Tape houdt turnploeg op de been op de EK Stybar, Van Aert, Kristoff of net als vorig jaar Sagan? 23 hebben we de verkenning in de regen gedaan. Dat was niet te doen. Dan is het gewoon: wie als eerste op de eer ste strook is, wint de koers." En Ramon Sinkeldam (Groupama- FDJ, 16de in 2016) heeft een specifiek verzoek aan de weergoden: regen die ophoudt op het moment dat de ren ners langskomen. ,,Ik zou het liefst natte omstandigheden hebben, maar wel met droog weer. Ik presteer niet goed in de regen, maar ik vind natte kasseien wel gaaf voor een keer", blikt Sinkeldam vooruit. En dan nu over naar het weerbericht... Voor Roubaix en omstreken zijn de voorspellingen van de verschillende weerstations eensluidend als het over de dag van morgen gaat. Nul millimeter neerslag, nauwelijks een wolkje aan de lucht en slechts een heel matig briesje uit het noordoos ten. Het lijkt er dus op dat het weer zal zijn, zoals vorig jaar en de vijftien jaar daarvoor toen het peloton van Compiègne naar Roubaix raasde: droog. Net als de afgelopen dagen trouwens. De kasseien liggen er ook nu weer droog bij, net als de graskan ten. Geen nattigheid. Geen plassen op de weg. Geen glibberige kasseien, geen zompige graskanten, geen mod der. Dat wordt weer stofhappen in 'De Hel'. FAVORIETEN De twaalfde plaats van Casimir Schmidt (23) in de Europese meer kampfinale betekent een opsteker voor de turner én voor bondscoach Bram van Bokhoven. Teamsucces in het turnen staat of valt met goede meerkampers. De olympische droom van wijlen bondscoach Mitch Fenner kreeg pas gestalte na de doorbraak van alleskunners Bart Deurloo en Casimir Schmidt op de WK van 2013 in Antwerpen. Tot die tijd timmerden Yuri van Gelder, Epke Zonderland en Jeffrey Wam mes individueel aan de weg, als team stelde Oranje weinig voor. Schmidt gaf de nationale ploeg een belangrijk zetje richting Brazi lië. De turner van Pax uit Hoofd dorp beleefde de grootste ontgoo cheling in zijn carrière toen de gymnastiekbond de tickets voor Rio de Janeiro verdeelde. Ringen- specialist Van Gelder en het opko mende allroundtalent Frank Rijken werden in de roerige turnzomer van 2016 wel een olympische erva ring rijker. Een nieuwe olympische ronde biedt nieuwe kansen voor Schmidt. ,,Onder druk levert -ie. Dat moeten we hebben'', toonde Van Bokhoven zich gisteren opgetogen in de cata comben van de Netto Arena in Szczecin. Lichtpuntjes zijn deze week spaarzaam voor de mannen- coach op de EK in Polen. Epke Zon derland kan morgenmiddag nog wel voor een feestelijke afsluiting zorgen in de rekstokfinale. Het is nog zes maanden tot het uur U. In oktober moeten de man nen van Van Bokhoven er staan op de WK in Stuttgart, willen ze voor de tweede keer in de historie een olympisch teamticket bemachti gen. De EK-ploeg lijkt met tape en verband aan elkaar te hangen. Van Bokhoven maakt zich voor lopig geen zorgen. ,,Ik doe niet zo snel dramatisch. Ben je geblesseerd als je 82 punten turnt, zoals Casimir hier doet? Epke heeft al anderhalf jaar last van die elleboog. In mijn beleving is iedereen fit.'' Pijntjes horen er volgens hem bij. BASKENLAND Oomen niet meer van start UITSLAGEN Promotie voor ijshockeysters Twee leiders na eerste dag zaterdag 13 april 2019 GO ROUBAIX Niemand steekt er dit voorjaar bovenuit. Dus dé topfavoriet in Pa- rijs-Roubaix is eigenlijk niet aan te wijzen. Toch een top 5. IZdenek Stybar Won al de Om loop en E3. De {g^JC Tsjech moet met "X Bob Jungels, Yves Lampaert, Kasper Asgreen en Philippe Gilbert de zege voor Quick-Step binnenhalen. 