D i Led-lampen veroveren Tholen 'Doe iets aan slecht leesbare letters' Moeraseik favoriet in Kamper foeliestraat telnMIi- Enquête voor tweede supermarkt Yerseke 7 RAADHUISPLEIN WETHOUDER Zeven huizen op 'Kavel Nonnekes' 'S-GRAVENPOLDER Geen Ja panse Zelkova, ook geen Noorse Esdoorn, maar een Moeraseik. Een boom die in het najaar prachtig verkleurd van groen naar rood. Dat hebben de be woners van de Kamperfoelie straat in 's-Gravenpolder geko zen als nieuwe boom in hun straat. ,,Eenenzeventig procent van de mensen die hebben gerea geerd koos deze boom", zegt wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele. Het was voor het eerst dat bewoners van een straat in Borsele door mid del van een enquête konden meepraten over de keuze van de beplanting. Ze hebben een drietal bomen voorgelegd ge kregen en ook drie soorten on derbeplanting. Daar is de keuze gevallen op leliegras. Een groenblijver die in de zomer paars/blauw bloeit. Respons Witkam is tevreden over de respons en de manier waarom inwoners betrokken zijn bij de keuze voor nieuwe beplanting. ,,Dan gaan we vaker doen.'' De beplanting in de Kamper foeliestraat moest vernieuwd omdat een deel van de be staande kastanjes al door ziekte was geveld en de andere bomen waren inmiddels te slecht om nog te kunnen her stellen. xvy Om die lampen één op één te kun nen vervangen, moeten ook de ar- maturen aangepast worden. 'Nor male' armaturen gaan 20 tot 25 jaar mee, zegt Richard van de Bunt van uitvoerend bedrijf Saled. ,,Maar sommige in de gemeente zijn pas tien jaar oud. Wat doe je dan als je wilt verduurzamen? Je kunt ze weghalen, maar dat zou kapitaal vernietiging zijn. Of ombouwen zodat ze geschikt zijn voor ledver lichting." Tholen koos voor dat laatste. Ze verwacht de investeringskosten in ongeveer vier jaar terugverdiend te hebben. Bijna de helft van het 'lampenbestand' op Tholen wordt vervangen. ,,Een deel is al voorzien van ledarmaturen. Anderen zijn juist te oud en worden geheel ver nieuwd", legt Van de Bunt uit. Volgens hem hebben ook de gemeenten Goes, Borsele, Noord- Beveland, en Schouwen-Duive- land soortgelijke plannen. Normaal duurt het aanpassen van een straatlantaarn een kwar- tiertje, schat aannemer Nijkamp in. De komende drie maanden zul len ze in alle kernen van de ge meente bezig zijn. De verlichting buiten de bebouwde kom hoort daar niet bij, omdat die wegen niet in beheer zijn bij de gemeente. De nieuwe lampen zijn stuk voor stuk goed voor 50.000 bran- duren. Omgerekend tien tot twaalf jaar, zegt Van de Bunt. ,,Tegen de tijd dat de lamp op is, is de arma tuur dus ook afgeschreven." Het gaat om een herhaalde op roep. Het Bondenberaad Groot Goes, waarin de gezamenlijke ou derenbonden samen optrekken, heeft een klein jaar geleden al een keer een brief naar de gemeente ge stuurd waarin de genoemde pro blemen werden beschreven. Het lettertype van de gemeentelijke in formatierubriek in de Bevelandse Bode - waarin onder meer vergun ningaanvragen worden vermeld - zou veel te klein zijn voor veel ou deren. Bovendien worden teksten vaak in lichtgekleurde inkt afge drukt, zo stellen de bonden. Dat laatste probleem signaleren ze ook in het blad Samenspel, dat een paar keer per jaar huis-aan- huis wordt verspreid door de ge- Teksten worden vaak in lichtgekleurde inkt afgedrukt meente. 