16 ZEELAND Café d'Anvers in Antwerpen sluit na dertig wilde jaren de deuren. De nachtclub in de hoerenbuurt draait al jaren minder. En: ,,De Belgische overheid werkt ook niet mee." Café d'Anvers in Antwerpen was dertig jaar lang een icoon in de uitgaanswereld en populair onder West Brabanders. Vorige week werd be kendgemaakt dat de club haar deuren sluit. Een nachtclub elke week vol krijgen is tegenwoordig een lastige klus, vertelt assistent-manager Tommy de Mulder. ,,De Belgische overheid werkt ook niet mee. Er wordt heel streng gecontroleerd en er worden boetes gegeven alsof het niks is. Van constructief samenwerken was geen sprake." De laatste jaren ging het al minder met de discotheek. Daarom pro beerde de Nederlandse eigenaar, Pim de Rhoodes, er een megabordeel met 61 kamers van te maken. Dat verzoek werd afgewezen. ,,Elke vijfjaar krijg je controle over de vloer die je ver gunning opnieuw moet toekennen. Het kan dus zomaar meteen voorbij zijn", vertelde hij vorig jaar. In de ja ren trokken er veel Nederlanders naar Antwerpen om daar een nachtje los te gaan in de club. ,,Waaronder opvallend veel Brabanders", vertelt De Mulder. Voor de een is het al 20 jaar geleden dat ze er regelmatig kwamen om te dansen tot in de vroege uurtjes, voor een ander was het de droom om er als dj te mogen draaien. Eén ding is zeker: Veel West Brabanders hebben mooie herinne ringen aan de Antwerpse club in het Schipperskwartier. Een geweldig ex cuus om in de beruchte wijk te ko men zonder dat je tegen je vriendin moest liegen dat je daar geweest was. Onder alias Johnny Camaro vertelt de 34-jarige Oudenbosschenaar over zijn wilde tijden in d'Anvers. ,,Het was een club met goede dj's en knet- terharde feestjes. Op vrijdag of zater dag liep ik eerst een rondje langs de ramen om een vrouwtje uit te zoe ken. Na een goede wip kocht ik een xtc-pilletje of een lijntje coke bij een van de dames om vervolgens keihard te gaan in Café d'Anvers; het hart van de hoerenbuurt en een icoon in de dj-wereld." Danielle van Dijk (47) uit Etten- Leur heeft andere herinneringen aan de club. ,,Ik heb mooie herinneringen aan Café d'Anvers. Op zaterdagavond deden mijn beste vriendin en ik er uren over om er tiptop uit te zien. We pakten de laatste trein naar Antwer pen, aten een hapje bij de Quick en wandelden daarna naar d'Anvers, waar we de hele nacht dansten tot het buiten licht werd. We liepen naar het station en haalden een broodje smos dat we op de trappen van het station opaten. Rond een uurtje of acht namen we de trein naar Brabant. Vaak zaten we dan, compleet uitge put en in ons uitgaanstenue, tussen de dagjesmensen", vertelt de Etten- Leurse. Een gemoedelijke club met een fijne sfeer. Zo kijkt Martijn van Turn hout (38) uit Roosendaal terug op zijn avonden bij d'Anvers. ,,Al was het overduidelijk dat ze weinig erva ring hadden met grote artiesten en de drommen mensen die daar op af kwamen, met als gevolg ellenlange rijen bij de toiletten, chaos bij de gar derobe en flinke wachttijden bij de bar. Bij minder bekende dj's was het minder druk, dan kwam de ware kracht van de club naar boven; het fijne publiek dat wilde genieten van de muziek, het goede geluidssysteem en de ontspannen sfeer in de zaal. Dat was voor mij typisch d'Anvers." Zo ervoer Jeffrey Scheffers (35) uit Bergen op Zoom het ook. Zijn eerste bezoek aan de Antwerpse club was zeventien jaar geleden. Hij was met een verkocht. ,,Ik zat in Antwerpen op school en iedereen had het over Café d'Anvers. Na mijn eerste bezoek was ik meteen verliefd op deze club. Authentiek, sfeervol en bijzondere mensen om je heen. Je kon tot in de vroege uurtjes losgaan. Ik besloot dat ik er een keer wilde draaien als dj. Uiteindelijk heb ik er vijf keer ge draaid, waarbij ik vele fans uit Bergen op Zoom meenam." Ik was meteen verliefd op deze club vrijdag 12 april 2019 Sandra Moerland Antwerpen Uit je dak gaan tot in de kleine uurtjes in Café d'Anvers, dat kan voor het laatst op 26 en 27 april. FOTO'S STIJN VANDERDEELEN Veel West-Brabanders hebben mooie herinneringen aan Café d'Anvers. Nog één keer als vanouds feesten in d'Anvers? Dat kan op 26 en 27 april tijdens 'Closing Part 1' en 'The Grand Final.' - Jeffrey Scheffers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 63