Atlas versterkt dorpsgevoel Ritthem 18 WALCHEREN Eerste tentoonstelling van seizoen geopend Het nieuwe Marie Tak van Poortvlietmuseum kan Domburg op de kaart zetten als vestigingsplaats van de cultuurtempel voor de Zeeuwse moderne, beeldende kunst. Dat vinden niet alleen het bestuur en vrijwilligers, maar ook het pro vinciebestuur, meldde voorzitter Arnold van Houtum zaterdag bij de opening van de eerste tentoonstel ling in het nieuwe museumsei zoen. Hijciteerde uit een brief waarin het provinciebestuur een 'sterkere internationale profilering' van het Domburgse museum voor ziet. Het Marie Tak van Poortvlietmu seum kan in het Nehalenniagebied perfect laten zien dat kunstenaars kolonies speciaal naar Domburg kwamen (en komen) voor 'het Zeeuwse licht'. Echtpaar in de trein Bij de voorstanders van een nieuw museum met een belangrijkere rol voor een groter publiek voegde zich zaterdag Elsbeth Etty. De schrijfster en journaliste mocht als biografe van dichter Willem Wilmink het museumseizoen openen. Op de ex positie van schilder en beeldhou wer Gerda Rutters is een centrale rol weggelegd voor haar beeld 'Echtpaar in de trein'. Dat bronzen beeld is geïnspireerd op het gelijk namige gedicht van Wilmink. Rut- ters was getroffen door 'de sfeer en eenvoud' van het gedicht en Etty vond op haar beurt dat de kunste nares die sfeer en eenvoud van het traditionele echtpaar - de volgende man en de leidende vrouw - prach tig in haar beeld tot uiting liet ko men. Etty meldde ook dat ze architect Cees Dam nog hoger acht, nadat ze zijn plan voor het nieuwe Marie Tak van Poortvlietmuseum zag. ,,Een schitterend ontwerp, een pantheon voor de unieke collectie van het museum, dat nu nog is gehuisvest in een gebouw dat dringend uit breiding behoeft." Ambitie Voorzitter Van Houtum kent de weerstand tegen het 'megalomane museumplan' die onder inwoners en ondernemers in Domburg leeft. Maar hij laat zich daar niet over uit zo lang de gemeenteraad 'nog geen ei heeft gelegd' over de inrichting van het Nehalenniagebied. Hij be nadrukte wel opnieuw dat een nieuw museum op die plek de am bitie om ruim twee keer zoveel be zoekers te trekken (twintigduizend in plaats van negenduizend) een stuk dichterbij brengt. De tent aan het museumgebouw was te klein om alle genodigden onder te brengen ('ook een reden voor een groter gebouw'). Maar ver spreiding over de museumzaal voor het werk van Rutters en de museumtuin voor bewondering van de beelden van Ollo Feenstra bleek de oplossing. Het werk van Rutters is tot en met zondag 16 juni te zien, dat van Feenstra het hele museumjaar tot en met 3 november. Het museum is, behalve op maandagen, elke dag van 13.00 tot 17.00 uur open. Tweede paasdag en tweede pink sterdag zijn extra openingsdagen. Wethouder Els Verhage opende za terdagmiddag het nieuwe kunst grasveld van de vereniging en prees de club de hemel in. Atlas zorgt er niet alleen voor dat j ong en oud kan korfballen, maar geeft liefhebbers ook de gelegenheid om te volley ballen, tennissen, biljarten en mee te doen aan bootcampoefeningen. Daarnaast bouwt de club een par koers voor obstacle course racing. De baan voor de relatief nieuwe sport is ook door 'ouderwetse' sur vivalliefhebbers te gebruiken. Het samenwerken met anderen en het versterken van het verenigingsge- voel door samen zo'n multifuncti onele 'hindernisbaan' aan te leggen, maakte de wethouder enthousiast, constateerde woordvoerder Ronald van Aartsen aan het eind van de feestdag. Want een feestdag was het voor Atlas en Ritthem. Daar veranderde de nederlaag in de demonstratie- gSPjÉi wedstrijd tegen 'buurman' Fortis niets aan. Van Aartsen: ,,De samen werking met Fortis loopt uitste kend. Onze bloeiende jeugdafde ling, een paar jaar terug nog op ster ven na dood, is mede daaraan te danken." De proefbok voor obstacle course racing trok zaterdag ook al nieuwe belangstellenden en de grote rom melmarkt (brik&brak curiosa- markt) leverde zo'n 2,5 mille op. De markt hielp ook weer andere ver enigingen. Edwin van Luijk van de Vlissingse handboogsociëteit D'Eendracht tikte voor een habbe- krats vier opbergboxjes op de kop. De vele laatjes zijn perfect om veer tjes en andere kleine onderdelen op te bergen. Uren zoeken of misgrij pen, is er niet meer bij voor de boogschutters. IN DE REGIO Café voor mantelzorgers Literaire leesclub Bastiaensz Goliath MIJN DORP, MIJN STAD maandag 15 april 2019 WA Pleidooi voor nieuw museum René Hoonhorst Domburg Biografe van dichter Wil lem Wilmink Elsbeth Etty (l) en kunstenaar Gerda Rut ters. