'Hallo allemaal' zegt het carillon na een week stilte l WëIS 6 Stadsraad en inwoners ontwikkelen visie Voetgangers worden de baas in Brouwershaven. Met een andere inrichting van Markt en Haven en de invoering van een zomer- en winterregime voor parkeren krijgen voetgangers de ruimte. Althans volgens de visie die Stadsraad en inwoners samen ontwikkelen. Brouwershaven Punt van zorg voor Brouwenaren: kan ik, als deze visie écht wordt uit gevoerd, nog wel parkeren in de buurt van mijn huis? Kom je als gast naar Brouwershaven, dan is het de bedoeling dat je je auto op het parkeerterrein bij de ijsbaan of jachthaven zet. Het hele gebied tus sen Muralt en Tonnenmagazijn wordt een 15-kilometerzone. Je mag er nog wel in met de auto, maar je kunt er alleen maar kort parkeren. Langs de gevels aan de Markt komt een stoep van een me- tertje of drie breed, met daarnaast een strook waar plek is voor terras sen en winkeluitstallingen. Dan pas volgt de rijbaan, waar voor zowel vracht- als luxeverkeer éénrich tingsverkeer wordt ingesteld. Blauwe zone Die terrasstrook zou 's winters eventueel als parkeerstrook in ge bruik kunnen worden genomen. Maar voor de zomermaanden wordt gedacht aan het instellen van een blauwe zone. Voor de bewoners zelf moeten dan wel alternatieve parkeerplaatsen worden gezocht. De visie-ontwikkelaars hebben al wel wat plekjes op het oog maar omdat het (deels) om particuliere grond gaat, blijven die vooralsnog onbenoemd. Verschillende bewo- ners gaven eerder deze week aan er weinig voor te voelen hun auto een eind van hun huis af te moeten par keren. Dat deden zij tijdens een openbare bijeenkomst die aan de visie was gewijd. Werkateliers Of dit plan er echt komt, op welke manier precies en wanneer is nu nog niet bekend. Via zogenaamde werkateliers brainstormen inwo ners over de herinrichting van Markt en Haven. Dat gebeurt op initiatief van de Stadsraad Brou wershaven. Na elk werkatelier wor den suggesties en ideeën verwerkt in een visie. Pieter van Loon van Buro Hol landschap zette woensdag de laat ste versie uiteen. De bedoeling is de visie voor 1 juli bij de gemeente aan te bieden, zodat de plannen in de volgende begrotingsronde kunnen worden meegenomen. Dat geeft geen garantie dat er geld voor wordt uitgetrokken, aldus stadsraadvoor zitter Hanno Canters. ,,Maar niks doen, betekent dat er ook niks ge beurt." Markt en Haven samen moeten een aangenaam verblijfsgebied worden. Dat zou kunnen beteke nen dat de muziektent verdwijnt of verkast naar bijvoorbeeld jachtha ven of het gras bij de Grote Kerk. Op de kop van de haven zijn tredes be dacht. De fietsenrekken moeten daar weg, zodat je vrij uitzicht hebt over de haven. Marcel Modde Zierikzee Het euvel werd mogelijk veroor zaakt door kortsluiting in een stop contact. Stadsbeiaardier Janno den Engelsman vermoedt dat het com putersysteem daardoor van slag is geraakt. Het carillon wordt aange stuurd door dat kastje (de Apollo II), wat normaal gesproken overdag op ieder half en heel uur voor een vrolijk deuntje zorgt. Ook de uur slag is voorgeprogrammeerd. De stadsbeiaardier komt iedere donderdag naar Zierikzee om live te spelen en wist het systeem met wat geluk na een paar drukken op de knoppen van de Apollo II weer aan de praat te krijgen. Even voor half elf klonk toepasselijk 'Hallo al lemaal, wat fijn dat je er bent', het themanummer uit de populaire te levisieserie De Luizenmoeder. Ook de uurslag liet stipt op tijd elf keer weer van zich horen. Zo werd de stilte over Zierikzee doorbroken. Veel torens staan op afstand in verbinding met de klokkengieterij en fabriek van torenuurwerken Eijsbouts in Asten, die ook het ca rillon van