'Daarin staan ook vaak teksten met witte of grijze letters op een lichtgekleurde onder grond'', valt te lezen in de brief. ,,En sommige koppen boven de ar tikelen zijn in een zodanig lichte kleur en weinig robuuste omvang uitgevoerd dat ze voor mensen met een verminderd zicht niet ofmoei- lijk te ontcijferen zijn. Dat is jam mer.'' In een onlangs verstuurde brief zegt het Bondenberaad nooit een reactie te hebben gekregen op het schrijven van 2018. Daarom roept ze gemeente nu opnieuw op om in haar gedrukte publicaties rekening te houden met het feit dat veel ou deren in meer of mindere mate slechtziend zijn. De brief staat op de lijst van ingekomen stukken voor de raadsvergadering van vol gende week donderdag. De dorpsraad in Yerseke is een handtekeningenactie begonnen voor een tweede supermarkt in het dorp. De enquête is deze week huis-aan-huis verspreid. Omdat de dorpsraad van mening is dat één supermarkt met een win keloppervlak van 842 vierkante meter te weinig is, wordt nu een enquête rondgestuurd in het dorp. Volgens dit schrijven is er in Yer- seke, waar bijna 7000 mensen wo nen, plaats voor zeker 1800 vier kante meter aan winkelruimte. De dorpsraad spreekt ook al een voorkeur uit voor de locatie van de tweede supermarkt: de Molenpol der. De precieze locatie wordt op het enquêteformulier niet ge noemd. De lijst kan tot 1 mei worden on dertekend en ingeleverd. Daarna wil de dorpsraad er mee naar de ge meente Reimerswaal. I Weekend Parijs 1 in het voorjaar 1 vertrek zal juni v a 109 Dagtocht Delft Scheveningen Keukenhof wo 24-4, do 2-5 €43," 3-daagse reis Engeland met bezoek Londen en Chatham vertrek ma 26 aug v.a.€299,~ Musical Mamma Mia! za20-4&za18-5 €98,- Musical The Lion King Diverse data v.a. 69,50 Libelle Zomerweek Maastricht za 1-6, vr 19-7, wo 25-9 36,- Zomerse dagtocht met buffetcruise GOES De zogeheten 'Kavel Non- nekes' in Goes-West gaat toch worden bebouwd. Makelaardij Timmerman krijgt van de ge meente toestemming om er ze ven levensloopbestendige huizen te bouwen. De kavel maakte ooit onderdeel uit van het grootscheepse her structureringsplan dat woning corporatie RWS uitvoert in de wijk. Maar in 2011 besloot de cor poratie wat minder hooi op de vork te nemen en her en der in Goes wat projecten af te stoten. Bebouwing van de Kavel Nonne- kes aan de J.P. Coenstraat was er daar toen één van. vrijdag 12 april 2019 BE 200 KG Op het Raadhuisplein in Oud-Vossemeer werd de eerste led-lamp vervangen door wethouder Jan Harmsen. i oio marii ki m„ni i m„ki r Ruim 2300 lampen van straat verlichting op Tholen worden de komende maanden vervangen door led-lampen. Wethouder Jan Harmsen verving donder dag symbolisch de eerste lamp in Oud-Vossemeer. Michiel Bouwman Oud-Vossemeer Veel ouderen in Goes kunnen de teksten in het gemeente blad Samenspel en de gemeen telijke informatierubriek in de Bevelandse Bode niet lezen. Dat zeggen de ouderenbonden. Ze vragen de gemeente hier iets aan te doen. Rob Paardekam Goes Willem Adriaansens Yerseke Verzorgde dag met bezoek aan de stad van Delfts blauw en boulevard van Scheveningen di 16 april €74,- Beleef de sfeer van begin jaren '70 met het flower power thema! Optie: bezoek aan de Call the Midwife tour Een komisch liefdesverhaal met de hits van ABBA Na 18jaar nog altijd één van de populairste musicals ter wereld Hét vriendinnenfeest van deze zomer! do 23-5, za 25-5, ma 27-5 Inclusief ticket €48,- (alleen vervoer 34,-) Een geliefde winkelstad met een historisch centrum Inclusief bezoek Zilvermuseum en cruise over de Linge WO 26 juni €79,- Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl AAlu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60