Mei en juni voordeel 9 effeweg.nl mm* MEDIA CULTUUR 23 effeweg.nl oF bel 08810 ,,De kunst is dat ze zich bij de camera zo vrij voelen dat ze alles durven te delen. Ze moeten erop kunnen vertrouwen dat ze authentiek op de zender komen. Ik heb veel verwach tingen van Chateau Meiland (binnen kort op SBS 6, red.) waarin een echtpaar dat eerder meedeed aan Ik Vertrek een vervallen kasteel in Frankrijk opknapt. Dat kasteel had den ze al gekocht vóórdat we vroegen of we mochten filmen. Dan pas vindt echte herkenning bij de kijker plaats.'' ,,Dat is geenszins het geval. Ik nodig haar uit een keer te komen kijken. Het is misschien verbazingwekkend dat er zo'n ruzie kan ontstaan over het feit dat een kat bij de buren eet, maar het verscheurt soms echt een straat. Wij krijgen jaarlijks zo'n tweeduizend aanmeldingen binnen, maar we gaan altijd voor zaken waarin de waarheid in het midden lijkt te liggen. Dat is ook veel interes santere televisie.'' ,,Wij wilden jongeren die worstelen met bijvoorbeeld slechte studiere sultaten of een coming-out, laten helpen door andere jongeren die vijf jaar eerder hetzelfde meemaakten. Het waren geen acteurs. In de media werd ten onrechte de suggestie ge wekt dat we met verborgen camera's zouden werken. Wij ontvingen ruim negenhonderd verklaringen van mensen om gefilmd te mogen worden. Het enige dat ze niet wis ten, was dat enkele leerlingen iets ouder waren dan hun klasgenoten. Die zijn teleurgesteld dat ze hun missie niet konden afmaken. Het bleek een brug te ver om reality te maken waarbij heel veel mensen be trokken zijn en waar je niet over Sl- les transparant bent. Ik zou een der gelijk format niet opnieuw willen maken.'' ,,Wij kochten de optie voor zo'n vijftien formats. Naked Beach bij voorbeeld, waarin mensen met een extreem negatief zelfbeeld van hun lichaam zich letterlijk naakt tonen aan anderen. Ook een mooie: Invin cible, een soort Expeditie Robinson voor mensen met een lichamelijke beperking. Er is interesse, eens kij ken wie het beste plekje heeft.'' De kunst is dat mensen zich bij de camera zo vrij voelen dat ze alles durven delen ,,Ik maakte laatst nog de balans op: ongeveer 50 procent wat je van ons op tv ziet, ontwikkelden we wel degelijk zelf. Maar je ziet dat zen ders in toenemende mate risico vermijdend gedrag vertonen. Dat snap ik ook wel, je wilt graag for mats die zich elders al hebben be wezen. Een Steenrijk Straatarm hadden we waarschijnlijk niet ver kocht aan SBS 6 als we het zelf had den bedacht. 'Rijke mensen die willen ruilen met arme mensen vind je nooit', werd geroepen. Nu was er een tape uit Engeland en kon iedereen zien dat het wel de gelijk werkte. Sinds het winnen van de Ring is ons bedrijf gegroeid, mensen willen meer dan voorheen bij ons komen werken. Daardoor kan de komende tijd onze focus meer op ontwikkeling komen te liggen.'' ,,Ik wil weer heel graag een musi calprogramma a la Op Zoek Naar Evita op televisie. En een eigen dra maserie maken. Daar hebben we onlangs speciaal nog goede mensen voor aangenomen." j maak graag prö-v£ gramma's waarin we gewone mensen in staat stellen hun pro blemen op te lossen.'' va. €449, va. €499, va. 899, Bjjzonder Moravië Veelzijdig Polen Vlieg-busreis Spanje en Portugal Rondreis Griekenland Fietsreis Belgisch Limburg Boek zonder aanbetaling maandag 15 april 2019 GO Hoe vangt u vervolgens authentici teit? Toch zijn de reacties soms anders. Angela de Jong, televisierecensent van deze krant, schreef meer dan eens dat de situaties in Mr. Frank Visser Doet Uitspraak waarschijn lijk worden aangedikt. Dan was er ophef over een serie die u wilde maken voor RTL waarin nepleerlingen op een school in Veenendaal werden geplaatst. Authenticiteit leek daar nou niet het toverwoord. Wat kunnen we aan nieuwe programma's uit uw stal verwach ten? U koopt veel bestaande formats uit het buitenland. Gaat dat niet ten koste van oorspronkelijke ideeën uit Nederland op tv? Wat zijn op dat vlak uw ambities? f T-ii*- r.' %i-. FOTO MARCO OKHUIZEN 10 dagen 8 dagen 15 dagen Ontbjjt en diner Vertrek: 15,29 mei, 12,26jun, 28 aug, Tl sep ALL inclusive Vertrek: 13 mei, 29juL, 26 aug, 9,23 sep Light ALL inclusive Vertrek: 13 mei, 17jun, 15juL 19 aug, 23 sep Ontbjjt en diner Vertrek o.a.: 27 apr, 18 mei, 8jun, 6juL 3 aug Ontbjjt en diner Vertrek: 17 mei, 7jun, 6,20 sep Alle fouten voorbehouden. ExcL. reserveringskosten en Calamiteiten fonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23