Dit zijn de negen finalisten voor de vrijwilligersprijs van Middelburg 6 Ruiters kunnen boete krijgen 'Houd hond op het strand nog gewoon aan de lijn' Inwoners van Veere storen zich flink aan paardenpoep op de fiets en voetpaden. Een paar jaar geleden bleek dat dit zeer hoog scoorde op de lijst van 'kleine ergernissen'. Of ficieel moeten ruiters de poep op ruimen. Maar uit een notitie van het dagelijks bestuur van Veere blijkt dat ze dat nauwelijks doen. Zeker bijmaneges ligt er volop stront op voet- en fietspaden. Dat is volgens het college niet al leen onsmakelijk, maar ook nog eens gevaarlijk voor vooral fietsers. In de notitie staat ook dat het tegen gaan van paardenpoep op de open bare weg landelijk een groot pro bleem is. ,,Een echte oplossing is er eigenlijk niet." Zo is het volgens het college niet mogelijk om solitaire paarden een poepzak te laten dra gen. Dat kan alleen bij gespannen paarden. Ruiters mogen volgens de ver keersregels niet rij den op de voet en fiets paden. Dat doen ze wel, omdat dat voor hen veel veiliger is dan rijden op de rijbaan. Officieel moeten ruiters de poep opruimen. Maar dat doen ze nauwelijks Veere grijpt dit gedrag aan in de hoop iets te kunnen doen aan de paardenpoep die ruiters maar laten liggen. Waarschuwen De controleurs krijgen opdracht om alle ruiters die rijden op de voet- en fietspaden eerst te waar schuwen. Als ze daar niets van aan trekken, kunnen de ruiters worden bekeurd. Daardoor hoopt en verwacht het college dat ze in het vervolg kiezen voor routes waar ze wel mogen rij den en geen ergernis veroorzaken als de dieren poepen en de berijders de stront niet opruimen. René Hoonhorst Vlissingen De gemeenteraad van Vlissin gen nam donderdagavond unaniem een motie aan waarin staat vastgelegd dat honden op de regelmatig onderlopende stranden de hele dag los mo gen lopen. Maar of die motie wordt uitgevoerd, zoals velen tijdens en na de gemeenteraad dachten, wordt eerst onder zocht. ,,Het college laat onderzoe ken of er geen belemmeringen zijn om de motie uit te voeren. Het sluit ook aan bij het onder zoek naar geschikte honden- renplaatsen, maar is dus nog geen geldend beleid", meldde een woordvoerster gisteren. Hondenrenplaats De raad droeg B en W op voor het eind van het jaar met een voorstel voor hondenrenplaat- sen te komen. De woordvoer ster verwacht niet dat het zo lang duurt voor bekend wordt of de motie wel of niet wordt uitgevoerd. Desondanks durfde ze nog niet te voorspellen wan neer duidelijk is of honden al dan niet het hele jaar door vrij mogen rondrennen op de twee rotsachtige strandjes. De prijzen worden uitgereikt in drie categorieën en voor elke groep heeft een jury drie finalisten uitge kozen. Bij de jonge vrijwilligers tot 23 jaar is Ina de Ridder door de jury geselecteerd. Zij is al acht jaar actief voor korfbalvereniging TOP en de kerk. Anderd van den Bosse is be halve mantelzorger ook vrijwilliger voor het Rode Kruis en de Studen tendesk Zeeland. Ashanti Kuijer is de jongste finalist maar zij is al wel een betrouwbare en belangrijke kracht voor speeltuin het Meiveld in Middelburg. In de categorie organisaties zijn de finalisten: Kinderboerderij De Klepperhoeve, Repair Café Middel burg en de Luisterlijn. Bij de indivi duele vrijwilligers (vanaf 24 jaar) zijn Michelle Baas (39, Nieuw- en Sint Joosland), Rianne Tolhoek (53, Middelburg) en Henk Goudzwaard (61, Middelburg) door de jury geko zen uit de vele nominaties. Baas is al bijna 25 jaar de drijfveer achter vele activiteiten in Nieuw en Sint Joosland. Tolhoek spant zich in voor Stichting Vakanties Minima Walcheren, is gastvrouw bij Grand Café Willem en Hof van Buren en chauffeur bij de Samen op Stap bus. Goudzwaard is actief bij Kledingbank Zeeland, Manteling, Stadsklooster Simpelhuys, SVRZ, Sant'Egidio België, de Vredesweek, Nacht van de Vluchteling en Vluchtelingenwerk. Het publiek kan van 1 tot en met 8 juni stemmen om per categorie een winnaar te kiezen. De uitrei king van de Lange Jan Awards - een initiatief van Stichting Welzijn Middelburg - is op 13 