'Die hoezen zijn vaak kunstwerkjes, waarop je je als artiest kunt uitleven' 'Flops kunnen heel interessant zijn ,,Mijn liefde voor vinyl is ontstaan toen ik een jaar of 14, 15 was. Samen met een vriendin besloot ik platen te gaan kopen. Het was indertijd een nogal excentrieke hobby; er waren maar weinig klasgeno ten die interesse hadden in mijn liefhebberij. Dat ik voor vinyl koos is ook een beetje te danken aan de overbuurman waar ik babysitte. Hij had een grote platencollectie. Ik zag meteen de charme en heb op de vrijmarkt in Rotterdam, waar ik ben op gegroeid, mijn eerste platenspeler gekocht. Als tiener struinde ik platenzaken door heel Ne derland af. Vooral de 50 cent-bakken hadden mijn aandacht. Daar zit veel rommel in, maar je kunt er ook pareltjes vinden. In de platenzaken praatte ik veel met oudere mensen over muziek. Later ben ik ook in platenzaken gaan werken, eerst in Concerto, nu in Bordello A Parigi. Ik merk dat sommige ou dere platenkopers, als ze advies willen hebben, het niet aan mij vragen. 'Dat jonge meisje zal wel niets weten.' Dat is dus een misverstand. Ik mag dan wel jong zijn en vrouw, misschien atypisch in de vinyl- wereld, maar ik weet heel veel over muziek en vind het geweldig om klanten te adviseren. Als ik zelf op zoek ga naar platen, zoek ik niet heel gericht. In een platenzaak scan ik dan ook alle bak ken. Als je ongericht door de bakken bladert, kun je op dingen stuiten waarvan je het bestaan niet wist. Ik let op labels en producers, en heb extra aandacht voor muziek die niet binnen de grenzen van de genres passen. Ik heb een paar prachtige, onbekende platen van artiesten als Eurythmics en Inxs gevon den. Indertijd hopeloos geflopt, maar ik vind het mooi. Ik ben dol op commerciële mislukkingen, die zijn vaak het interessantst.'' 20 Deux Filles - Silence Wisdom (1982) ,,Dit album zou zijn gemaakt door twee meisjes die elkaar ontmoetten op be devaart in Lourdes en kort daarna hun moeders verloren. Prachtig verhaal, maar uiteindelijk bleek de plaat van twee mannen uit Zuid-Londen. Het is evengoed een mys terieus, intrigerend album vol collage- muziek.'' Miles Davis - Get Up With It (1974) ,,Bijzonder album dat Miles Davis maakte in de tijd dat hij aan de drugs zat en gewond raakte bij een auto-ongeluk. Abstract, spiritueel en psychedelisch.'' Adrian Sherwood - Never Trust A Hippy (2003) ,,Ik ben dol op reg gae en dubreggae, en Sherwood is een grootmeester in het genre. De plaat klinkt als een soort soundtrack van Londen. Je hoort er de culturele smelt kroes in terug.'' Verzamelaar Josephine Kuipers (21) is klaar met de Mode Academie en werkt in platenzaak Bordello A Parigi in Amsterdam. Ze woont met vier be vriende muziekliefhebbers in een met vinyl overla den huurwoning nabij station Amsterdam-Amstel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 116