II is het motto voor 'jager' PSV 19 Feyenoord is opstapje naar meer, alleen op welke termijn is nog de vraag f02ɣˣ: enoord niet. Dat zijn naam voort durend valt om problemen die waar dan ook zijn ontstaan bij Feyenoord op te lossen, is een feit. Kuyt glimlacht er om. ,,Als er ie mand uit de keuken weggaat, valt mijn naam ook'', lacht hij. ,,Daar kan ik niets aan doen.'' Hij heeft het zelf afgedwongen met zijn glorieuze terugkeer als speler. De KNVB-beker en de landstitel met Kuyt als hoofdrol speler, het zorgde voor een regel- rechte heiligverklaring bij het Le gioen. ,,Of dat nog iets met hem doet?'', zegt Stanley Brard, halver wege dit seizoen teruggekeerd als hoofd opleidingen van Feyenoord. ,,Dirk blijft altijd rustig, de focus en zijn energie gaan volledig naar het team dat hij nu traint.'' Dat doet hij niet alleen. Op dins dag wemelt het van de voormalig profs op het veld naast Kuyt. Ar nold Scholten, Uli van Gobbel en voormalig keeper Oscar Moens ondersteunen, naast mentor Cor Adriaanse. ,,Dirk slaagt er in een grote begeleidingsstaf te mana gen'', zegt Brard. ,,Hij ontwikkelt zich op deze manier. En hij ont wikkelt de spelers.'' Vraag directeur De Jong naar Feyenoord onder 19 jaar en de Ha genaar begint te glinsteren over de prachtige lichting die de Rotter dammers bij elkaar hebben verza meld. In de kampioenscompetitie staan de Rotterdammers derde met vijf punten minder dan kop loper AZ. Maar die ploeg speelde één wedstrijd minder en de Alk- maarders komen vandaag op be zoek op Varkenoord. „Resultaat is belangrijk, maar niet het allerbe langrijkste. Dirk en zijn staf moe ten jongens klaarstomen voor het eerste elftal, dat is het uitgangs punt'', zegt Brard. Kuyt kreeg gaandeweg het sei zoen vier spelers van Jong Feyen- oord bij zijn selectie, omdat die selectie midden in het seizoen werd ontbonden. De Katwijker die in Noordwijk is gaan wonen, wil graag verantwoordelijkheid dra gen. Als hoofdtrainer van het vlag genschip van de jeugd. Zo ontwik kelt hij zich het beste, zegt hij zelf. Energie De antwoorden over zijn eigen toekomst lijken wel gevonden. Liever op het veld in plaats van achter een bureau als technisch di recteur. Misschien in de toekomst een dubbelfunctie zoals Rafa Be- nitez het ooit bij Liverpool deed. „Trainen geeft me op dit moment toch de meeste energie'', zegt hij. ,,De ambitie om nu technisch di recteur te worden, heb ik niet.'' Dirk blijft altijd rustig, de focus en energie gaan volledig naar het team dat hij nu traint ,,Ik heb drie jaar uitgetrokken om me te ontwikkelen'', zegt hij later op weg naar de kleedkamer. Dat laatste jaar begint komende zomer. Van zijn dertien medecur sisten is Kevin Hofland al officieus hoofdtrainer bij Fortuna Sittard. Willem Weijs (NAC) en Rogier Meijer (NEC) zijn al doorgescho ven naar het assistentschap. ,,Het wordt een druk jaar, maar het moet te doen zijn'', zegt Kuyt. Brard is het met hem eens. ,,Als Dirk niet in Rotterdam is omdat hij stage moet lopen bij een bui tenlandse topclub, vangen we dat op. Daar is al over nagedacht. Ge woon goed plannen.'' Zoals Kuyt zijn terugkeer als speler goed plande. Zijn zegereeks uitstip pelde. En zoals hij ooit Feyenoord onder zijn hoede zal nemen al min of meer gepland is. Al geniet hij zelf van de tijdelijke radiostilte en de luwte. ,,En je weet toch nooit hoe het loopt in de voetballerij.'' dan Jorrit Hendrix op de bank. Érick Gutierrez zou ook kunnen, al lijkt de Mexicaan in de pikorde ver gezakt. Mogelijk zoekt Van Bommel het in een basisplaats voor Donyell Malen. Die heeft een uitstekend doelpuntengemiddelde in de speel tijd die hij krijgt. Maar dat is vrijwel altijd als invaller in de tweede helft. Eerst winnen. En natuurlijk willen we dat de uitslag zo hoog mogelijk is. Wat niet kan, is een soort extra stormram in de basis brengen, type Britse spits zonder voortanden. Met Luuk de Jong heeft de vaste num mer 9 van PSV al het profiel van een pinchhitter. Daar zit 'm de verras sing dus niet. Malen in de spits en De Jong erachter moet het in dat ge val worden. Zoals eerder trouwens gebeurde in de uitwedstrijd tegen De Graafschap op de Vijverberg. Voordeel Interessant is ook het psychologi sche aspect. PSV speelt deze hele maand april vrijwel steeds achter Ajax aan. Dat kan nu een voordeel zijn, omdat je precies weet hoeveel de concurrent heeft gescoord. Al leen kan de moed ook in de schoe- nen zinken als Ajax vanavond thuis Excelsior inmaakt en PSV ineens pak 'm beet 15 goals achter staat. Zoiets maakte het Nederlands elftal recent mee, in 2017. In de bus op weg naar het stadion in Wit- Rusland kregen ze mee hoe con current Zweden Luxemburg ver pulverde in de WK-kwalificatie- reeks: 8-0. ,,Die monsterscore legde een deken over onze wedstrijd,'' zeiden de Oranjespelers later na de zege van 'slechts' 3-1. Van Bommel won zelf als international ook dik van een voetbaldwerg. ,,Maakten we er 11 tegen San Marino. Verschil in doelsaldo kün je in één wedstrijd goedmaken, dat komt vaker voor. Waarmee ik niet wil zeggen dat De Graafschap San Marino is.'' zaterdag 13 april 2019 me nu de meeste energie' - Stanley Brard - PSV-coach Mark van Bommel PSV'er Donyell Malen loopt juichend weg na een doelpunt. Mis schien doet Mark van Bommel een beroep op hem. foto bsr/soccrat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19