2. Ga proefkamperen 3. Google Maps is je vriend, maar verlies de realiteit niet uit het oog In etappes is er een levendige markt voor tweede hands kampeerspullen. Handig voor de aanschaf, maar ook voor de verkoop van je spullen als het experiment op een misluk king uitloopt. Tip: Zie het als een gezonde verslaving om avonden te scrollen door recensiesites. De zoektocht naar een compromis tussen portemonnee-, fiets- en vakantiecomfort is bijna wetenschap. Wil je met je partner onder één deken slapen, koop dan een dekenmodel slaapzak van een kilo in plaats van twee ultralichte van 300 gram. Wil je kunnen staan in je tent, kies dan voor een exemplaar van 8 in plaats van 2 kilo en ver deel het gewicht van de tent over de fietsen. Hoe weet je of al die investeringen het waard zijn? Ga op proefvakantie, zodat je weet hoe je fietsen met tientallen kilo's extra gewicht ervaart. Standaardkampeer- spullen als dikke matjes, warme slaapzak ken en een katoenen tentje zijn niet ge schikt op de fiets. Het maakt fietsen zwaar, ook in de eerste versnelling. Overweeg een georganiseerde fietsvakan tie, waarbij je bagage in een busje naar de volgende bestemming wordt gebracht, terwijl jij met je gezin fietst. Of skip de camping en fiets van hotel naar hotel, of regel accommodatie via Airbnb. Wij kozen voor vrijheid, voor zelf beslui ten of en wanneer je verder trekt en waar je slaapt. Dan zit je weliswaar vast aan vijf fietstassen op de ene fiets, vier tassen op de andere en drie op de aanhangfiets, maar ook dan kun je comfortabel kamperen. Ultralichtgewicht kampeerspullen zijn volop verkrijgbaar. Nadat we onze uitrusting hadden verza meld en op proefvakantie waren geweest, stippelde ik een fietsreis uit van drie weken naar Parijs en vervolgens Bretagne, met campings en al. De route voerde langs vijf rivieren. Als je langs rivierbeddingen fietst bespaar je klimwerk, zo had ik begrepen. De ervaren vakantiefietser aan wie ik 40 Reizen Verrassing Het eiland Rügen jfi het noOgden van Duttsfandtloet bjnatropisch aan. Etappe 1: Deventer-Berlijn (5 uur per trein) Etappe 2: Berlijn-Wandlitz Etappe 3: Wandlitz- Schorfheide Etappe 4: Schorfheide- Angermünde Etappe 5: Angermünde- Warnitz Etappe 6: Warnitz-Greifswald (1,5 uur per trein) Etappe 7: Greifswald- Schaprode (eiland Rügen) Etappe 8: Schaprode-Lohme (Rügen) Etappe 9: Lohme-Bergen auf Rügen Etappe 10: Bergen auf Rügen-Deventer (8 uur per trein) Liever een andere route? Stich ting Europafietsers tipt voor families de EuroVelo-route 15, langs de Rijn. De Vennbahnrad- weg door de Ardennen en de Kattengattleden langs de kust van Zweden krijgen goede re censies van fietsende families.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 136