Zierikzee onder z'n hoede heeft. Eenvoudige storingen in het systeem kunnen zo direct worden gesignaleerd en vaak snel worden verholpen. De gemeente Schouwen-Duiveland heeft geen abonnement op die service afgeslo- ten. Den Engelsman is vooral ver antwoordelijk voor de artistieke in put in het systeem. Een aantal keer per jaar sluit hij zijn laptop aan op de Apollo II om een nieuw reper toire in te voeren. In deze periode is dat een mix van vrolijke deuntjes en paasliederen. IN DE REGIO Concert Breukhoven en Majchrzak Boekenmarkt Bloesemtocht MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 12 april 2019 SD Voetganger krijgt de ruimte in Brouw Esme Soesman De Markt in Brouwersha ven. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Het carillon in het Zierikzeese Stadhuismuseum doet het weer. Het klokkenspel liet een week lang niets van zich horen door een storing in de computeraan sturing. Kijk op de site bij /video Carillon van Zierikzee Stadsbeiaardier Janno den Engelsman. RENESSE Muziekvereniging Luctor et Emergo en Oosterland's Fanfare geven mor gen een concert in Renesse. Het be gint om 20.00 uur en vindt plaats in het dorpshuis in Re- nesse. Toegang is gratis. DREISCHOR Organist Arjan Breukhoven komt morgen samen met sopraan Anna Majchrzak naar de Adriaanskerk in Dreischor om een optreden te geven. Majchrzak is be kend als soliste uit het orkest van André Rieu. Zij zal, begeleid door Breukhoven, ver schillende liederen ten gehore bren gen. Het concert begint om 20.00 uur. RENESSE In de Jacobuskerk in Renesse vindt morgen de jaarlijkse boekenverkoop plaats. Er zijn onge veer vierduizend exemplaren te koop, zowel oudere als nieuwere uitga ven. De boeken worden tegen een lage prijs aangebo den. De opbrengst van de verkoop gaat naar de PKN- gemeente Re- nesse-Noordwelle. De markt is tussen 10.00 en 15.00 uur te bezoeken. KAPELLE Vandaag begint om 12.30 uur de jaar lijkse bloesemfiets- en wandeltocht in de omgeving van Kapelle. De start is bij het Fruitteeltmu seum, Annie M.G. Schmidtsingel 1 in Kapelle. Deelname kost 7,50 euro. Zie fruitteeltmuseum.nl. GIRLSDAY I «1H Ütll ZIERIKZEE Een zonnebloem die op z'n steeltje draait, door er een piepklein elektromotortje en zonnepaneeltje aan vast te 'knutselen'. Tweeëntwintig meiden van basisschool Onder de Wieken uit Burgh-Haamstede zetten gisteren bij de Saman Groep in Zierikzee zo'n ding in elkaar. Dat deden ze in het kader van Girlsday. Daarbij gaat het er vooral om om meisjes bewustzijn bij te brengen, zegt Angélique den Boer (foto, links) van Saman. ,,We laten zien dat een mooie car rière in de techniek voor iedereen is weggelegd." FOTO MARIEKE MANDEMAKERS BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 9.00 en 10.00 uur: Gymen bij Allévo; BURGH-HAAMSTEDE DFS, 19.30-22.00 uur: Jeugd soos; Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 20.00-23.00 uur: Klaverjasvereniging; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Inloophuis Oase, Roos- eveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 19.30 uur: Optreden Ballets tudio Free 'Escape Room' KERKWERVE Dorpshuis, 20.00-23.00 uur: Gratis Concert Shantykoor Neptunus; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wieken, 9.30 10.30 uur: Langer fit voor om wonenden; FiZi, 20.00 uur: The Hate U Give; Galerie BuB-Art, 13.00-17.00 uur: Duo expositie Foto Acryl; Gebouw de Driehoek, 8.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Nieuwe Kerk, 19.30 uur: Trompetterkorps der Kon. Marechaussee; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30-21.45 uur: Repetitie Harmonievereniging Nut Uit spanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57