Cantando zingt in Middelburg Te weinig inbreng bij visie Marconigebied vsw» 6 Campingeigenaar: Ik weet van niks HAARWERKEN Er komen absoluut geen arbeidsmigranten op camping Den Inkel. Volgens eigenaar Booij is er geen sprake van dat hij zijn camping verkoopt voor dit soort initiatieven. IS f§ 1 i" 1 Kruiningen ,,Dat is helemaal van de baan'', laat Booij weten. ,,Wij draaien gewoon op dezelfde voet door. Dat gaat hartstikke goed. Ik verkoop het ab soluut niet op deze manier. Er zijn verder ook helemaal geen onder handelingen over geweest.'' Booij reageert op een eerder be richt in deze krant van twee maan den geleden. Daarin stond dat Jan de Jager uit Yerseke plannen had om een deel van de camping te ge bruiken voor tijdelijke huisvesting van 150 tot 200 arbeidsmigranten. Daarbij wou de potentiële nieuwe eigenaar investeren in de moderni sering van de camping, onder meer door een grote nieuwe binnen- en buitenspeeltuin te bouwen. Betreurenswaardig ,,Dat is een heel betreurenswaardig bericht geweest'', zegt Booij. ,,Ik heb hier indertijd wel een meneer De Jager op bezoek gehad. Maar dat ging in principe alleen over de cam ping met speeltuin. Er is helemaal nooit over gepraat dat er 200 Polen, Roemenen en weet ik wat allemaal bij zouden komen. Dat is een tweede idee van hun geweest. Daar zijn ze mee naar de gemeente ge gaan en daar is iets over uitgelekt.'' Booij zegt flink last te hebben van die berichtgeving: ,,Daar heb ik al behoorlijke tikken van gehad, ja. Ik heb huilende vrouwen aan de lijn gehad. Mijn vaste klanten klagen steen en been. Twee mensen heb ben hun chalet te koop gezet. Ze spreken mij er allemaal op aan, maar ik weet helemaal van niks. En iedereen vraagt ernaar, hè. Want het staat op Facebook en als je op Google zoekt, komt dat bericht ook gelijk naar boven. Het brengt mij enorme schade aan." Volgens Booij is er wel nog een tweede contact geweest, met een onderhandelaar van De Jager. ,,In de eerste bespreking is ook helemaal niet gesproken over een park er naast. Later bij die onderhandelaar kwam wel dat park naar voren. Maar daar is helemaal nooit een toezegging over gedaan.'' Uitbreidingsplannen De verkoop van de camping aan De Jager gaat dus niet door volgens Booij. Dat wil niet zeggen dat hij de camping nooit van de hand zou doen. ,,Misschien als er iemand komt die het op dezelfde manier wil voortzetten. Maar we hebben nu nog uitbreidingsplannen. En daar ga ik dan eerder mee verder dan met de plannen die de ge meente in dit geval heeft laten uit lekken.'' Over de gemeente Reimerswaal is Booij in dit geval sowieso niet zo te spreken: ,,Ze hebben ook hele maal geen contact meer met ons ge zocht. Dat is toch ook raar?'' MIDDELBURG Het Bevelands vrouwenensemble Cantando zingt morgen, Palmzondag, in de Koor kerk in Middelburg. Cantando brengt het Stabat Ma ter van de Italiaanse componist Gi ovanni Battista Pergolesi (1710 1736) ten gehore. In het Stabat Mater wordt de kruisiging van Christus bezongen, gezien door de ogen van Maria, de moeder. Cantando staat onder leiding van Willy Feijtel-Bout. Begeleiding op piano: Edu de Goffau. Dominee Ineke de Feijter houdt een korte in leiding. Aanvang: 10.00 uur. Collecte bij de uitgang. Kapsalon de Jonge Goes Omwonenden en ondernemers zijn niet genoeg betrokken geweest bij het maken van een gebiedsvisie voor het Marconigebied in Goes. Dat zegt de voltallige oppositie in Goes. Op initiatief van de PvdA hebben de zes partijen schriftelijke vragen gesteld aan het college. Ze willen weten of het klopt dat de gemeente vóór het opstellen van de concept visie alleen met partijen als Lidl en Jumbo heeft gesproken en dat om wonenden en andere ondernemers pas daarna zijn uitgenodigd voor een inloopavond. Als dat zo is, vin den de oppositiefracties dat er een nieuwe start moet worden gemaakt. Tijdens de genoemde inloop avond bleek dat er veel gaat veran deren in het Marconigebied (de woonboulevard). Zo verdwijnt het