld. Omdat Meerssen hoog druk zette, speelde Vlissingen veelal de lange bal op Krezo. Meteen de frontlinie zoeken, vond Schouten geen goed idee. ,,Meerssen had centraal ach- terin grote gasten van bijna twee meter'', sprak hij. ,,Die zijn ijzersterk in de luchtduels, dus probeerden we de tweede ballen te winnen en met lo pende mensen wat te creëren. Op snelheid waren ze te klop pen.'' Het tactisch plan leverde uit eindelijk geen resultaat op. Schouten keek na de nederlaag alweer vooruit. ,,Er komen twee belangrijke wedstrijden aan'', doelde hij op de degrada tiekrakers tegen IFC (28 april) en De Meern (5 mei). ,,Daar mogen we geen punten verlie zen.'' Vlissingen speelt beide duels thuis, aan de Irislaan. Voor enkele spelers van Vlis singen (Josimar Pattinama, Ka- rim Ben Sellam, Hicham El Kaddouri en Abdoe Abdenbi) staat er vrijdag een cruciaal duel op de rol. Zij spelen met zaalvoetbalclub Groene Ster Vlissingen de bekerfinale te gen FC Eindhoven. Daarna kan ook bij dit viertal de blik op 28 april. Safe Store 0| scoort ook nj opslagruimte maandag 15 april 2019 2-4 De zaalvoetbal lers van Groene Ster Vlissingen hebben het sei zoen in de eredi visie zaterdag avond afgeslo ten met een ne derlaag. De Wal- cherse ploeg verloor op eigen veld met 2-4 van Lebo. Vrijdag staat voor Groene Ster nog de bekerfinale tegen FC Eind hoven op de rol. 3 Zeelandia Mid delburg boekte gisteren de derde zege op rij in de tweede klasse E van het zondagvoetbal. De ploeg van trainer Salim Ben Sellam was met 3-1 te sterk voor Beek Voor uit. Dennis Ko- vacevic (foto) en Niels Luteijn waren de grote mannen. Kova- cevic gaf twee assists en maakte één goal, Luteijn scoorde er twee en gaf de assist bij het derde doelpunt. Goes swingt en boekt een riante zege op HSC'21 Derdedivisionist Goes kon het zich gisteren permitteren om na de 5-1- zege tegen HSC'21 te discussiëren over wie het mooiste doelpunt van de middag maakte. De eerste 'beauty' kwam op naam van Hiep Nguyen. In de 38ste minuut schoot hij een vrije trap van zo'n dertig meter in de bovenhoek: 2-0. Len Wolters Goes Veel lachende gezichten gisteren bij Goes, zoals hier na één van de doel punten die de ploeg van trainer Rogier Veenstra maakte in het duel met HSC'21. FOTO ERNESTA VERBURG -Hiep Nguyen tegen Erwin Franse Goes - HSC'21 20. De Kroo 1-0 38. Nguyen 2-0 45. Franse 3-0 56. Schalkwijk 4-0 63. Franse 5-0 5-1 66. Bank (e.d.) Opstellingen Meulmeester Brammer Van Hecke Veensma Klap Grondman Manuhuwa Derksen 65. Bank Engerbink Dekker Uguz Hollemans Schutte Nguyen Babuloglu De Winter Ottink De Kroo Van der Weide 53. Kroon 66. Szolga Franse Witbreuk 71. Besuyen 66. Postma Schalkwijk Scheidsrechter: Te Hennepe Toeschouwers: 300 Na twee opeenvolgende zeges reisde hoofdklasser VC Vlissingen gisteren vol vertrouwen af naar het verre Limburg. Middenmo ter SV Meerssen bleek ech ter te sterk voor de ploeg van Johan Schouten: 2-0. Stefan Maas Vlissingen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37