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Zonder Atlas zouden inwoners van Ritthem een minder hecht en warm dorpsgevoel hebben. Activiteiten van de omnivereni- ging brengen de dorpelingen bij elkaar. René Hoonhorst Ritthem '-Si. X. •-1 -r -i't. P Edwin van Luijk (r) kocht handige opbergboxen voor de Vlissingse handboogsociëteit bij de brik&brak van Atlas. foto dirk-jan gjeltema VLISSINGEN In De Herberg in Vlissingen wordt morgen een mantel zorgcafé gehouden. Onder het genot van koffie of thee ontmoeten mensen elkaar, om samen van gedachten te wisselen om de zorg beter behap baar te maken. Het mantelzorgcafé is open tussen 19.00 en 21.00 uur. MIDDELBURG In Middelburg wordt vandaag een start- bijeenkomst voor een literaire lees- club gehouden. Het idee van een Senia- leesclub is dat geïn teresseerden in groepen bij elkaar komen om een boek te bespreken aan de hand van vragen. Belangstel lenden zijn om 14.00 uur welkom in de brasserie van de Drvkkery, Markt 51 in Middelburg. MIDDELBURG Heemkundige Kring Walcheren geeft woensdag een le zing over Cornelis Bastiaensz Goliath, de maker van de bekendste histori sche kaart van Mid delburg. Goliath was naast carto graaf ook bestuur der in de Neder landse kolonies in Zuid-Amerika en hij kreeg toen te maken met oorlog, ontvoering, slavernij en moord. Na zijn periode als be stuurder heeft hij in Oostkapelle ge woond. De lezing begint om 20.45 uur in het Betje Wolff Auditorium van de ZB Middel burg. Voor leden van de HKW is de lezing gratis, niet- leden betalen 2 euro. 'ZOMERFESTIVAL' VLISSINGEN De binnenstad van Vlissingen moet vaker bruisen, vinden gemeenteraad én ondernemers. De nering doenden willen daar ook zelf mee helpen, lieten zij onlangs weten bij het van de kant af duwen van de visie Binnenstad aan zee 2022. De Vlissingse Ondernemers Centrale ziet de zon weer in het water schijnen en vrolijkte de binnenstad za terdag op met een 'Zomerstad Festival'. Op diverse plekken in de binnenstad traden muziekgroepen, bandjes en zang duo's op. Zo brachten de slagwerkers van Obras Samba (foto) het winkelend aan het swingen. foto dirk-jan gjeltema KOUDEKERKE Sporthal De Couburg, 09.15-10.15 uur: Acti viteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Adelaar straat 26, 13.30-14.30 uur: Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezel schapsspellen MIDDELBURG Padma, Verwe- rijstraat 51, 09.00-17.00 uur: Expositie vogelaar Arjen van Gilst; Vergulde Baars, 13.30 15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Doubles Vies'; Van Eijkeren DanceMasters, 20.00-22.30 uur: Tangocafé OOST-SOUBURG Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuter- dans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naere- boutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+ VLISSINGEN Gymzaal de Combinatie, Pablo Picasso- plein 120-126, 09.00 uur: Gym nastiek voor peuters die al zelf kunnen lopen, samen met een (groot)ouder; De Burgerij, 14.00-16.00 uur: Spelletjes middag voor senioren; Ter Reede, 14.00 uur: Mode show Shop 54; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleutergym; Scheldehof, 19.15 uur: Vertoning film 'The Way' i.v.m. 10-jarig gestaan Hospice van WVO Zorg; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 5 perso nen WESTKAPELLE Achterweg, 19.30-20.30 uur: Wandelboot- camp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18