NYNKEDEJONG En we noemen onze dochter... Amersfoort! F MID SEASON 99 €349* ca v.a.€399 6 ,n All inclusive al vanaf Hotel Baia Alléén te boeken op Sunweb.nl Column Ik heb een fotoalbum gevuld met dezelfde soort foto's. De kinderen gehuld in trainings pakken. Mijn ouders allebei met een enorme rugzak op de rug, ge vuld met gesmeerde broodjes, pauzekoeken en pakjes appelsap. En maar wéér naar het Noorder dierenpark in Emmen, dat gekke dierenpark met z'n zweterige vlin dertuin, waar we zeker één keer per jaar kwamen. Kneuterig was het. Goed te belopen. Ze hadden er alles, maar toch was het niet groot. Over dat laatste gegeven denk je als kind niet te veel na. Nu ik ouder ben, heb ik naast vliegschaamte en zonschaamte ook een milde vorm van dierenhok- schaamte; zodra ik door een dierentuin loop waar de tij gers enkel lepeltje-lepeltje kunnen liggen en de pin- guins één rots hebben om op samen te klitten, voel ik grote gêne. Dit is te klein om aangenaam te zijn. Het Noorderdierenpark had ook last van dierenhok- schaamte en liet een totaal nieuw park aan de rand van Em- men bouwen, waarin de dieren de ruimte hebben om rond te banje ren. De naam veranderde in Wild- lands en hoewel het nu dus aan alle moderne standaarden voldoet, blijven de mensen weg. Vorig jaar draaide het park 8 miljoen verlies, meldde dagblad Trouw. Eén van de redenen: de dieren hebben zo veel ruimte dat ze zich soms helemaal niet laten zien. Een dikke middel vinger naar de bezoekers, die voor 30 euro toegang verwachten dat ze alle dieren te zien krijgen. Het is een dunne lijn waarop die rentuinen balanceren. Het dieren welzijn staat voorop, maar de klant is koning. En wanneer is de klant tevreden? Moeten wij niet leren dat, wanneer je de dieren een iets gerieflijker leven wilt geven, dat betekent dat jij soms teleurgesteld wordt? Twee jaar geleden was ik in een groots opgezet dierenpark in de Ardennen, waar ons bij de in gang op het hart werd gedrukt dat de dieren zich soms verstopten. We wisten dus waar we aan be gonnen. De drie bruine beren die er woonden, hadden die dag wei nig zin. We zagen er eentje, die zat te mokken achter een struik. Des alniettemin was het een prachtige middag. Alles is veel voor wie niet veel verwacht. Het dierenwelzijn staat voorop, maar de klant is koning Toen Dauda Thullah zijn pasge boren dochter kwam aangeven bij de afdeling Burgerzaken en haar roepnaam 'Amersfoort' ken baar maakte, durfde de ambte naar in kwestie daar niet zomaar gehoor aan te geven. ,,Ze ging naar boven, om te overleggen met haar baas. Ik moest wel 25 minuten wachten op de beslis sing.'' De goedkeuring kwam. Opmerkelijk is de naamkeuze wel. Toch kenden Dauda en echt genote Kadiatu, afkomstig uit het door een burgeroorlog ver scheurde Sierra Leone, geen en kele twijfel. Ze zijn de gemeente Amersfoort onnoemelijk dank baar voor de gastvrije ontvangst. ,,Daarom zal onze kleine konin gin tot aan haar dood 'Lady Amersfoort' zijn.'' Ze kregen in 2008 een eenge zinswoning toegewezen in Lien- dert. In de armen van haar trotse broer Alpha (18) ondergaat het meisje, dat voluit Haja Memhawa Amersfoort heet, de drukte rond haar persoontje stoïcijns. Hoewel Amersfoort nog geen vier weken oud is, heeft ze al een volwassen coupe. Zijn haar ouders niet bang dat het kind straks zal worden gepest met haar afwijkende naam? Dauda glimlacht. ,,Nee. Onze in tenties zijn positief. We spreken onze diepe waardering uit voor de almachtige God die haar heeft geschonken.'' Haar geboorte is in zekere zin ook wel een godswonder. Het echtpaar kreeg tot nu toe alleen maar zonen, zes in totaal. ,,Toen ik zwanger was, werd ik op mijn fiets aangereden door een auto'', vertelt Kadiatu. ,,In het zieken huis zeiden ze 'gelukkig is alles goed met uw meisje'. Ik riep: 'een meisje?!' Hier in Amersfoort zou den we eindelijk een dochter krijgen. Ik was zó blij!'' Hotel Delta Beach Resort Hotel Glamour Resort Spa Hotel Telatiye Resort per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen "n /fPV vrijdag 12 april 2019 GO @nynke Wildlands Op de vlucht voor het oorlogs geweld in Sierra Leone kreeg het gezin Thullah een warm welkom in Amersfoort. Daar zijn ze de stad oneindig dank baar voor, zó dankbaar dat ze hun dochtertje de naam Amersfoort gaven. Wichard Maassen Amersfoort Dauda en Kadiatu met dochter Amersfoort. Sunweb SALE ersoon ULTRA ALL INCLUSIVE Turkije - Egeïsche kust Bodrum - Gündogan Privéstrand Uitgebreide animatie Mooie, rustige omgeving Mei per persoon Juni v.a. €449* 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen -• ALL INCLUSIVE Turkije - Egeïsche kust - Bodrum - Yalikavak InclusiefTurkse lekkernijen Zwemplateau aan een prachtige baai Veel sportfaciliteiten Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Side Het strand op loopafstand of met gratis shuttlebus Ruime tuin Stijlvolle kamers Vanaf ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya Privéstrand Minidub voor de kinderen Kleinschalig hotel Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen *Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: J*?, ANVR SGR thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6