Platform voor, door en over Middelburg(ers) 7 Analyse A Niet omdat het aantal boekingen tegenvalt. Wel omdat er een kans bestaat dat eige naren van tientallen minicampings over zes weken ho ren dat ze geen 25 standplaatsen maar slechts 15 mogen aanbieden. Jaren geleden mochten zo'n zes tig Veerse minicampings van 15 naar 25 standplaatsen uitbreiden. Niet De Heksenketel. Want dat be drijf voldeed volgens de gemeente niet aan de voorwaarden. Eigena resse Lydia van Leeuwen vecht met juridische steun van haar broer Bram al jaren de Veerse kampeerverordening aan, omdat ook zij 25 standplaatsen wil ex ploiteren. In maart 2018 boekte ze succes. De Raad van State bepaalde dat de uitbreiding van 15 naar 25 niet door de beugel kan en vernietigde het besluit. De gemeente repa reerde het in vliegende vaart door de 59 minicampings, zonder for mele procedure, toch toestem ming te geven voor het aanbieden van 25 standplaatsen. Vreemd Tijdens de rechtszaak afgelopen woensdag bleek dat de rechters de Veerse oplossing heel vreemd vin den. De kans dat deze juridisch niet door de beugel kan, is dan ook groot. Als dat inderdaad zo is, zit de gemeente met een fiks pro bleem. Dan moet Veere midden in het toeristenseizoen optreden te gen alle minicampings die nu 25 eenheden hebben. Een slechtere reclame voor Veere als recreatie gemeente is niet denkbaar. Boven dien wordt Veere dan zeker gecon fronteerd met financiële claims van gedupeerde ondernemers die ervan uit gingen dat ze aan alle ei sen voldeden. De gemeentelijke juristen stel den dat er niet alleen gekeken De kans bestaat dat Veere moet optreden tegen alle minicampings die nu 25 standplaatsen hebben moet worden naar de kampeerver- ordening. Maar ook naar het nieuwste bestemmingsplan. Daar door is er volgens hen een dubbele waarborg, waardoor de 59 mini- campings rustig voort kunnen gaan met het exploiteren van 25 standplaatsen. Dat argument werd tijdens de zitting door de rechters openlijk in twijfel getrokken. Opvallend genoeg had de ge meente woensdag kunnen voor komen dat de rechters over zes weken een oordeel uitspreken dat mogelijk negatief uitpakt. Die kans greep ze niet. Volgens Lydia van Leeuwen stelde haar broer tij dens een schorsing voor de rechts zaak in te trekken mits zij dit jaar 25 eenheden mag aanbieden. Vol gens haar gingen de juristen van de gemeente niet akkoord. De rechtszaak ging vervolgens voort, waarbij steeds duidelijker werd dat de rechters heel kritisch staan tegenover het Veerse beleid. Over zes weken zal blijken wat de con sequenties zijn voor de gemeente. Het platform is deze week gelan ceerd door Stichting Welzijn Mid delburg. Het is een project van SWM, in samenwerking met de ge meente en de wijk- en dorpsraden. Op Middelburgers.nl maken zij hun nieuws en activiteiten bekend. Door alle inwoners te laten weten wat er in de gemeente gebeurt, wordt geprobeerd mensen te ver binden. Een andere manier om voor ver binding te zorgen is de online bu renhulp die in het platform is opge nomen: Middelburgertjes. Daar kunnen mensen vragen en oproe- pen plaatsen en hulp aanbieden. De basis van Middelburgers.nl is de sociale netwerkkaart. Die bevat ongeveer vijfhonderd instellingen, bedrijven, vrijwilligersorganisaties en burgerinitiatieven. Die hebben allemaal een eigen profielpagina. De deelnemers aan die netwerk- kaart kunnen de komende maan den ook initiatieven aanmelden en beoordelen. Zo moet een 'sociale handdruk' ontstaan, die laat zien hoe sociaal Middelburg is. Middelburgers.nl is ook actief op de sociale media, zoals Facebook en Instagram. uitvaartzor Eenvoud in stijl Jannie Ruitenburg - den Ouden Karin Wouters - Kleinepier www.compassieuitvaartzorg.nl Minicamping De Heksenketel met op de achtergrond Lydia en Bram van Leeuwen. foto lex de meester zaterdag 13 april 2019 Veers kampeerbeleid, 'n heksenketel? Het zijn spannende weken voor de Veerse minicam- pings door een rechtszaak over standplaatsen. Veere is een van de belangrijkste re creatiegemeenten van Zee land. Toeristen waren vorig jaar goed voor zo'n vijf mil joen overnachtingen. Of dat dit jaar weer wordt gehaald, is maar de vraag. Emile Calon Domburg Maurits Sep Middelburg Ontmoetingsplek, bindmiddel, (klusjes)prikbord, burenhulp. Het nieuwe digitale platform Middelburgers.nl wil het alle maal zijn. 0118-563209 Melsesweg 1 4374 NG Zoutelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35