Comments likes H Programmeur, tourmanager en Een kleuter van vier had dit kunnen voorspellen De aankondiging van zijn vertrek bij De Drvkkery, twee maanden geleden, maakte nogal wat los. Toch twijfelt Bart Gabriëlse (36) geen moment. Het is tijd voor nieuwe uitdagingen binnen de muziek. Hoog tijd. ,,Wat leuk is, hoeft niet eeuwig voort te duren." Wat leefde er afgelopen week op sociale media in Zeeland? Wat werd er geliket, wie werd geretweet en waarover gingen de commentaren? igenlijk, zegt hij, heeft hij het voor zijn doen lang volgehouden. Ruim acht jaar was Bart Gabriëlse, mu- ziekinkoper, - verkoper maar vooral I - vraagbaak bij De Drvkkery. ,,Ik had het erg goed naar mijn zin." Maar dat is geen re den om niet ook eens verder te kijken. ,,Ik heb bewondering voor mensen die heel hun leven bij één baas hebben gewerkt en dan bij hun ju bileum iets krijgen overhandigd. Ik denk niet dat dat mij gaat overkomen. Ik heb de behoefte om mezelf te blijven vernieuwen, andere men sen te ontmoeten en nieuwe dingen te leren." Zijn cv vormt daarvan het bewijs. Hoewel hij pas halverwege de dertig is, is het aantal banen en functies in de muziek talrijk. Gabriëlse was onder meer programmeur bij De Spot, Brogum, ZeelandJazz en - nog steeds - de Kloveniersdoe len, fungeerde als manager en boeker voor bands, organiseerde talloze concerten en had tussen 2006 en 2010 een platenzaak: Spin, op het Damplein in zijn woonplaats Middelburg. Nooit de behoefte gehad om Zeeland te verlaten? ,,Ik heb de mazzel gehad dat ik hier vrij snel werk vond. Daardoor was het makkelijker om in Zeeland te blijven. Bovendien heb ik altijd het gevoel gehad dat de grote stad niet bij mij paste, omdat ik wat nerveus word van al die prikkels en grote mensenmassa's. Ik gedij een stuk beter in Zeeland. Ook Domburg, waar ik ben opge groeid, vind ik erg druk in de zomer. Daarom wijk ik weleens uit naar Oostkapelle, ook al is dat als Domburger not done, maar het strand is onmisbaar in mijn leven." Heb je wel een opleiding gedaan buiten de provincie? ,,Na de middelbare school heb ik vijf of zes we ken geprobeerd te studeren: Small Business en Retail Management. Ik merkte al snel dat nog langer studeren voor mij geen optie was. Ik trok dat gewoon niet en werd er heel opstandig van. Discipline heb ik wel, maar het was vooral de belangstelling die ontbrak." Wist je wat je wél wilde? ,,Ik ben eerst gaan werken op een reclamebu reau. Dat ging me al beter af dan studeren, maar het bleek toch vooral computerwerk. Voor mu ziek had ik veel meer intrinsieke motivatie en enthousiasme. Daar kon ik echt mijn ei in kwijt. Bij ons thuis was er al veel muziek. Later, op de middelbare school, ontwikkelde ik mijn eigen smaak. Op de fiets tussen Domburg naar Mid delburg draaide ik altijd bandjes." In 2006, toen het downloadtijdperk aan brak, begon je je eigen platenzaak. Was dat geen grote gok? ,,Ik werkte bij De Waterput. Die stopte ermee en vroeg: wil jij het niet overnemen? Dat leek me heel tof. Bovendien wist ik hoe ik een goed on dernemingsplan moest schrijven. Ik ben vrij za kelijk en stap niet zomaar ergens in. Het is wel een stug klimaat voor fysieke muziek, maar vooral doordat ik vrij veel tweedehands verhan delde, ging het me redelijk goed af." Toch ben je na vier jaar gestopt. Waarom? ,,Ik werkte 60, 70 uur per week, hield er weinig aan over en kon geen investeringen doen. Dan word je een slaaf van je eigen winkel en dat wilde ik niet. Het was gewoon mooi geweest. Hoe gek het ook klinkt, het kostte me weinig moeite om er een punt achter te zetten. Ik heb er geen nacht slecht van geslapen." Ook latere projecten heb je steeds een be perkt aantal jaren gedaan. Bewust? ,,Voor mij hoeft iets wat leuk is, niet eeuwig voort te duren. Ik wil niet blijven hangen in oude sentimenten of wachten tot iets is doodge bloed. Of totdat je failliet of overwerkt bent. Je moet ruimte maken voor jezelf om aan nieuwe dingen te beginnen. Ik merk dat veel mensen dat in eerste instantie niet heel goed kunnen be- ZATERDAG 13 APRIL 2019 GO „Werkelijk schandalig. Moet eens iets gebeuren dan zitten ze als ratten in een val." Marita Nelis- Dieleman reageerde net als meer dan honderd andere Facebookers op de verkeerschaos rond het nieuwe hoofdkantoor van Dow in Terneuzen. Ze vraagt zich af of flexibele werktijden een op lossing zijn voor het probleem. ,,Of lekker thuis werken. Moet kunnen als je een kantoorbaan hebt." Ted van der Heul spreekt van klungelwerk: ,,Een kleuter van 4 jaar had dit kunnen voorspellen. Qua infrastructuur een misser van de eerste ca tegorie. Deze situatie is tekenend voor 2019. Te weinig visie en te veel halve oplossingen." Op het interview met voormalig pestslachtoffer Lucian de Nooijer (foto) uit Vlissingen, die bokskampioen werd in de Youth Fighting League, kwamen ook veel reacties binnen. Complimenten vooral, van bekenden maar ook wildvreemden. ,,Ik ken je niet maar ik ben supertrots op jou. Hoe jij je mannetje staat en hoe je je voor jezelf bent opgekomen", vindt Jolanda van Daele. En Diny van Kerkvoorde: „Letterlijk en figuurlijk een vechter. Knap dat jij je niet hebt laten afzeiken door pestkoppen met een tekortkoming." Dat de Zeeuwse brandweer trager bij branden arriveert dan gewenst, ligt volgens Sjaak Uitdenboogaard aan de politiek en burger. Op de site van de PZC schrijft hij: „Bezuinigen, bezuinigen, bezuinigen en dan vooral op de hoeveelheid ambtenaren. De burger vindt het prachtig (want ambtenaren zijn lui). Maar die burger vergeet dat een politieagent of brandweerman ook een ambtenaar is en de politiek gaat alleen maar voor het winnen van stemmen. Het aantal beroepsbrandweermannen daalt gestaag, uitrukposten worden minder maar de aanrijtijden langer. Missie geslaagd: minder ambtenaren, gefeliciteerd!" Ik wil mezelf blijven vernieuwen ROLF BOSBOOM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54