Afsluiten met een nieuwe promotie BARRY VAN DER HOOFT HSC'21 is de volgende tegenstander ZEELAND 15 Ruben Hollemans voelt dat 'schwung' van vorig seizoen terug is bij Goes. De volgende stap richting de play-offs moet morgen gezet worden. Goes Door het 1-1-gelijkspel vorige week tegen UNA gaat Goes nog altijd aan kop in de strijd om de derde peri ode. HSC'21 is morgen de volgende tegenstander. De club is weliswaar minder aansprekend, het belang van het duel is minstens even groot. ,,Het is één van de best voetbal lende ploegen uit de derde divisie'', stelt Ruben Hollemans. Het verschil tussen Goes en HSC'21 in de stand om de derde pe riode bedraagt slechts één punt. ,,Natuurlijk is HSC'21 een andere naam dan UNA'', bekent Holle mans. ,,Maar het belang van de wedstrijd is net zo groot als vorig weekend. We moeten minimaal hetzelfde niveau halen om een re sultaat te boeken.'' Beetje mazzel De aanvoerder merkt dat Goes in een vergelijkbare 'schwung' te rechtkomt als vorig seizoen. ,,Het begint te komen'', stelt hij. ,,We maken op cruciale momenten be langrijke doelpunten en af en toe hebben we ook een beetje mazzel gehad.'' Vorige week kreeg het elftal voor het eerst sinds weken een domper te verwerken. Een kwartier voor tijd kwam UNA op voorsprong. Met de snelheid voorin kunnen we wedstrijden ombuigen Hollemans blikt terug op een aantal maanden geleden. ,,Bij tegenslagen in de vorm van een tegendoelpunt ebde het vertrouwen weg dat er nog iets te halen viel.'' Tegen de nummer twee van de ranglijst bleef Goes echter rustig. ,,Op papier waren we de mindere, al had ik geen moment het idee dat we gingen verliezen.'' De midden velder schrijft de 'mentale ontwik keling' toe aan de resultaten van de afgelopen weken en de fitheid van de selectie. ,,Er is weer een gezonde concurrentiestrijd.'' Cruciaal Hollemans hoopt tegen HSC'21 een belangrijke slag te slaan. ,,Bij voet ballende ploegen ontstaat er vaak ruimte achter de verdediging. Daarmee speel je ons in de kaart. Onder John Karelse in de eerste klasse speelden we wekelijks op de counter. We kunnen makkelijk te rugvallen op dat systeem. Met de snelheid die we voorin hebben, kunnen we wedstrijden ombui gen.'' Na dit weekend telt de derde pe riode nog vijf duels. De ontmoeting met Hercules, die op paasmaandag 22 april wordt gespeeld, telt mee voor de tweede periode. ,,De ko mende drie wedstrijden zijn cruci aal. Daarna zijn voor veel elftallen de kaarten misschien al geschud. OSS'20 heeft al een periode gewon nen en HBS is dan misschien al ge radeerd.'' De aanvoerder ziet de kansen voor Goes met de week reëler wor den. ,,Alleen ADO'20 en OSS'20 staan boven ons'', aldus Hollemans. ,,Alle andere ploegen staan onder ons. Gezien het programma moet het op papier te doen zijn. Al is dat natuurlijk makkelijker gezegd dan gedaan.'' Column @Barryvdh9 Even dacht ik aan een grap, het was die dag tenslotte 1 april. Maar het nieuws dat Zeelandia Middelburg aan de laatste maanden als zondagclub bezig is, bleek gewoon te klop pen. De grootste vereniging van deze provincie behoort al jaren tot de Zeeuwse voetbalbolwer- ken op zondag, maar gaat nu ook overstag. Want voetballen op zondag, dat wordt - zeker boven de Westerschelde - moeilijker en moeilijker. Ik woon zelf in Zeeuws- Vlaanderen, waar het zondag voetbal altijd meer clubs heeft geteld dan het zaterdagvoetbal. Bij ons was de zondag altijd gere serveerd voor voetbal, vaak van 's ochtends vroeg tot ongeveer kwart voor zeven 's avonds. Dan verruilden we de kantine voor de auto, zodat we net op tijd thuis waren om Studio Sport te kijken. Maar tijden veranderen. De keuze van Zeelandia Mid delburg, zo las ik, is vooral inge geven door het feit dat het vanuit sportief en financieel oogpunt het beste is. Over dat sportieve aspect. Ik neem aan dat ook in het zaterdagvoetbal de eerste se lectie van Zeelandia Middelburg uit een speler of twintig zal be staan. Jongens die van zichzelf vinden dat ze talent hebben maar bij het eerste buiten de boot val len, zullen gewoon naar