zonder snoer Speciaal voor klushulpen Klusvrouw Waarom door de knieën als dat met een scharnier niet hoeft? Hieke Grootendorst 9 Domo DO222SV Bissell MultiReach Ion XL gewoon weer de kamer in dwarrelde voor een dramatisch dweilen-met- de-kraan-openeffect. De tien moderne steelstofzuigers die vandaag worden gekeurd - verza meld door vergelijkingssite bestepro- duct.nl - zijn voor de panelleden dan ook op voorhand een verademing. Geen snoer of zak meer te bekennen. En in veel gevallen is de zuigmond voorzien van gemotoriseerde bor stels die zich ronddraaiend als het ware vanzelf voorttrekken over het tapijt. ,,Ze schieten naar voren'', jubelt Van Uum. ,,Aan één hand heb je meer dan genoeg. Door het relatief lichte gewicht kun je gemakkelijk even de spinnenwebben aan het pla fond meenemen.'' In grote lijnen zit het met de zuig kracht wel snor; slechts een enkeling verslikt zich in het koffieparkoers. Te kleine stofreservoirs of een bonkige wegligging zijn zodoende al reden om af te vallen voor de finaleronde. De vier aanraders die wel de eind strijd halen, vallen naast hun uitste kende zuigprestaties (een ware nek- aan-nekrace), vooral op door hun handige designsnufjes. Waarom bijvoorbeeld door de knieën als een kantelscharnier halverwege de stang je zonder kniebuigingen tot ver on der het tv-kastje laat reiken? De Samsung VS8000 en Bissell Multi Reach Ion XL zijn ermee uitgerust.Of wat te denken van een handzaam motorblok dat je, wederom bij de Bissell, in een handomdraai los klikt om als kruimeldief te dienen? Ook de Dirt Devil Blade 2 Max wurmt zich met zijn 0,6 liter ruime opvangbak bij de finalfour. Net als de Domo DO222SV, die opvalt door een vriendelijk prijskaartje en dito ge wicht. ,,Hij heeft misschien niet de sterkste zuigkracht, maar ik zou hem als eerste uit de kast pakken'', onder streept opruimcoach Ankum. ,,En dat is toch de belangrijkste stap naar een schoon huishouden.'' Stofvrij Toilet Natje en droogje Waarschuwing Beloning KOKEN ©eten Hieke Grootendorst geeft elke week klustips en een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: gastvrije sfeer. GO ZATERDAG 13 APRIL 2019 €149 Beweegt soepel, is eenvoudig te legen en ligt met nauwelijks 2,5 kilo ook veruit het lichtst in de hand. Valt qua ontwerp ook bij wat langere mensen in de smaak. Scoort bo venal met zijn scherpe prijs: meer dan drie keer zo laag als de winnende Samsung. Heeft net wat min der vermogen dan de overige drie aanraders, maar zeker niet slecht. Uitgebreide testresultaten van alle tien de stofzuigers lees op besteproduct.nl €290 Zeer wendbare steel- stofzuiger met een hoog gebruiksgemak. Het motorblok is simpel los te koppelen als kruimeldief. Dankzij het kantelscharnier kom je gemakkelijk onder lagere meubels. En de plin tenborstel zuigt ook vlak langs de muur smetteloos schoon. Zeer compact op te bergen tenslotte. Laat zo nu en dan wat steekjes vallen qua zuig kracht. Flink wat decibellen bovendien; zeker in turbo stand verwacht je soms dat-ie elk moment kan gaan opstijgen. Heb je een nieuw huis gekocht? En moet er geklust worden? Voordat je überhaupt begint met klussen, heb ik een aantal tips. Zorg ervoor dat jouw lieve vrien den, familie en bekenden die een dagje komen meeklussen zich gastvrij ontvangen voelen. Je zit er natuurlijk niet op te wachten dat iemand met de kassabon van de bouwmarkt zijn billen moet afvegen. Of dat je alleen maar water uit de kraan kunt aanbieden, zonder glas. Als je al een keuken hebt, natuurlijk. Verwacht dan niet dat iemand gemotiveerd is om voor jou nog eens de hele dag te gaan ploeteren. Ik heb het klussen geleerd bij vrienden en familie; ik was altijd van de partij. Dus neem het maar van mij aan, ik weet waar klushulpen op letten! Nek-aan-nekrace tussen de aanraders. FOTO'S KOEN VERHEIJDEN Zorg voor een deurmat die je na het klussen kan weggooien. Zeker bij nieuw bouw is het vaak nog erg zanderig buiten en dat zand loop je dan allemaal naar binnen. Als je wilt stofzuigen, zorg dan voor een afgedankt apparaat dat naderhand ook weg kan. En denk aan een bezem, veger en blik. Na de (ver)bouw(ing) is het toilet vaak nog nooit schoongemaakt. En misschien is de wc tijdens de bouw al wel flink gebruikt. Dus meenemen uit het vorige huis: emmer, doekjes, schoonmaakmid del. Vergeet geen rollen toiletpapier mee te nemen. En handdoeken om je handen na het wassen aan af te drogen. Daar begin je mee: een rondleiding en een bakkie. Zet een oude tuintafel met wat stoelen of krukjes neer. Zorg voor koffie, thee, suiker, melk en stroopwafels. En voor voldoende bekertjes om uit te drinken. Heb je luxepaarden aan het werk, denk dan misschien aan wat bolletjes met lekker beleg voor de lunch. Ga je lawaai maken? Vertel je nieuwe buren dat dan. Maak vrienden, geen vijanden. Dan het basisgereedschap. Zorg voor schroevendraaiers, een goede klauwhamer, sleutels en tangen. En elektrisch gereedschap zoals een boor-, zaag- en schuurmachine. Radio al klaargezet? Heb je jouw klushulpen flink laten werken en zweten? Hebben jullie lekker meegezongen met de radio? Gelachen en ook gescholden als het niet lukte? Het allerbelangrijkst is de afsluiting van de dag. Harde werkers moeten beloond worden, dan is alles goed: cheers! De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, BesteProduct.nl, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 81