ïl! boldErmEin.nl Voor fantastische reizen! EUWS 11 'v t - v Wm REMBRANDTHUIS MODERNISERING Het Rembrandthuis wil uitbreiden en verbouwen. Bezoekers moeten straks het gevoel krijgen op een magische plek te zijn, maar ook in een modern museum. Het Rembrandthuis is ge vestigd in het huis waar Rembrandt van Rijn tussen 1639 en 1658 heeft gewoond en gewerkt. In 1998 kwam er, links van het oor spronkelijke pand, een nieuw ge bouw naast, waar sinds die tijd ten toonstellingen worden georgani seerd. Over een paar jaar wil het museum opnieuw vernieuwen en uitbreiden. Dat is volgens directeur Lidewij de Koekkoek noodzakelijk, doordat er steeds meer bezoekers komen. ,,Na de laatste verbouwing kwamen er 140.000 bezoekers. Binnenkort gaan we richting de 300.000 bezoekers en daar is het museum niet op ingesteld. Veel toeristen, maar ook veel Am sterdammers komen naar het Rem- brandthuis. Zeker in het Rem- brandtjaar zien we dat Rembrandt in Nederland steeds populairder wordt.'' De faciliteiten van het museum zijn twintig jaar oud en zijn volgens het museum aan vervanging toe. Allerlei eisen voor installaties en faci liteiten zijn verouderd. Verwarming, verlichting en klimaat worden zo aangepakt dat het gebouw straks duurzamer is. De verbouwing gaat ongeveer zeven miljoen euro kosten. De finan ciering is nog niet rond. Het museum hoopt in 2021 met de renovatie te beginnen en wil alles gefaseerd door voeren, zodat het Rembrandthuis niet dicht hoeft. Het museum wil het totale aantal vierkante meters publieksruimte i, ).r r 4 m. I MH Ëi S vergroten met 30 procent. Dat is mo gelijk door een derde pand, dat afge lopen december bij het Rembrandt- huis kon worden getrokken. Dat staat aan de rechterzijde van het oorspron kelijke huis van Rembrandt. Het was in de 17de eeuw het huis van de kunsthandelaar Hendrick van Uylen- De magie van het huis van Rembrandt blijft, maar het wordt wel opener en duurzamer burgh, voor wie Rembrandt werkte en waar hij ook zijn vrouw Saskia leerde kennen. „Gewijde grond'', aldus De Koekkoek, al stamt het huidige pand uit de 19de eeuw. Het Rembrandthuis huurt enkele bovenverdiepingen van dit hoek pand. Beneden is een café-restaurant gevestigd, dat onafhankelijk blijft. Veel kantoren van het museum ver huizen naar deze bovenverdiepingen, waardoor meer ruimte in het be staande museum vrijkomt. Er komt nog extra ruimte bij door kamers in het gebouw vrij te maken die nu verborgen zijn voor het pu bliek, zoals de tabakskelder. Straks moet hier de museumwinkel komen, die vanaf de straat te zien is. Het pand uit 1998 zal ook aan de buitenkant een nieuw uiterlijk krij gen. Het gebouw maakt nu een tame lijk gesloten indruk, maar door ge bruik van glas moet het geheel er straks transparanter uitzien. Ook de entree wordt groter en helderder, met een nieuwe toegangstrap naar een ondergrondse foyer. In het histo rische woonhuis wordt het persoon lijke levensverhaal van Rembrandt nadrukkelijker verteld. De Koekkoek: ONTWERP ,,In elke ruimte vertellen we een hoofdstuk uit het leven van de schil der. De kop en staart van dat verhaal wordt gevormd door de boedel inventaris van de schilder." In 1656 werd bij Rembrandts fail lissement een boedelbeschrijving van het huis gemaakt, dat later het uitgangspunt was voor de herinrich ting van de meeste vertrekken. De meeste spullen in het huis zijn niet authentiek, maar zijn meubels, kunst en voorwerpen uit de tijd van Rem brandt. Het museum wil straks in elke ruimte meer toelichting geven op wat er te zien is. Er zullen mo derne touchscreens komen en de audiotour wordt meer toegespitst op individuele wensen. De Koekkoek: ,,We willen de magie van het huis niet verstoren, maar tegelijk laten zien dat we een museum in de 21ste eeuw zijn.'' Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 dagen All-inclusive in Drenthe 5 dagen Neuf-Brisach in de verrassende Elzas 8 dagen Lutago in Zuid-Tirol 10 dagen Dordogne, Rocamadour 10 dagen Pittoresk Vrsar, Istrië 10 dagen Polen: Mazuren, Gdansk en Oerbos maandag 15 april 2019 GO Meer glas en meer te zien Kees Keijer Amsterdam s*:; 3 ff. In het buurpand aan de rechterzijde van het Rembrandthuis worden enkele extra etages gehuurd. foto bierman henket Museum Het Rembrandthuis volgt andere Am sterdamse musea die recent zijn ver nieuwd en gereno veerd. Directeur Li dewij de Koekkoek noemt de renova tie van het Anne Frank Huis als in spiratiebron. Dat ontwerp is van ar chitectenbureau Bierman Henket, dat ook verant woordelijk wordt voor het nieuwe Rembrandthuis. Vertrekdata: 18 mei /13 juli 7 lOaug/7 sept/5 okt. Vertrekdata: 29 april 7 6,13,20,27 mei 73,10 juni 79,16,23 sept etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 6 mei 7 3,24juni 7 29 juli 726 aug 7 9 sept714 okt Vertrekdata: 29 april 713,27 mei7 10,24 juni 78,22juli726 aug etc. Vertrekdata: 13 mei 710 juni/ 1 juli 726 aug 16 sept/7 okt Vertrekdata: 6 mei 73 juni 7 1,29 juli 726 aug 723 sept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11