2 Wout Van Aert De crosser koerst in elke klassieker alsof hij al jaren op de weg rondrijdt. De Belg is de kasseienparel van Jumbo- Visma. 3 Greg Van Avermaet Heel het seizoen sterk, maar nog niets ge wonnen. De Belg zal vooraan te vinden zijn. Maar of de win naar van 2017 het tij ook weet te keren? 4 Alexander Kristoff Groot en beres terk. Een geknipt lijf voor 'Roubaix'. Gek genoeg heeft hij een rijkere geschiedenis in de Ronde van Vlaanderen. 5 Peter Sagan Won vorig jaar 'Roubaix'. Maar dit voorjaar is de Slowaakse superster 'één van de velen'. Maakte zich in de Ronde van Vlaan deren kwaad om de sterk rijdende Sebastian Lange- veld die logisch afstopwerk deed voor ploeggenoot en latere winnaar Alberto Bet- tiol. De Nederlandse turners beleven een flets EK. Een plaats in de middenmoot van de meerkamp finale springt er dan al uit. Marcel Luyckx Szczecin Casimir Schmidt werd 12de in de meerkampfinale. foto anp Sam Oomen (23) is gisteren niet gestart in de vijfde etappe van de Ronde van Baskenland. De ren ner van Team Sun web is niet fit en wil zich voorbereiden op de komende koersen. Mogelijk is dat de Ronde van Italië, waar hij dan kopman Tom Du- moulin moet bij staan. Sunweb zoekt een vervanger voor de geblesseerde Wilco Kelderman. Golf Mannen. Eerste dag Masters Au gusta: DeChambeau (VS) 66, Koepka (VS) 66, 3. Mickelson (VS) 67, 4. Johnson (vs) 68, Poulter (Eng) 68, 6. Aphibarnrat (Thai) 69, Kisner (VS) 69, Rahm (Spa) 69, Harding (ZAf) 69, Scott (Aus) 69. Tennis Mannen. Marrakech. Kwarftinale: Paire (Fra)- Munar (Spa) 6-1 ,6-3, Simon (Fra,4) - Daniel (Jap) 6-4, 7-5, Andujar (Spa) - Vesely (Tsj) walk-over Andujar. Dames: Lugano: Kwartfinale: Swiatek (Pol) - Lapko (WRu,8) 4-6, 6-4, 6-1, Ferro (Fra) - Vögele (Zwi) 7-5 ,7-6, Hercog (Slo) - Koe- dermetova (Rus) 6-4, 6-1. Dames: Bogoto: Achtste finales: Osorio (Col) - Ahn (VS) 6-4, 6-7, 6-3, Aisimova (VS,6) - Lepchenko (VS) 6-4, 6-4, Maia (Bra) - Schmiedlova (Slw,4) 7-6, 7-, Sorri- bes (Spa,7) - Bogdan (Roe) 6-4, 4-6, 6-4, Zidansek (Slo,5) - Sachia Vickery 6-2, 6-0, Arruabarrena (Spa,11) - Paolini (Ita) 7-6, 6-1, PEKING De Nederlandse ijs hockeysters dwon gen op het WK in Peking promotie af naar divisie 1A. Oranje won in China in de afsluitende wedstrijd met 2-0 van Polen. Savine Wielenga was tref zeker. AUGUSTA Twee Amerikaanse golfers delen de koppositie na de eerste ronde van de Masters. Brooks Koepka en Bryson DeChambeau no teerden 66 slagen, zes onder par op de Augusta National in de staat Georgia. Routinier Phil Mic- kelson kwam binnen in 67 slagen, één achter de leiders. Wereldranglijstaan voerder Dustin Johnson is vierde. Sharma (Aus) - Linette (Pol,8) 6-4, 6-3, Er- rani (Ita) - Schoofs (Ned) 6-2, 6-1. Wielrennen Mannen. Ronde van Bas kenland, vijfde etappe (149,8 kilometer): 1. Buchmann (Dui) 3.44.14, 2. Izagirre (Spa) 1.08, 3. Adam Yates (GB) z.t, 4. Fuglsang (Den) z.t, 5. Pogacar (Slo) Emi 1.24, 6. Martin (Ier) z.t, 7. Landa (Spa) 1.50, 8. Hamilton (Aus) 2.04, 9. Schachmann (Dui) z.t, 10. Konrad (Oos). Klassement: 1. Buchmann (Dui) 16.23.30, 2. Izagirre (Spa) 0.54, 3. Schachmann (Dui) 1.04, 4. Martin (Ier) 1.32, 5. Fuglsang (Den) z.t, 6. Konrad (Oos) 1.55. Mannen. Omloop van de Sarthe, vierde etappe (183,3 kilometer): 1. Vendrame (Ita), 2. Ledanois (Fra), 3. Combaud (Fra), 4. Janssens (Bel), 5. Van der Poel (Ned), 9. Riesebeek (Ned). Eindklassement: 1. Gougeard (Fra), 2. Pacher (Fra), 3. Riese beek (Ned).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23