Rustige herstart van De Hooizolder Geen steun voor plan voor dorpsvoorzieningen WALCHEREN 19 JUBILEUM UITVOERING Gymnastiek vereniging Hygiëa uit Westkapelle vierde zaterdag het briljanten jubileum met twee nostalgische voorstellingen in sporthal De Bellink. lurners, steppers, jazz- dansers en andere T: gymnasten pimpten een voorstelling op die ze in het verleden al eens lieten zien tijdens een jaar lijkse uitvoering. De steppers haal den het carnavalsthema van 2010 nog eens van stal. Ze kunnen hun bewegingsdans - mede door op zwepende feestmuziek van de Snollebollekes (Links, Rechts) - zo opvoeren tijdens Hrieps met een hoofdact als Mooi Wark of Band zonder Banaan. Het nummer van de steppers, dames tussen twintig en zestig die fitnessen om fit te blijven, werd opgevoerd tussen nummers van piepjonge turnsters die op een luchtkussen op het Zwanenmeer geïnspireerde oefeningen uitvoer den en jongens die stoere legeroe- feningen deden. Want gym is niet alleen voor meisjes. De jochies la ten zich niet onbetuigd. Bij de wat oudere meiden sprong Mick Verhulst (17) zater dagavond wel als enige jongen mee. ,,Niet vervelend hoor. En ik ben niet echt de enige, enkele an dere jongens zijn vanavond bij ac tiviteiten van Atlas in Ritthem." Op de vraag of-ie als man tussen de meiden wel moet laten zien dat hij net wat hoger van de mat komt bij een salto, grijnst Mick wijselijk. Mick traint als oudere gymnast de jongens vanaf een jaar of acht. Ook Joris van Oijen (20) traint jongere turners. Hoewel zijn knie in een brace zit na een operatie huppelt hij rond de matten om te zorgen dat alles vlekkeloos ver loopt. Als Middelburger was Joris ook betrokken bij MTV Middel burg. Zonder die club af te vallen, constateert hij dat de betrokken heid bij Hygiëa groter is. ,,Vrijwil- ligers vinden voor activiteiten is niet makkelijk. Maar in Westka- pelle is het geen probleem." Voorzitter Petra de Witte beves tigt dat Hygiëa na 65 jaar nog We zijn in naam een gymnastiekvereniging maar hebben allerlei andere activiteiten steeds een vaste waarde is in Westkapelle. De vereniging telt zo'n 325 leden, van wie enkele tientallen uit omliggende dorpen tot Middelburg aan toe. ,,We zijn in naam nog steeds een gymnas- tiekvereniging, maar we hebben allerlei andere activiteiten onder onze paraplu. Steps, bootcamp, pi- lates, je kunt het allemaal doen." De Witte en trainster Marije Jongepier benadrukken dat Hygiëa (Griekse godin van de gezond heid) juist is opgericht om de jeugd niet alleen in beweging te krijgen, maar vooral een goede motoriek aan te leren. De opa van Marije - groenteboer Leen Ver- straate, beter bekend als 'Leen Straker' - vond dat ook veel jonge voetballertjes maar houterig be wogen. Hij fungeerde in 1954 als gangmaker bij de oprichting. In 2019 zit De Bellink bij twee voorstellingen twee keer ramvol. ,,Niet speciaal voor het jubileum hoor. Bij elke jaarlijkse uitvoering komen er vijf-, zeshonderd men sen." Een extra reden om de Veerse gemeenteraad aan de be lofte te houden een multifunctio neel centrum in Westkapelle te bouwen. De Witte: ,,Niet zozeer voor het publiek, maar vooral om alle activiteiten in één gebouw te kunnen houden. We moeten nu voor ruim een kwart van de activi teiten uitwijken naar andere loca ties en kunnen ook benodigde ma terialen niet goed opbergen." DOMBURG De nieuwe voor zieningen voor de Veerse dor pen moeten goed zijn, maar niet de financiële slagkracht van de gemeente aantasten. Die boodschap kreeg het dagelijks bestuur donderdagavond van de meerderheid van de ge meenteraad. In dorpen als Aagtekerke, Se- rooskerke, Oost- en Westka- pelle moeten nieuwe voorzie ningen komen waar inwoners les kunnen krijgen, sporten, vergaderen en knutselen om dat de huidige voorzieningen niet meer voldoen. Het nieuwe college consta- teerde in september dat zeker veertig miljoen euro nodig is om in acht dorpen goede voor zieningen te bouwen en vindt dat te gortig. De fracties van CDA en PvdA/GL kwamen vervolgens met een voorstel om toch tege moet te komen aan de wensen uit de dorpen door hier en daar de lasten wat te verhogen. Dit laatste ging de coalitie van SGP/CU, DTV en VVD te ver. Wethouder Bert van Halde ren zei dat de gemeente op korte termijn opnieuw gaat praten met de dorpen om te horen wat echt nodig is. ,,We zagen vooral ouderen, mensen die herinneringen aan De Hooi hebben en wel weer eens een ou derwetse uitgaansavond wilden beleven. Er waren slechts een paar jongeren onder de achttien." De koffiebar, waar ouders een gratis kop koffie of thee kunnen drinken bij het brengen en ophalen van hun kroost, werd nog niet echt druk be zocht. Het initiatief viel wel in de smaak, vernam Ter Weijden. Teambuilding De disco-exploitant was er niet echt rouwig om dat de tent niet di rect helemaal vol zat. ,,Het was ten- De Hooi gaat tot het zomerseizoen elke zaterdag open, in de vakantie elke dag slotte een try-out. We hadden nu de gelegenheid om zaken uit te tes ten om van het barpersoneel een echt team te maken en uit te probe ren wie op welke plek het best tot zijn recht komt. Ook hebben zeven dj's mogen draaien, zodat ik nu weet wie ik op welk soort feest kan laten draaien." De Hooizolder is tot het zomer seizoen elke zaterdag open. ,,Alleen tijdens Koningsdag niet. Dan heeft elk dorp zijn eigen feestje en heeft het niet veel zin de deuren van De Hooi te openen." Ter Weijden zet op de zaterdagavonden dj's aan de knoppen die muziek draaien die een groot publiek van jong en oud aanspreekt. ,,We hopen dat ook de jongeren de weg naar De Hooizol der weten te vinden. In de zomer vakantie gaan we elke dag open. Dan wordt elke dag een ander soort muziek gedraaid, waardoor men sen die specifiek van een genre houden een avond echt aan hun trekken komen." maandag 15 april 2019 WA Hygiëa zet dorp al 65 jaar in beweging René Hoonhorst Westkapelle - Petra de Witte, voorzitter Met zo'n driehonderd bezoekers werd het zaterdagavond en zon dagmorgen minder druk in de Hooizolder dan verwacht. Maar de relatieve rust gaf exploitant André ter Weijden de kans om de herstart op het gemak op te bouwen. René Hoonhorst Westkapelle De steppers van Hygiëa kunnen met hun carnavalsact zo aansluiten bij een aantal feestbands op Hrieps. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19