Onrust onder Zeeuwse Muzikanten over voortbestaan 10 De Zeeuwse Muzikanten beleven moeilijke tijden. Het orkest, dat nu nog bij Stichting Arduin hoort, zit al maanden in onzekerheid over de repetitieruimte. Het tijdelijke oefenlokaal in Middelburg is behelpen. De mensen kijken uit naar de repetities. Ze halen er hun plezier uit Vrijwilliger Marja van Ast (l) helpt Ineke Bergman. fotos lex de meester CORNELLEKE BLOK Dertig paar ogen glim men als het orkest de eerste noten van Dro men zijn bedrog inzet. De Zeeuwse Muzi kanten bewegen mee met het lied van Marco Borsato. Sommigen swingen zo uitbundig dat ze even vergeten hun instrument te be spelen. Rob Penders, die voor dit nummer als zanger voor de groep staat, gaat helemaal op in de mu ziek. Hij zingt alsof zijn leven er van af hangt. Het is donderdagavond, de vaste repetitieavond van de Zeeuwse Muzikanten. Tegen half acht zit ten de ruim dertig verstandelijk beperkte muzikanten achter hun keyboard, of percussie-instru ment. Tussen hen in een tiental vrijwilligers: zij hebben elk een vast groepje orkestleden onder hun hoede. Gert de Keizer helpt zijn buurman Theo Gijs met het lezen van de kleurmuziek. Hij wijst de kleuren aan in de muziek- map, en geeft een signaal als hij de toetsen moet aanraken. ,,Groen, geel, blauw.fluistert De Keizer telkens. Op de bovenverdieping van Het Atelier in Middelburg, een dagbe stedingslocatie van Stichting Ar duin, zijn de tafels aan de kant ge schoven. De kantine is voor een paar uur omgedoopt tot repetitie ruimte. Het is behelpen, zeggen de vrijwilligers. De instrumenten en apparatuur moeten in de smalle goederenlift naar boven gebracht worden. Ook de mindervalide or kestleden gaan naar boven met de lift, die eigenlijk niet voor mensen bedoeld is. Elke week zijn de vrij willigers twee uur bezig om alle apparatuur en instrumenten klaar te zetten, en weer twee uur om al les af te breken. ,,De vrijwilligers zijn allemaal mensen op leeftijd: dit vergt veel van ze", zegt De Kei zer. ,,Maar we krijgen zoveel en thousiasme terug. Dat is onze drijfveer. De mensen kijken uit naar de repetities: ze halen er hun plezier en hun sociale contacten uit." Wekenlang konden de Zeeuwse muzikanten niet repeteren. Het orkest mocht geen gebruik meer maken van de voormalige oefen ruimte aan de Torenweg in Mid delburg. Na klachten van een om wonende over het geluid, moesten de repetities van de gemeente stoppen. Andere buren namen het op voor het orkest. Uiteindelijk ZATERDAG 13 APRIL 2019 PC 'Wij zijn beter dan de Jostiband'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58