Little Jimmy INHOUD VOORWOORD In zijn eigen museum blikt Henny Huisman terug op zijn glorietijd In mijn piepkleine kinderkamer was een prominente plek ingeruimd voor een pastel groen pick-upje van het merk Telefunken. De deksel van het apparaat fungeerde als speaker, waaruit een schel, krakend geluid kwam. Voor mijn vijfde verjaardag kreeg ik van mijn broer het singletje Long Haired Lover From Liverpool van Little Jimmy Osmond. Het plaatje, gestoken in een knaloranje hoesje, koester ik nog steeds alsof het een uniek collector's item met museale allure is. Little Jimmy Osmond was het begin van een verslaving, die al op jonge leeftijd manische trekjes vertoonde. Waar mijn klasgenootjes hun zakgeld uitgaven aan strips, modelvlieg tuigjes, speelgoedgeweren en Playmobil, verdween mijn kleingeld steevast in de kassa van de nabijgelegen platenzaak, waar elke don derdag de singles die uit de Top 40 vielen in de uitverkoop kwamen. Net als in de rest van Nederland is in huize Roos de cd in onbruik geraakt en staat er weer een mooie, met houtfineer beklede Pioneer- platenspeler en een flinke hoeveelheid elpees en singles in de huiskamer. Op rommelmark ten en vrijmarkten zonder ik me stiekem weleens af van zuchtende vrouw en kinderen - „Pap, heb je nou nog niet genoeg platen?'' - om door de bakken te bladeren. Torre Florim van rockband De Staat is gek op vinyl Twintigers zoeken rust en ritme in het Jongerenklooster Ik heb me de laatste jaren verschillende keren afgevraagd of plaatjes verzamelen niet louter een hobby is van een kleine groep man nen van zekere leeftijd. Tot mijn opluchting bleek het beeld van de lp als het ultieme sym bool van een midlifecrisis niet te kloppen. Toen ik op Facebook een oproepje plaatste waarin ik aangaf op zoek te zijn naar vinylfanaten die wilden vertellen over hun passie, reageerden meer dan driehonderd mensen. Man nen en vrouwen, vijftigers en mil- lennials. Ik ben gerustgesteld. Ik heb geen zorgwekkende afwijking. Ik kan met een gerust hart Little Jimmy weer eens op de pick-up leg gen zonder me een echte ouwe lul te voelen. GAST SNUITJE 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Henny Huisman 15 Fijn spul 16 Vinyl 23 BV De Liefde 24 Jongerenklooster 29 Monica 30 Lezen 36 Eten 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Monica Beek, Daniel Cohen, Shody Careman, Suzanne Eijgenraam, Wilmie Geurtjens, Ronald Giphart, Joost Hoving, Jean-Pierre Jans, Maaike Lange, Rianne van der Molen, Marco Okhuizen, Jette Pellemans, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Jeroen Schmale, Peter Sierksma, Studio Ski, Karel Smouter, Loes van Splunter Reageren? magazine@persgroep.nl BFacebook @admagazine De foto op de voorkant is van Daniel Cohen Mark Roos ZATERDAG 13 APRIL 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 99