beruchte slingerfietspad. Lidl bouwt een nieuwe supermarkt op de plek van de voormalige Gamma en Jumbo wil flink uitbreiden. Die laatste supermarkt krijgt wellicht een nieuw parkeerterrein op de plek van de vervallen Renault-garage. Nieuwe weg Tegen het spoor aan wordt een nieuwe weg aangelegd, zodat het doorgaande verkeer niet meer door de Marconistraat en de Edisonstraat hoeft te rijden. IN DE REGIO Kunst speuren Denise Jannah Concert Mozart MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 13 april 2019 BE 'Den Inkel krijgt geen migranten' Willem Adriaansens Eigenaar Booij van cam ping Den Inkel spreekt een eerder bericht tegen: ,,Er is nooit een toezegging ge daan.'' archieffoto joeri wisse Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl Rob Paardekam HEINKENSZAND In de gemeente Borsele vindt dit weekend voor het 23e jaar de open atelierroute in de Zak van Zuid-Beve land plaats. Tussen 11.00 en 17.00 uur zijn er op 15 ver schillende locaties diverse kunstdisci plines te bezichti gen. Voor alle loca ties: kunstspeure- nindezak.nl. REIMERSWAAL Denise Jannah staat vandaag in Podium Reimers- waal met een ver- tolking van The Queen of Gospel. Zij zal met een se lectie van de be kendste nummers een eerbetoon brengen aan de meest invloedrijke gospelzangeres, Mahalia Jackson. Het optreden begint om 20.00 uur in Po dium Reimerswaal. Kaarten kosten 17,50 euro per stuk. Zie podiumreimers- waal.nl. KLOETINGE Het Hollands Man nen Ensemble en het Amazing Grace Choir treden van daag op tijdens het korenconcert in de Geerteskerk in Kloetinge. Belang stellenden zijn om 19.30 uur welkom. Kaarten kosten 12,50 euro, kinde ren tot en met 13 jaar betalen 5 euro. Kaarten zijn te koop via classical- musicevents.nl of op de dag zelf aan de kassa in de kerk. YERSEKE Muziekvereniging Mozart treedt van daag om 19.30 uur op in MFC Tehaere, Moerplein in Yer- seke. Kaarten zijn te bestellen via mozartyerseke.nl. SABELWACHT GOES Jeroen Adriaanse en Dineke Bart ontvingen giste ren een bijzonder eerbetoon toen ze, na de voltrekking van hun huwelijk, weer naar buiten kwamen bij het stadhuis aan de Grote Markt in Goes. Jeroen is luchtmobiel militair. Zes van zijn collega's vormden op de Markt een zogeheten sabel- wacht voor het bruidspaar. Jeroen uit 's-Gravenpolder (26) en Dineke uit Yerseke (23) nemen nu ze zijn getrouwd hun intrek in hun grondig verbouwde woning in 's-Gravenpolder. De bijzondere erewacht trok veel bekijks. foto marcelle davidse BAARLAND Maartenskerk, 20.00 uur: Concert Windbroke GOES Grote markt, 09.00 16.00 uur: Weekmarkt; Vre- deskerk, 09.30-15.00 uur: Open les ETS-bijbelcursus; Bi bliotheek, 13.00-15.30 uur: Co- derDojo voor kinderen tussen 7 en 12 jaar; Theater De Mythe, 14.00 en 19.30 uur: Op treden Balletstudio Free 'Es cape Room'; De Pit, 19.30 uur: Hollandse feestavond voor mensen met een verstande lijke beperking 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN Heer Hendrikhuis, 10.00-12.00 uur: Vogelbeurs KRUININGEN Boerderij aan Hogenakkerweg 25, 08.30 11.00 uur: Grootste biologi sche groentemarkt van Zee land LEWEDORP PKN-Kerk, 11.00 16.00 uur: Kunsttentoonstel ling Lewedorpse kunstenaars NISSE Dorpsplein, 14.00-19.00 uur: KGB Festival met tevens opening nieuwe tent voor kin derkamp Borsele THOLEN Oude Stadhuis, 20.15 uur: Optreden violiste Elise Besemer en pianist Laurens de Man WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt WOLPHAARTSDIJK Nicolaus- kerk, 20.00 uur: The Passion Wolphaartsdijk YERSEKE Havendijk 12, 09.30 16.00 uur: Evenement 'Healthy Yerseke' ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur: Bluescon cert Juke Joints GOES Inloophuis Oase, 11.00 12.00 uur: Kinderclub Schat zoekers voor kinderen van 4 13 jaar; Theater De Mythe, 14.00 uur: Optreden Balletstu dio Free 'Escape Room' HEINKENSZAND 't Kunstuus en diverse locaties, 11.00-17.00 uur: 'Kunstspeuren'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 148