ACHTERDESCHERMEN I 9 In het hart van Zierikzee staat een klein pand met daarvoor een knipperend stoplicht. In het raam is de tekst 't Kappertje gegraveerd en aan de muur hangt een bord met de tekst 'heb je tijd kappertje?' Vandaag nemen we een kijkje achter de schermen bij de kapperszaak van Nancy van Mourik (43) en Eline Schot (30). zaterdag 13 april 2019 Aan de buitenkant oogt het knus en van binnen is het huiselijk. Het stoplicht staat op oranje en dus mogen we naar bin nen. „We werken voornamelijk op afspraak maar mocht je langs lopen, en het stoplicht knippert groen of oranje, kom dan gezellig binnen", vertelt kapster Nancy. ,,Bij groen licht is er een plekje vrij tussendoor, is het oranje moet je even wachten, maar kun je nog diezelfde dag geknipt worden." Terwijl Nancy in de weer is met haar laatste klant die voor de '12-uur pauze' aan de beurt is, geeft kapster Eline antwoord op de vraag wat haar werk zo speciaal maakt. Tussen het geluid van föhnen van haren door zegt ze: „Iedere dag is bijzonder. Elke morgen dat ik binnen stap heb ik geen idee hoe de dag eruit zal zien. Welke mensen komen er? Welke ge sprekken zal ik voeren? Hoe zullen de behandelingen gaan? De afwisseling is het mooiste van dit beroep." Frummelen Al van jongs af aan droomden Nancy en Eline ervan om kapster te worden. ,,Als kind was ik al aan de haren van vriendinnen aan het frummelen", biecht Eline op. Beide kapsters zijn al meerdere jaren werkzaam in 't Kap pertje en sinds 2016 de eigenaren van de zaak. Een kapsalon van nog geen twintig vierkante meter, de twee da mes zouden niet anders wil len dan deze knusse werk plek. Nancy: „Misschien hebben we wel de kleinste kapperszaak van Zeeland, maar het geeft veel gezellig heid. De intieme uitstraling zorgt voor een huise lijke sfeer. Als wij drie wachtenden hebben en er worden drie klanten ge knipt is het bij ons bom vol." Psychologie Knus, gezellig en huise lijk, alle ingrediënten aan wezig voor goede gesprek ken. Eline: ,,Een kapper doet inderdaad meer dan alleen knippen en advie zen geven. Er komt ook een stukje psychologie om de hoek kijken. Sommige mensen storten heel hun hart bij je uit. Met vaste klanten bouw je een band op en je kunt ze soms helpen door een luis terend oor te bieden." Nancy herin- A nert zich een bijzonder gesprek met een klant die ze nog nooit gezien had. ,,Er stapte eens een meisje binnen en ze ging op de stoel zitten. Ze vertelde meteen dat ze haar ouders die dag wilde zeggen dat ze op vrouwen viel. Zoiets persoonlijks deel je alleen met een psycholoog, of een kap per." Geen kapsel of haarcoupe is de dames te gek en ook de haarkleur van beide kapsters is elke keer een verrassing. ,,We experimen teren graag", zeggen ze in koor. ,,De ene keer blond, een andere keer rood, dan weer zwart. Als het stoplicht buiten op groen staat, kan het binnen zomaar rood kleuren." GO Bij groen is er een plekje vrij Hans Puik Kapster Eline Schot neemt het haar van een klant onder handen. T Nancy van Mourik runt samen met Eline kapperszaak 't Kappertje in Zierikzee. foto-s dirk-jan gjeltema 's iV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37