juni. Uitgebreidere beschrijvingen van de negen finalisten zijn te lezen op pzc.nl. kindcentrum IN DE REGIO Giordano Bruno Crescendo Lentemarkt Tangarine MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 13 april 2019 WA Geen paard op fietspad Veere is het beu dat ruiters het vertikken paardenpoep op te ruimen. Om het probleem op te lossen, gaan controleurs van de gemeente bekeuringen geven aan ruiters die op de voet- en fietspaden rijden. Op die manier hoopt het dagelijks bestuur van de gemeente dat de ruiters voortaan alleen nog gebruik zul len maken van de ruiterpaden. Emile Calon Domburg Baasjes moeten op de strand jes bij de Punt en de Oranje molen aan de Vlissingse groene boulevard hun hond voorlopig nog aan de lijn hou den. Ze zijn 21, 19 en 13 jaar, maar doen al jaren vrijwilligerswerk. Ina, Anderd en Ashanti maken kans op een Lange Jan Award, de vrijwilligersprijs van Middel burg. Maurits Sep Middelburg MIDDELBURG Filosofisch Café Middelburg houdt vandaag een café over Giordano Bruno in het Zeeuws Museum café. Joyce Pijnen burg geeft de lezing 'Een filosofie voor een nieuwe wereld'. Filosoof Giordano Bruno werd in 1600 ter dood veroor deeld, omdat hij stellig verkondigde dat de zon in het midden van de kos mos stond en het universum oneindig zou zijn. De lezing begint om 15.30 uur. Entree is 3 euro, studenten betalen 2 euro. Aanmelden via filocafemiddelburg @gmail.com. OOSTKAPELLE Brassband Cres cendo treedt van avond op in Oost- kapelle. Belangstel lenden zijn om 19.30 uur welkom in de Halve Maan in Oostkapelle. MIDDELBURG SVRZ locatie 't Gasthuis houdt van daag een lente markt. Er zijn kraampjes met Zeeuwse produc ten, planten, siera den, brocante en rommelmarktspul len. Belangstellen den zijn van 10.30 tot 16.00 uur wel kom in 't Gasthuis in Middelburg. MIDDELBURG Vandaag vieren on afhankelijke platen zaken wereldwijd Record Store Day. Op de platenafde- ling van boekhandel de Drvkkery in Mid delburg treden The Avonden (13.00 13.30 uur) en Tan- garine (14.30-15.00 uur) op. Toegang is vrij. SLOOP \\V VLISSINGEN Het kantoor annex woonhuis van de voorma lige wasserij Edelweis in Vlissingen lag gistermiddag plat. De sloop creëert een doorsteek van de Paul Krugerstraat naar de nieuwe Scheldewijk. Dit pad wordt straks omgevormd tot fietsverbinding tussen die wijk en Baskensburg. De voorbe reidingen voor de bouw van huizen in de nieuwe buurten Broederband (huurwoningen) en De Vesting (koopwoningen) lopen gestaag door. In de loop van dit jaar moeten de eerste bouwactiviteiten op de lap grond tussen Willem Ruys- en Paul Krugerstraat te zien zijn. foto lex de meester KOUDEKERKE Het Blauwe Hof, 10.00-16.00 uur: Boeken- en Brocantemarkt (ook zondag) MIDDELBURG Schepenenlaan en zijstraten, 10.00-16.00 uur: Voorjaarsmarkt; Gasthuis, 14.30-16.00 uur: Alzheimer- café; Vergulde Baars, 20.00 uur: De Freesias; Middelburgs Minitheater, 20.00 uur: Winter bloemen; Wijkcentrum Het Palet, 20.00 uur: Dansavond; De Kruitmolen, 20.30 uur: Hol landse avond NIEUW- EN SINT JOOSLAND Dorpshuis, 19.30 uur: Concert Muziekvereniging O.N.D.A. OOST-SOUBURG De Zwaan, 20.00 uur: 'Geen dag spijt'; Historische Kerk, 20.00 uur: Concert Zeeuws Byzantijns Koor Srétenieje RITTHEM Korfbalvereniging Atlas, 08.30-12.30 uur: Brik Brak Curiosamarkt VEERE Parkeerplaats Natuur- camping Het Veersche Gat, 14.00 uur: Paaswandeling VLISSINGEN Walstraat en Scheldeplein, 08.00-15.00 uur: Versmarkt; Parkeerplaats Ma chinefabriek, 09.30 uur: Rond leidingen over het Schelde- kwartier; Ter Reede, 14.00 uur: Optreden Quatre-Mainsgroep Zeeland WESTKAPELLE WoZoCo De Kreek, 14.30-16.30 uur: Optre den Reginald Peene WEST-SOUBURG Marnixkerk, 09.30-15.00 uur: Rommel markt MIDDELBURG Griffioenpad 1, 13.00-15.00 uur: Open Tennisclub MLTC; Koudekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Leger des Heils, 16.00 uur: Feestmiddag voor kinderen RITTHEM Fort Rammekens, 10.30 uur: Bernese Friends Worldwide Walk; VLISSINGEN Pakhuizen Mu- ZEEum, 11.30-12.30 uur: Con cert Mosa Trio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34