'Kromo' snelste op 50 meter ii Korfbaltitel voor Fortuna Belgische crack schrijft Parijs-Roubaix bij op zijn erelijst 8 Derde plaats voor Smolders 'Ik wilde per se in de top-10 eindigen' Met Parijs-Roubaix won Philippe Gilbert gisteren weer een wedstrijd die hij nog nooit gewonnen had. Het is voor de 36- jarige Belg het mooiste wat er is: voor het eerst een wedstrijd winnen. Ik wilde naar het beste team. Dat werkte wereldkampioene kortebaan op dit nummer tikte als eerste aan in 24,48 seconden. Vorige week bij de Swim Cup in Den Haag zegevierde 'Kromo' op het kortste nummer in 24,60. Evenals in het Haagse Hofbad eindigde Femke Heemskerk als tweede in 24,67. Zowel Kromowid jojo als Heemskerk heeft zich op de 50 vrij geplaatst voor de WK van komende zomer in Gwangju. Kim Busch werd derde in Eindhoven in 24,89 en daarmee bleef ze boven de limiet van 24,73. Jesse Puts won opnieuw de 50 vrij bij de mannen, maar weer miste hij de WK-limiet. De wereld kampioen kortebaan van 2016 won in Eindhoven in 22,16, iets sneller dan vorige week in Den Haag (22,25). Om naar de WK te mogen, is 21,94 vereist. Arjan Knipping bleef op de 200 wissel met 2.00,98 net boven het Nederlands record uit 2013 van Mike Marissen (2.00,71). Een dag eerder had Knipping op de dubbele afstand het bijna 22 jaar oude Nederlands record van Marcel Wouda geëvenaard (4.15,38). AMSTERDAM De korfballers van Fortuna hebben in de volgepakte Ziggo Dome de landstitel veroverd. De ploeg van de trainers Ard Kor poraal en Damien Folkerts versloeg PKC in de zaalfinale met 21-19. For tuna had in de halve finales gewon nen van TOP, de club die in de afge lopen vijf jaar vier keer kampioen werd. De ploeg uit Delft nam daar mee ook revanche voor de verloren finale van vorig seizoen tegen TOP Fortuna mag zich nu voor de vijfde keer kampioen van Neder land noemen. „Eindelijk, hier heb ben we heel hard voor gewerkt'', zei Korporaal tussen de feestende fans. van Fortuna. ,,Het halen van de play-offs was al een goed resultaat, dit is de slagroom op de taart.'' taceuninck TEUNISSEN ,,Zien we elkaar volgende week in de 'Amstel'?'' Philippe Gilbert heeft an derhalf uur eerder Parijs-Roubaix ge wonnen en vraagt na afloop van de laatste persconferentie aan nummer 2 Nils Politt hoe zijn wedstrijdpro gramma van de komende weken eruit ziet. 'De 'Amstel'? Ben je gek', zie je Politt denken. De 25-jarige Duitser gebaart van 'nee' naar de elf jaar oudere Belg. Het voorval tekent de almaar voort durende wielerhonger van Gilbert. Vlak na een van zijn meest prestigi euze zeges uit de al zeventien jaar du rende carrière kijkt hij alweer verder. Zijn volgende grote doel na deze mo numentale zege in Roubaix? De Olympische Spelen in Tokio mis schien? Nou, nee. ,,Ik kijk niet te ver vooruit'', zegt Gilbert. ,,Eerst de 'Am stel' over een week en dan 'Luik'. Vanaf morgen ga ik mij voorbereiden op de Ardennen-klassiekers.'' En dat terwijl hij de Amstel Gold Race al vier keer heeft gewonnen en Luik-Bastenaken-Luik ook al eens. In het huidige peloton geen renner met een zo'n veelzijdig en rijk gevuld pal mares als Gilbert. Niemand die zoals hij alle klassiekers rijdt, van Omloop het Nieuwsblad in het eerste week einde van maart tot en met Luik-Bas tenaken-Luik eind april. Het is ouderwets. Met meer dan zeventig overwinningen is zijn erelijst een klein boekwerk. Kasseienklassiekers en heuvelwedstrijden. Kampioen schappen, etappes in grote rondes en kleine koersen. Zijn mooiste overwin ning? Gilbert kan niet kiezen. ,,Ik hou van lange aanvallen, zoals bij mijn tweede zege in de Ronde van Lombar- dije, toen ik met Michele Scarponi reed. Of mijn zege in de Ronde van Vlaanderen, toen ik van ver aanviel. Ik