Honderden komen een kijkje en kiekjes nemen I p ZEELAND 17 Kom naar de Baantjer Night op 17 april voor een exclusieve voorvertoning! Die golfbeweging van mee- en te genvallers is inherent aan het werk, zegt De Vries. ,,Het gaat er dan om of je voldoende constructief overleg hebt met de aannemer (Gebr. De Koning) en spoorbeheerder ProRail." Aan die samenwerking schort het niet, zegt De Vries. Over de techniek heeft hij dan ook geen moment in de rats gezeten. ,,Mijn grootste nacht merrie is dat er een ongeval gebeurt. Er moet onder tijdsdruk zo ongelofe lijk veel gebeuren op een heel klein gebiedje, dat het risico ontzettend Mijn grootste nachtmerrie is dat er een ongeval gebeurt hoog is. Gelukkig is er niets gebeurd." Hoe nu verder? En nu? ,,Onder de spoordekken gaan we weer een kuip maken. Die vullen we met water, zodat we de grond kunnen wegzuigen. Veel men sen denken nu: wat is die tunnel laag. Kunnen daar wel vrachtwagens on derdoor? Maar we moeten natuurlijk nog veel dieper." Het werk duurt naar verwachting nog een jaar. In april 2020 moet ieder een onder het spoor door kunnen rij den. VOOR MAAR 7,50* PER TICKET Bestelnu tickets op pzc.nl/baantjer maandag 15 april 2019 zijn er bergen verzet -Victor de Vries, programma-manager gemeente Goes Jeffrey Kutterink Goes Zouden er rond het spoor in Goes ooit zo vaak kiekjes gemaakt zijn als afgelopen za terdag? Niemand die het kan zeggen. Maar feit is dat - verspreid over de dag - honder den mensen een kijkje en kiekjes namen van misschien wel het meest spectaculaire project in Goes sinds jaren. En dat was niet alleen omdat de ge meente gratis koffie en muffins aanbood bij het uitkijkplatform aan de achterkant van het station „Zoiets heb ik nog nooit ge zien", zegt Jens Beuns, samen met oma Jan- nie op pad. ,,Het is ook best wel raar dat het zo in zijn werk gaat. Een bak van een miljoen kilo op allemaal van die wieltjes." Zijn oma ge niet er ook van. ,,Ik woon in Goes-Zuid en kom hier regelmatig voorbij", zegt Jannie Beuns. ,,Het is indruk wekkend, al die grote kranen. En straks het werk onder het Rinus van den Akker. Piet Tramper. spoorIk ga er veel profijt van hebben. Want regelmatig met de fiets voor het spoor staan is niet prettig. Zeker niet met slecht weer." Haar scherpe ogen zien za terdag wel iets bijzon ders. ,,Het zijn vooral de mannen die hier komen kijken. Mis schien dat het werk in teressan- ter voor hen is dan voor de vrou wen?" Ze heeft helemaal gelijk; het zijn vooral mannen die op het platform of achter de hekken hun ogen uitkijken. Eén van hen is Rinus van den Anker uit Vlissin- gen. Hij kijkt wel met een heel speciale blik naar het werk. Want na jaren arbeid bij de tandwielenfabriek van de Vlissingse scheepswerf de Schelde heeft hij oog voor technisch ver nuft. ,,Dit is schitte rend om te zien." Te gelijk slaat hij er niet van achterover. ,,Het is maar 1000 ton hoor", roept hij nuch ter. ,,Een jacht op de Schelde weegt meer en daar verplaatsen ze er drie, vier per jaar. Alleen maken ze geen bochten en rij den ze hem op een ponton. Dat is nog moeilijker, want dan moeten ze nog ballas ten ook. Anders gaat de hele zaak naar benee, hé." Dat is na tuurlijk ook zo. Maar het houdt Piet Tram per uit Goes niet tegen om zijn ogen uit te kijken. Ze ver plaatsen hele huizen en gebouwen op van die wieltjes, dus dit zal ook wel lukken. Neemt niet weg dat het een knap staaltje werk is." WALDE MAR TYGO TORENSTRA GERNANDT EEN FILM VAN ARNB f VOlH *Prijzen zijn inclusief servicekosten en exclusief transactiekosten. Een jonge Jurre de Cock (Waldemar Torenstra) is in het begin van de jaren 80 nét rechercheur bij de Amsterdamse politie. De Cock en zijn collega Tonnie Montijn (Tygo Gernandt) onderzoeken een moordzaak die Leidt naar een mogelijke aanslag tijdens de kroning van prinses Beatrix. Ze moeten alles op alles zetten om een drama op de kroningsdag te voorkomen. Bekijk Baantjer het Begin als eerste tijdens de exclusieve Baantjer Night op 17 april 2019 in één van de deelnemende bioscopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17