O 22 MEDIA CULTUUR De Gouden Televizier Ring voor Beau Five Days Inside is óók voor tv-maker Vincent ter Voert, een van de grootste nog onafhankelijke producenten van Nederland. Deze krant sprak hem op de MIP-televisiebeurs in Cannes. VINCENT LUISTERT RADIO INTERVIEW TV-PRODUCENT Opdat wij hem niet vergeten. Max van Weezel, de man met de lichte radio stem, je kon zijn glimlach horen, hij is overleden. Weinig radiomensen klinken zo vanzelfsprekend als Max klonk. In alle interviews die hij deed, hoorde je een opge ruimde geamuseerdheid, zonder dat die ooit omsloeg in leedvermaak. Hij keek goed naar iedereen, hij veroordeelde niet op grond van vooroordelen, hij liet het oordeel aan ons, de luisteraars. Hij was niet van het keiharde in terview, hij ontmaskerde niet. Eén keer, vertelt hij in de podcast Een Leven bij de Radio, die hij in maart samen met Chris Kijne maakte, deed hij dat wel. Dat was in 1983. Hij interviewde in het VPRO-ra- dioprogramma De Blanke Top Der Duinen, zo heette het echt, Hans Janmaat, leider van de Centrumpartij, een van de eerste rechts- nationalistische partijen van Nederland. Janmaat werd door veel media geboycot, toen. Bij de VPRO dachten ze: we gaan het anders doen, we laten hem twee uur aan het woord. Dat leidde van tevoren tot heel veel woede bij linkse organisaties, waarop ze dachten: dan gaan we hem extra hard aanpakken. Het werd, vertelt Max in de podcast, een vreselijk inter view. Hij draaide Janmaat de duimschroeven aan over een lid van het wetenschappelijk bu reau van de Centrumpartij, de heer Bruin, die weigerde afstand te nemen van het apart heidsregime in Zuid-Afrika, ja, echt, Bruin, het was geen satire. Na de uitzending waren er zo mogelijk nog meer mensen kwaad, maar nu op Max en zijn mede-interviewers Henk van Hoorn en Ronald van den Bogaard. Hoe durfden ze zo onbeschoft en agressief tegen die arme me neer Janmaat te zijn. Daarna heeft Max nooit meer die veel te opgewonden toon aangesla gen, het was geen goede radiotoon. Slowjournalism, het diepgravende gesprek, daar is de radio, vindt Max, voor be doeld. Daar heeft hij, met zijn gedegen voor bereiding en frisse, speelse manier van inter viewen, heel veel aan bijgedragen. Dat deed hij in Vara's Rooie Haan, in Het Gebouw der VPRO, als presentator van onderzoeksprogramma Ar- gos en uiteraard in Met Het Oog Op Morgen. Zijn stem reist met me mee, tot mijn eigen dood. De misschien tien keer dat ik hem per soonlijk heb ontmoet, kwamen we in no time tot een gesprek dat ergens over ging. Max ging ergens over, zonder dat het zwaar was. Het was serieus met humor, met geest, het was het leven zelf. maandag 15 april 2019 Bedragen op straat Van Erven overleden Quote van de dag Ze is een professor, een student, een heilige, een hoer aar, op het terras van strandtent Plage du Goéland. Twee jaar geleden. Ik wilde op mijn laptop een trailer van een buitenlandse format, waarvan ik net de rechten had gekocht, aan twee mensen van RTL laten zien. De zon was zo fel dat ik op mijn knieën in het zand ging zitten, mijn jasje uitdeed en die om het scherm sloeg tegen het licht. Toen ze uit dat geïm proviseerde tentje kwamen, riepen ze meteen: dit moeten we absoluut doen, met Beau!'' Het veelgeprezen Beau Five Days Inside is een voor lopig hoogtepunt in de carrière van producent Vincent ter Voert (47), die in 2014 samen met zijn vrouw Vera Driessen en Ruud van Breugel zijn eigen onafhanke lijke bedrijf Vincent TV Producties lanceerde. Eerder stond hij bij onder meer Eyeworks en Tuvalu Media aan de wieg van programma's als Op Zoek Naar Evita en Maestro. Niet alleen het Gouden Televizier Ring winnende RTL-programma met Beau van Erven Dorens is een succes. Met Paleis voor een Prikkie, Steenrijk Straatarm en Mr. Frank Visser Doet Uitspraak is hij verantwoordelijk Je moet mensen vermaken, verwonderen en verbinden. In die volgorde voor enkele programma's die wél steevast fraaie kijkcijfers scoren op het al jaren noodlijdende SBS 6. ,,Je moet mensen vermaken, ver wonderen en verbinden. En in die volgorde. Want als je ze niet ver maakt, krijg je ze nooit bij de ver wondering. Pas dan komt de verbin ding, het begrip voor de ander. Ooit ontwikkelde ik Ali B Op Volle Toeren, toen mijn vrouw constateerde dat ik geen verstand had van en onvol doende begrip had voor Nederlandse rappers. Ik zei alleen maar: die hebben de ballen verstand van de jaren 70-muziek, waar ^k mee ben opgegroeid. Ik be sloot beide werel den samen te brengen. Het pro gramma verbond genres en genera ties.'' Zien we daarom „Ik maak graag pro gramma's waarin we gewone mensen in staat stellen hun pro- riemen op te lossen )f hun situaties te verbeteren. In Paleis voor een Prikkie (SBS 6, red.) worden huizen opgeknapt, met als beperking dat dit voor slechts 250 euro gebeurt. Dat is een uitdaging waar heel veel kijkers in de realiteit ook voor staan.'' Max GO REALITY Kris Jenner, moeder van Kim Kardashian en haar beroemde (half-)zussen, heeft onthuld wat haar doch ters vragen om een product te promoten op sociale media. Het gaat om bedragen van minimaal een miljoen dollar. TONEEL Acteur Gaston van Erven is vrij dag plotseling overleden. Hij is 75 jaar gewor den. Van Erven speelde bij de Haagse Come- die en Het Na tionale Toneel. Eind jaren 80 was hij te zien in Medisch Cen trum West als Walter de Bak. 3 ■u Vincent ter Voert SCOORT Gudo Tienhooven en Dennis Jansen —Madonna noemt zich zelf én haar nieuwe album Madame X. 44 Vertel, wat is de sleutel tot succes? In de docuserie Beau Five Days Inside bezoekt Beau van Erven Dorens instel lingen waar je normaal niet binnenkomt. FOTO RTL in uw pro gramma's vooral 'gewone mensen' in plaats van bekende Nederlan ders?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22