voel mij op mijn best als het een man- tegen-mangevecht is.'' Bij zo'n gevecht heeft hij zich van daag verlost van Peter Sagan en Sep Vanmarcke, om daarna met Politt naar de wielerbaan in Roubaix te rijden. ,,Sagan is moeilijk te lezen. Je weet niet of hij goed of slecht is, dus moet je hem pushen naar zijn limieten. Dat heb ik geprobeerd en dat is gelukt.'' Wat Gilbert vooral mooi vindt, is wedstrijden winnen die hij nog nooit eerder heeft gewonnen. Neem de kleine Franse wedstrijd Grand Prix d'Isbergues van vorig jaar. ,,Ik was blij, want het was weer een nieuwe wed strijd op mijn palmares. Voor mij is het heel belangrijk zoveel mogelijk verschillende wedstrijden te winnen.'' Dat is de reden waarom hij ruim twee jaar geleden overstapte van BMC naar de ploeg van Patrick Lefevere, die inmiddels de zeges aaneenrijgt onder de naam Deceuninck-Quick-Step. ,,Dat was een gok. Als ik door was ge gaan zoals ik deed in de Ardennen- klassiekers, was ik nog steeds succes vol geweest. En had ik misschien voor een vijfde keer de 'Amstel' gewonnen of een tweede keer 'Luik'. Ik had de kwaliteiten van een puncher, maar wilde naar het beste team voor de Vlaamse klassiekers. Dat werkte. In mijn eerste jaar won ik Vlaanderen. Dat was voor mij het bewijs om te ge loven in nieuwe uitdagingen.'' Doel Eigenlijk blijft na zijn winst in de Ronde van Vlaanderen, Luik-Bastena ken-Luik, de Ronde van Lombardije en nu Parijs-Roubaix nog maar één al lesomvattend doel over: Milaan-San Remo. Inderdaad zegt Gilbert. Winst in alle vijf de monumentale klassie kers is iets uit vervlogen tijden. Rik Van Looy, Roger De Vlaeminck en Eddy Merckx deden het. In het hui dige wielrennen werd het lang niet voor mogelijk gehouden. Als één ren ner het tegendeel kan bewijzen is het Gilbert, die rijdt als in vervlogen tij den. maandag 15 april 2019 GO Honger Gilbert is niet te stuiten EINDHOVEN Zwemster Ranomi Kromowidjojo heeft ook bij de Swim Cup in Eindhoven de 50 meter vrije slag gewonnen. De MEXICO-STAD Springruiter Harrie Smolders is derde ge worden in de Grand Prix van Mexico. Smolders bleef met Don VHP Z foutloos in de bar rage en klokte 40,74 secon den. De Belg Jéröme Guery won in 39,57 seconden. Ach ter Smolders was Eric van der Vleuten de tweede Nederlan der. Met Wunschkind werd hij vijfde. De Grote Prijs van Mexico is de tweede wed strijd van de Global Champi ons Tour. (20-24). Mike Teunissen (26) was de beste Nederlander in Parijs-Roubaix met een ze vende plaats, na een voor de Jumbo-Visma-ploeg zeer turbulent verlopen dag. „Deze koers ligt mij." Proestend hangt Mike Teu nissen over zijn fiets, zijn mijnwerkersgezicht naar het gras op het middenter rein van de wielerbaan ge richt. Tien meter verderop stort zijn ploeggenoot Wout van Aert ter aarde, praten lukt daarna nauwe lijks, zo diep is de Belg ge gaan. Geen beloning in de vorm van een podiumplaats voor Jumbo-Visma, maar dat ze alles hebben gege ven is duidelijk. Achter de vijf sterkste ren ners van de dag heeft Teu nissen in een elitegroep met onder anderen Zdenek Stybar, Sebastian Lange- veld, Greg van Avermaet en Oliver Naesen voor een ereplaats gesprint. Alleen -Philippe Gilbert Florian Sénéchal blijkt sneller, Teunissen wordt, na zijn elfde plaats vorig jaar, nu zevende in Rou- baix. ,,Dit is mooi. Vorig jaar miste ik net de top-10, daarom wilde ik nu per se dat het wel lukte." Bevrijd voelt hij zich dit voorjaar. Vorig jaar, in dienst van Sunweb, kreeg Teunissen geen vrije rol in de kasseienklassiekers hoewel hij de man in vorm was binnen het team. Daan Hakkenberg Roubaix Philippe Gilbert (rechts) juicht het uit na zijn zege. FOTO COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36