een an dere club vertrekken. Het gros wil namelijk in een eerste elftal spelen. Om de club geven ze vaak geen reet, hoe hard je ook je best doet om uit te stralen dat er zo'n lekkere familiaire sfeer hangt. Om een hoger niveau te halen Om de club geven ze vaak geen reet met het eerste elftal zou in het zondagvoetbal ook veel meer geld nodig zijn. Ik denk dat Zee- landia Middelburg dit seizoen een gooi had kunnen doen naar promotie naar de eerste klasse, als er iets constanter was gepres teerd. Het zit in deze tweede klasse namelijk héél dicht bij el kaar. Uit wat ik las en hoorde over de overstap, trok ik de conclusie dat Zeelandia Middelburg vanuit de vierde klasse zaterdag wel even een paar keer op rij denkt te promoveren. Beste beleidsbepa lers, dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Vraag het aan RCS en Walcheren, twee voormalige zondagclubs die maar niet uit die derde klasse zaterdag komen. Of aan De Noormannen, dat de tweede klasse bereikte maar het slechts één seizoen volhield. Ik hoop overigens voor Zeelandia Middelburg dat de club na de overstap snel naar de tweede klasse door weet te stromen. Dat levert veel leuke duels en derby's op. Om daarna nog één of meer dere stappen te zetten is overi gens ook gewoon meer geld no dig. Net als op zondag. Je moet ook een beetje geluk heb ben, doelt Van Renterghem op blessures en schorsingen van ploeggenoten. ,,Ik heb geduld moe ten hebben. En ik moet eerlijk toe geven dat ik het niet meer zag aan komen dat ik nog basisspeler ging worden. Misschien kan ik als inval ler nog eens belangrijk zijn, dacht ik, maar meer niet.'' In december maakte hij bekend na zeven jaar te vertrekken bij Hoek. Na de play offs, die hij hoopt af te sluiten met Ik heb ook lang niet gespeeld en heb vaak op mijn tanden moeten bijten promotie naar de tweede divisie, trekt hij de deur achter zich dicht. Nog maar een paar weken gele den vroeg hij aan trainer Hugo Van- denheede of hij met het tweede elf tal mee mocht doen. Zijn verzoek werd gehonoreerd. ,,lk had die avond een bruiloft en we speelden in Amsterdam'', legt Van Renter- ghem uit. ,,Dat zou voor mij krap worden. Ik wilde ook graag weer eens voetballen. Het eerste verloor die dag van Ajax, een week later moest ik tegen Jong Groningen in de rust invallen en scoorde ik. Daarna ben ik er niet meer uitge gaan.'' Hij is in vorm, weet hij, en voelt zich goed. Na de overwinning op VVOG klonken meteen weer gelui den dat hij alsnog moet blijven. ,,Dat gaat niet gebeuren. In decem ber heb ik het besluit genomen om te vertrekken. Ik heb ook lang niet gespeeld hè, en heb vaak op mijn tanden moeten bijten. Ik had er de brui aan kunnen geven, maar zo zit ik niet in elkaar. Het is tijd voor iets nieuws.'' Vanmiddag staat hij met Hoek te genover SJC, een stugge ploeg die eerder dit seizoen ternauwernood met 2-1 werd verslagen. ,,Dit is een wedstrijd die we móeten winnen. Na de zege op VVOG moeten we opnieuw drie punten pakken. En straks, in de nacompetitie, moeten we vlammen. Ik zal er dan vol voor gaan. Vorig jaar kwamen we in de nacompetitie tegen Ajax met 2-0 achter en wilde ik er per se in. We maakten de 1-2 en promoveerden. Dat wil ik nog eens meemaken.'' j\utohuis Terneuz, zaterdag 13 april 2019 PM Goes gaat vol voor een periodetitel Len Wolters Ruben Hollemans (links) in actie tegen Hercules. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN -Ruben Hollemans Overstao Met een assist en de winnende treffer was Thomas van Ren- terghem zaterdag tegen VVOG (2-1) weer belangrijk voor Hoek. De Belgische linkspoot moest nog niet zo lang geleden drie za terdagen op rij warmlopen zon der dat hij mocht invallen, maar Van Renterghem mag nooit wor den afgeschreven. ,,Als je fat soenlijk traint en conditioneel in orde blijft, dan krijg je altijd wel eens kans'', zegt hij. „Daar ben ik van overtuigd.'' Barry van der Hooft Hoek -Thomas van Renterghem Thomas van Renterghem (links) eerder dit seizoen in actie tegen FC Lisse. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43